Dr. A. EGON CHOLAKİAN – ALLATRA

Yazdır Yazdır 

Dr. A. EGON CHOLAKİAN

(Lobici, ABD Kongresi ve Beyaz Saray, Üye, CERN Laboratuvarı’nın Geleceğin Dairesel Çarpıştırıcısı proje ekibi ve Lawrence Livermore Ulusal Laboratuvarı’nın Ulusal Ateşleme Tesisi kullanıcı ekibi, Eğitimci üye, Uluslararası İstihbarat Eğitimcileri Derneği)

Ama paradoks şu ki, dünyada yaşayan çoğu insan ne yazık ki ALLATRA tarafından sunulan ve hayata geçirilen bilimsel bilgilerin tüm derinliğini kavrayabilecek kapasitede değil. Hatta daha da ileri giderek, sadece çok az sayıda insanın yıllardır önümüzde duran gerçek bilimsel hazineyi kavrayabildiğini söyleyebilirim.

Bazıları bunu “din” olarak etiketlemeyi daha kolay buluyor. Ama ALLATRA’da din yoktur. Bilim ve gerçek vardır. ALLATRA’ya din diyenler ya yetersiz eğitimli ya da önyargılıdır. Gözlerinin önünde duran gerçeği göremiyorlar. ALLATRA’nın tüm insanlık için önemini ve değerini tam olarak anlamaktan acizler. Gerçekte ALLATRA bilimdir, bir bilgi ansiklopedisidir, tüm bilimleri disiplinler arası bir düzeyde ortak bir amaç için – tüm insanlığın yaşamını korumak – birleştiren en temel ve en parlak organizasyondur.

ALLATRA’nın şu anda neden bu dünyayı kontrol eden ve gölgelerde faaliyet gösteren uluslarüstü bir organizasyondan baskı ve zulüm gördüğünü tamamen anlıyorum. Doğal olarak, binlerce yıldır bu dünyayı yöneten, bu dünyanın sözde mimarları olan kadim bir organizasyonun var olduğunun farkındayım. ALLATRA, temel araştırmalarıyla onların plan ve projelerini ifşa etmekte ve bu nedenle de onların yerleşik dünya yönetim sistemlerinde rahatsızlık yarattığı için saldırı ve muhalefetlerinin hedefi haline gelmektedir. Ama bugünkü konuşmamızın konusu bu değil.

Raporumun en can alıcı noktasına geçiyorum. ALLATRA’nın bilgi birikiminin bugün sadece beni değil tüm insanlığı en çok ilgilendiren yönü, ALLATRA’nın iklim değişikliği ve felaketlerin yıkıcı ilerleyişi konusundaki anlayışıdır. Bunun yanı sıra, insanlık tarihinde eşi benzeri görülmemiş bu zorluğun üstesinden nasıl gelinebileceğine dair bilgidir. Bu bilgi, Dünya’yı ve uzayı yöneten yasaların derinlemesine kavranması üzerine kuruludur ve gelecekteki iklim değişikliği senaryolarının ve bu değişikliklerin gezegendeki yaşam için sonuçlarının tahmin edilmesini ve öngörülmesini sağlar. Bu bilgi, küresel iklim tehdidi karşısında insanlığın hayatta kalması için gerçek bir çözüm sunmaktadır. Gezegenimizi ve geleceğimizi korumak istiyorsak bu bilgiyi görmezden gelemeyiz ya da reddedemeyiz.

ALLATRA’dan çok sık bahsediyormuşum gibi görünebilir, ama bunun tek nedeni, geleceğimize yaptıkları katkıların değerini ve önemini tam olarak anlayamamış olmanızdır. ALLATRA temsilcilerinin bize söylediklerini daha önce dinlemiş olsaydık, şüphesiz bugün bu küresel sorunla mücadele etmek için daha fazla şansımız ve fırsatımız olurdu ve ne yazık ki geri dönülemez bir şekilde sayısız can almış ve almaya devam edecek olan sayısız iklim felaketini ŞİMDİDEN önleyebilirdik. ALLATRA’nın mesajına kulak vermiş olsaydık, bu kadar çok insanın hayatını kaybetmesinin önüne geçebilirdik. Ama kulak vermedik.

Evet, ALLATRA’dan gelen bilginin çok az kişinin kavrayabileceği kadar kapsamlı ve derin olduğunu çok iyi anlıyorum. Ancak anlayabilenler onun değerini başkalarına aktarmakla sorumludur. Ben bunun önemini kavradım, işte bu yüzden burada sizinle ALLATRA’nın bilgisinin önemi hakkında konuşuyorum.

Ve şimdi, hepimizin ALLATRA’ya en azından bize hayatta kalma şansı verdiği için borçlu olduğumuzu söylemek istiyorum. ALLATRA bize bu şansı on yıl önce, küresel insan birleşmesinin ve iklimi istikrara kavuşturmak için kararlı adımlar atılmasının zorunluluğundan ilk kez bahsettiğinde verdi. Ama biz onları duymadık. Onları dinlemek istemedik. Gerçekliği görmezden gelerek eskisi gibi yaşamaya devam ettik.

On yıl kaybettik. Dünyayı daha iyiye doğru değiştirmek için kullanılabilecek on yıl. Felaketi önlemek için kullanılabilecek on yıl. Yeni bir toplum inşa etmek ve gezegeni kurtarmak için harcanabilecek on yıl.