HAYAT VE ANTİ-HAYAT

Yazdır Yazdır 

HAYAT VE ANTİ-HAYAT

Hayat ve anti-hayat (Dosyayı açmak için yazının üzerine tıklayın)

Yaratıcı Toplum perspektifinden hayat ve anti-hayat nedir? Tüketimci formatın tarihi neden savaşlar, yıkım, insan karşıtı eylemler, güç ve hükmetme üzerine kuruludur? Tüketimci formattaki her şey neden hayata karşıdır? Bazı insanların tüketimci formattan ayrılmasını engelleyen nedir? Tüketimci toplum formatında insan hangi bilinç gücü tuzaklarına düşer? Sola dönme ve sağa dönme: Eski çağlardan beri insanlar neden ritüeller sırasında tapınakların etrafında sağ omuzları merkeze dönük olarak yürürlerdi ve bu gelenekleri kim değiştirdi?

Toplumun birliği, insan uygarlığının kozmik evrimsel gelişimine giden bir yoldur. İnsanların çoğunluğunun tercihi ne gibi değişikliklere yol açar ve bu durum uygarlığın gelişim seviyesini nasıl etkiler? Yaratıcı Toplum inşa edilirken geçiş döneminde insanların kontrolü nasıl sağlanacaktır?

Sürecin fiziği: dönüşün yönünü toplum seviyesinden Galaksi seviyesine değiştirmek için ne gereklidir? Monadı tersine çevirmek için ne gereklidir? [monadı tersine çevirmek: küresel olarak siyahı beyaza, kötüyü iyiye, kötülüğe iyiliğe çevirmek].