BM MİKAİL: KUTSAL KALBİNİZİN PORTALINI AÇMAK

Yazdır Yazdır 

BAŞMELEK MİKAİL’DEN MESAJLAR * LM-3-2018   

RONNA / KUTSAL KABİLE VASITASI İLE

KUTSAL KALBİNİZİN PORTALINI AÇMAK

Sevgili üstatlar, yoğunluğa yolculuğunuz bir macera oldu ve sizin zaman tutmanıza göre milyarlarca yıla yayıldı. Sizler uzayın büyük boşluğuna ve karanlığa daha da derin girerken, bu boşluğu Işık, madde, doku ve en çılgın hayal gücünüzün ötesinde şekiller ile doldurmaya nasıl yardımcı olduğunuzu açıkladık. Ve sonra, İlahi plana uygun olarak yaradılışı en ihtişamlı, çeşitli formlarında deneyimleyebilirdiniz. Böylece katı maddenin tezahürü başladı – önce Mutlak Yaratıcının Zihninden gelen saf düşünce vasıtası ile, ondan sonra, her evrenin Baba/Anne Tanrısının zihni aracılığı ile ve en sonunda sizler tüm Yaradılışın saf Kaynağından daha da fazla dışarı doğru gittikçe, kendi düşünceleriniz ile.

Bireyselleşmiş bilince girdikten sonra, Mutlak Yaratıcının, TÜM VAR OLAN’ın İlahi bir Kıvılcımı olduğunuzu kavradınız, Işığın temsilcisi olarak büyük tezahür etmemiş boşluğa yolculuk yapmanın yazgınız olduğunu bildiniz, çünkü bu ölümsüz Ruhunuzun ve Kutsal Kalp Özünüzün derinlerine kodlanmıştır. Tüm diğer “uyanmış bilinç Kıvılcımları” ile birlikte Yaratıcı, Baba/Anne Tanrımız ve Yaratıcı Işığın saf alemlerinde kalan tüm büyük Işık varlıkları için yaradılışın tüm muhteşem çeşitliliğini deneyimlemeniz kaderiniz oldu.

Bunu size söylüyoruz, çünkü ne kadar kadim ve karmaşık olduğunuzu aklınıza koymanızı diliyoruz. Bu hayata bilgi zenginliği ve DNA’nıza, hücresel yapınıza, zihinsel ve duygusal bedenlerinize ve ayrıca farkındalığın kapsamlı çakra sisteminize kodlanmış zengin, karmaşık bir soyağacı ile geldiniz. Aynı anne babadan ve soyağacından gelmelerine rağmen, aile üyelerinin neden çok farklı olduklarını sık sık merak ediyorsunuz. Bu yaşamda dünyasal ailenizin soyağacı, engin ve paha biçilmez mirasınızın sadece çok küçük bir kısmıdır.

Yaradılışın büyük çeşitliliğini deneyimlemek için bilincinizi ayırdınız veya kendinizi milyonlarda kez bölümlere ayırdınız ve aynı zamanda sayabileceğinizden daha fazla kez kendinizin çoklu Fasetlerinin birçoğu ile yeniden birleştiniz. Bunu her yaptığınızda, hafıza bankanıza daha karmaşık bilgiler ve eşsiz deneyimler eklediniz. Mutlak Yaratıcının mükemmelliğinden daha fazla uzaklaştıkça ve çokboyutluluğa daha derin girdikçe, yaratımlarınız daha yoğun ve daha az mükemmel hale eldi, çünkü çalışacağınız daha az saf Işık maddesine sahiptiniz. Bu nedenle, suçlama yok ve suçluluk ve başarısızlık hisleri olmamalı. Bu bir öğrenme deneyimi idi; ancak, şimdi Kendinizin – Üstatlığını ve orijinal İlahi plana uygun olarak güzellik ve ahenk ile dolu şeyler yaratma yeteneğinizi sahiplenme zamanıdır. Şimdi, Sevgi/Işığın Adamantine Parçacıkları adı verilen Yaratıcı Işığın tam – spektrumunun sınırsız stoğuna erişme gücüne sahip olduğunuzun farkında olduğunuzdan, neyi bekliyorsunuz? İlahi doğuştan hakkınızın reddedilmesi gülünçtür. Yüksek Benliğiniz uyanmanıza ve İlahi mirasınıza sahip çıkmanıza yardımcı olmak için dürtüklemelerinde merhametli olmayacak.

