DÜNYA ARTIK DEĞİŞTİ!

Yazdır Yazdır 

DÜNYA ARTIK DEĞİŞTİ!

 İgor Mihayloviç Danilov

Dünya bir daha asla dün olduğu gibi olmayacak. İklim ivme kazanıyor. Hidrojen ve karbonun kabuk atom yapılarındaki yörünge değişti. Ama insanlar bunu görmek istemiyor çünkü planlarını yapmışlar, fikirleri var, hayatlarını planlamışlar. Böylece geleceklerine dair baskın bir imaj yarattılar ve şimdi bu imaj gerçeklik tarafından yok ediliyor. 

İklim değişikliğini görmüyorlar mı? Görüyorlar. Atmosferimizde değişiklikler olmuyor mu? Peki bunların sebebi ne? Sadece okyanus ısınması değil, sirkülasyon ve yeni magma akışları. Magma nehirlerinin rotalarını değiştirdiğini, magmanın Dünya yüzeyine çok yaklaştığını göremiyorlar mı? Görüyorlar. Dünya gözlerinin önünde değişiyor, bunu görmüyorlar mı? Evet, görüyorlar. Neden bunun hakkında konuşmuyorlar? İzin verilmiyor. Gazetecilerin bile yangınlar, seller, depremler, toprak kaymaları hakkında, bırakın ölüleri, hayatta kalanların yaşadığı cehennem hakkında nesnel gerçeği yazmalarına izin verilmiyor.

İnsanlar saçmalıklara inanıyor ama gerçeği anlamıyor. Hayallerine, arzularına, planlarına uymayan şeyleri reddediyorlar. Hayallerinden ayrılmak onlar için zordur, özellikle de birçok umut verici plan kurmuşlarsa. Ne yani, şimdi her şeyden vaz mı geçelim? Evet, vazgeçmek. Evet, zamanı geldi, çünkü dünya çoktan değişti.