Dualite ve kutupluluğu deneyimleyebilmeniz için bu evrende Işık ve gölge spektrumunun nasıl yaratıldığını açıkladık. Yüksek boyutlarsa, Baba/Anne Tanrımıza ve Büyük Merkezi Güneşe en yakın olanlar için, dualite spektrumu çok dardır; ama, deneyimlenecek maksimum dualite olacak şeye ulaşıncaya kadar, her boyut oluşturuldukça bu spektrum daha geniş ve daha belirgin oldu. İnsanlığın dualiteye ve kutupluluğa bu kadar derin batıp çok fazla acı ve ıstıraba neden olmasına niyet edilmediğinin veya buyurulmadığının farkındasınız. Geçmişin çarpıklıklarının ve aşırılıklarının ahenge geri getirilmesinin zamanı geldi ve bu süreçten kolaylık ve inayet ile geçmenize yardım etmek en büyük arzumuzdur.

Lütfen sözlerimize kulak verir misiniz: Görünmeyen veya yüksek alemlerden hiç kimse veya hiçbir Varlık tarafından yargılanmıyorsunuz ve asla yargılanmadınız – SADECE SİZ KENDİNİZİ YARGILIYORSUNUZ! Evrensel neden ve sonuç yasası altında, tüm düşünceleriniz, niyetleriniz ve eylemleriniz aura alanınızda ve çakra sisteminizde saklanır. Siz yaratmış olduğunuz titreşim kalıplarını yayarsınız, bunlar sizden Sonsuzluk modelinde çıkar ve sonra size frekanslarda geri döner. Geçmişte, pozitif, sevgi dolu eylemlerin ödüllerinin toplanması veya negatif veya zarar verici eylemlerin bedelini deneyimlemek bir çok yaşamlar sürerdi. Bundan dolayı, çoğu zaman, “doğru olanın” ödüllendirildiği ve “adaletsiz, kötü” olanın da kendi bedellerini alması açıkça görünür değildi. Yine, hiçbir büyük veya küçük Varlık cezalandırmanın ödüllerinin dağıtılmasından kaçamaz. Evrensel Yasalar sağlam şekilde yerindedir ve kendi Yüksek Benliğiniz ilerlemenizi veya ilerleme yoksunluğunuzu izler: ya önünüzdeki yolu temizleyerek ve sizi büyük ve küçük mucizeler ile kutsayarak; y ada uyanmanız ve yükseliş spiraline adım atmanız umuduyla önünüzde daha fazla engeller yerleştirerek.

Sevgililer, birçoğunuz geçmişten gelen büyük yükler taşıyorsunuz – bu yaşamda yaptığınız hatalar – ve ayrıca, önceki tüm yaşamlarınızdan acı verici olaylar veya eylemlerin geçmiş şartlandırmaları ve gömülmüş anılarını taşıyorsunuz. Bu anılara tutunmak veya ‘adaletsizliğin, insafsızlığın yüklerini” taşımak artık size hizmet etmez. Aynı Üçüncü/Dördüncü Boyut kollektif bilinç inanç kalıplarının çarpıklıklarını temizlediğimiz ve o boyutları dualitenin orijinal olarak tasarlanmış kendi spektrumlarına geri getirdiğimiz gibi, geçmişin acı verici anılarını iyileştirmeye yardımcı olmamıza izin vermenizin zamanıdır.

Bilincin kısıtlanmış, sınırlayıcı alemlerine inerken, DNA’nızın çoklu ipliklerinin etrafına Işık zarları yerleştirildi, sadece iki tanesi erişilebilir ve aktif bırakıldı. Işık zarları aynı zamanda hafızanıza, “Kutsal Zihniniz” adı verilen yüksek beyin yapınızda saklanan bilgeliğin Işık Paketleri etrafına yerleştirildi. Çoğu zaman, geçmiş yaşamlarınızı hatırlamamanız için hafızanıza bir perde konuldu, çünkü tüm geçmiş hatalarınızı ve kusurlarınızı hatırlamak çok fazla yük olurdu. Bu bir merhamet eylemiydi, çünkü bu yaşamda hatalarınız ve yanlış yargılarınız için kendinizi bağışlamanızın yeterince zor olduğu kanıtlandı. Sizler denge ve uyuma geri dönerken ve yükseliş ve yeniden birleşme spiralinde ilerlerken, bu kısıtlayıcı Işık zarları yavaşça çözünüyor.

Yüksek boyutlara ve Işık alemlerine geri yolculuğunuza başlamanızın zamanı gelinceye kadar, Kutsal Kalp Merkezinizin arkasındaki portala bir Işık zarı yerleştirildi. Ama, Kutsal Kalp Merkezinizin ön vorteksi üzerine korunma zarını siz ve sadece siz yerleştirdiniz, çünkü çok sık incindiniz, hayal kırıklığına uğradınız ve üzüldünüz. Yavaşça, ama emin şekilde, size verdiğimiz teknikler ile, niyet edildiği şekilde Sevgi/Işığın size ve sizden serbestçe akabilmesi için, o kısıtlayıcı zarları çözdünüz.

Işığın sürekli artan frekanslarına erişmek ve bunları yaymak için, bu ileri titreşim kalıplarının Varlığınıza nüfuz edebilmeli ve bunları bütünleştirebilmelisiniz. Bu dönüştürücü Işık frekansların aşağıya Dünyanın çekirdeğine yaymaya ve sonra bunları, Kutsal Kalp Merkezi portalınız ile, hem ön ve arkadan, dünyaya yansıtmaya başlamanızın çok önemli olduğunu söylüyoruz. Hatırlayın, Dünyaya ilk kez geldiğiniz zaman, parıldayan kristal bir Işık Sütunu olduğunuzu anlattık. Yavaşça, siz yoğunluğa batarken, Işık ve gölge spektrumunuz artarken, daha da fazla beceriksizce olan şeyler oluşturmaya başladınız. Şimdi, Işığın daha da yüksek frekanslarını ararken ve erişirken, denge ve uyuma geri yarattığınız o parçaları seviyorsunuz. Omurga çakra sisteminiz tutuşturulurken ve ön ve arkanızda Kutsal Kalp Merkezinizden Sevgi/Işık yayarken, Sevgi/Işığın bir haçı olma sürecindesiniz.

Size tekrar tekrar, “Geçmişi iyileştirin, geleceğinizi yazın ve sonra anda yaşayın” dedik, çünkü bu an Yaradılışın Dingin Noktası veya güç merkezidir. Neden o spiralin merkezine, her şeyin sakin ve huzurlu olduğu ve yalnızca gelecek vizyonunuza kalıplanmayı beklemekte olan saf, zengin, Kozmik Yaşam Gücü ile dolu olan dualite ve kutupluluğun gözüne ilerlemiyorsunuz? Siz Kutsal Kalp Merkezinize girerken, bu anda Baba/Anne Tanrımızın ve Mutlak Yaratıcının derin sevgisini ve şefkatini deneyimleyebilirsiniz. Şüphe olmadan önemli bir misyonda olan kıymetli oğul/kız olduğunuzu ve o sevgiyi azaltacak söyleyebileceğiniz veya yapabileceğiniz hiçbir şey olmadığını bilebilirsiniz.

HATIRLAYIN, DUYGUSAL, ZİHİNSEL VE ETERİK BEDENLERİNİZ BAĞIŞLAMA ARMAĞANI İLE İYİLEŞTİRİLEBİLİR VE BÜTÜNLÜĞE GERİ DÖNÜŞTÜRÜLEBİLİR. Bir aynanın önünde durun ve kendi gözlerinize bakın veya Işık Piramidinize gidin ve kristal masaya yatın. Kendinize şöyle söyleyin, “Geçmişte, şimdide veya gelecekte, bu veya herhangi diğer realitelerde Kutsal Sevginin frekanslarından oluşmayan her eylem, düşünce veya fiil için kendimi bağışlıyorum. Bu veya başka yaşamlarda bana adaletsiz davranmış olan herkesi bağışlıyorum ve onları sevgi baloncuğu ile sarmalayarak, birlikte yarattığımız tüm negatif anıları, etkilenmiş enerjileri ve olası gelecekleri onlara geri gönderiyorum. “Bir Işık Taşıyıcı ve Kendinin – Üstadı olarak “Ruha – odaklı ve kalp – merkezli” olabilmem için, bağışlama meleklerinden, Varlığımın tüm Fasetlerine Sevgi/Işığın frekanslarını getirmelerini istiyorum.

Kutsal Kalp Merkezinize girerken, derin nefesler alın. Saf Sevgi/Işığın Yüksek Benliğiniz vasıtasıyla size dökülmesine izin verin. Sevginin bu İlahi iksiri Varlığınızın en derinlerine nüfuz ederken, kalp merkezinizdeki genişlemeyi hissedin. Kutsal Sevgi, sizi etrafınızda ördüğünüz kilitlerden özgürleştiren şeydir; bağlayıcı, kısıtlayıcı ve sizi karmik etkileşimlere sürükleyici. Bu sevgiyi yadsıdığınız zaman, mirasınızı ve İlahi doğuştan hakkınızı inkar edersiniz. Bağışlanmak için değerli olduğunuz gerçeğini kabullendiğinizi hissedinceye kadar, bu egzersizi gerekli olduğu kadar uygulayın.

Tüm diğerlerinin bağışlanmasını kolaylaştıran kendini bağışlama Kutsal Kalp merkezinize portal açılışı sürecinde bütünleyici bir adımdır ve Yüksek Benliğinizin birçok Fasetlerine yeniden başarıyla bağlanmak için kalp portalınız açık olmalıdır. Değerli Ruh aileniz ile birleşmeye hazır olmak için kendi Varlığınızda uyuma ve dengeye geri dönmek için düzenli çaba göstermelisiniz. Acı verici, tatmin edici olmayan dünyasal ilişkileriniz değersizlik, suçluluk, korku, başarısızlık ve reddetme içsel duygularının sonucudur. Cinsiyetlerin savaşı gerçekte Benlik ile içsel bir savaştır, içinizde eksik olan şeyi sağlayabilecekleri umuduyla “ihtiyaçlarınızı, isteklerinizi ve arzularınızı” dışarıda birilerine yansıtırsınız. İlişkileriniz yenmeye gereksiniminiz olan negatif enerjileri, aynı zamanda kendiniz için arzu ettiğiniz pozitif niteliklerin bazılarını size geri yansıtır. “İlişki oyununu oynama”yı dileme şeklinize bağlı olarak, bunlar ya acı verici ya da tatmin edici olabilir.

Negatif fiziksel ilişkiler korkuya dayalı, katı, kendi kendini emici ve sınırlayıcıdır. Kutsal ilişkiler sevgiye dayalı ve Ruhtan ilhamlıdır ve kendi içkin eril ve dişil doğalarının pozitif niteliklerini bütünleştirmeleri ve ifade etmeleri için birbirlerine izin verirler. Bütünlüğe ve birliğe odaklanırlar ve yine de esnektirler ve ifade özgürlüğüne izin verirler.

Sizler bilincinizi yükseltirken ve içinizdeki ahenge geri dönerken, daha fazla saf frekans kalıpları yayarsınız. Bu nedenle, kendinize İlahi Işık spektrumunun aynı frekans seviyelerini yayanları çekersiniz ve onlarla rahat olursunuz. Beşinci Boyutun girişi seviyesindeki yeniden birleşme süreci, birçok Çağlar boyunca birlikte yolculuk yaptığınız Ruh ailenizin birçok Fasetlerine yeniden katılmayı gerektirir, böylece, bir kez daha Birlik bilincinin muhteşem halinin keyfini çıkarırsınız.

Sevgililer, bağışlama sürecine ŞİMDİ başlamayacak mısınız? Bu muhteşem armağanların üzerinize yağabilmesi için Kutsal Kalp Merkezinizin portalını açmak için düzenli çaba göstermeye istekli misiniz? Bizi çağırın ve size yardım etmemize izin verin. Hatırlayın, yalnızca bir kalp atışı ve bir düşünce uzaklığındayız. Sizi kutsal, koşulsuz sevgi ile sarmalıyoruz. Ben Başmelek Mikail’im.    

​​​​​​​​​​​​​Ronna/Kutsal Kabile vasıtası ile aktarılmıştır

(Çeviri: Saffet Güler)