LEMURYA KITASI BATMADAN ÖNCE 144 YILDIZ TOHUMU RUH GRUPLARININ LEMURYA’DAN KUZEY AMERİKA’YA YOLCULUĞU

Yazdır Yazdır 

LEMURYA KITASI BATMADAN ÖNCE 144 YILDIZ TOHUMU RUH GRUPLARININ LEMURYA’DAN KUZEY AMERİKA’YA YOLCULUĞU

 BAŞMELEK MİKAİL * RONNA / SACRED SCRIBE

 RONNA: Bu makale son yıllar boyunca Başmelek Mikail’in bana verdiği, KOVA ÇAĞI için IŞIĞIN İLAHİ MAVİKOPYA ÜRETEN ŞEHİRLERİ olarak aktive edilecek olan Dünya üzerindeki ve Dünyanın içindeki bazı Kutsal Işık Şehirleri hakkında bir çok hikayenin özetidir.

Çok uzun zaman önce, Lemurya çağının sonu sırasında, büyük felaketin zamanı geldiğinde – Lemurya’nın batışının gerçekleşmesi – hala telepatik olarak yüksek alemler ve Işık Varlıkları ile bağlantılı olan Büyüklere ve koruyuculara (daha sonra rahipler ve rahibeler denildi) mümkün olan birçoğumuzun terk etmemiz gerektiği anlatıldı. Anladığım şeyden, Lemurya’nın bir kısmı büyük bir yarım ada veya kara köprüsü vasıtası ile daha sonra ABD olacak olan kıta ile hala bağlantılı idi. Burası Vancouver, Kanada ve San Juan adaları bölgesinde idi. Ana araya götüren bu kara köprülerinden iki tane vardı: biri Güneye şimdi Meksika olan bölge ile bağlantılı ve diğeri Kuzey Amerika’nın kuzeyi ile Lemurya kıtasının bağlı olduğu Kuzeye. Gelecek olan büyük yıkımda hayatta kalmak için Lemurya’dan göç etmeye yönlendirilen bir çok gruplar vardı.

Diğerleri en sonunda Japonya olarak bilinen ülke olacak olan yere göç ettiler. BM Mikail şu andaki Japon Irkının Hawaiili insanların bazıları ile birlikte saf Lemurya Irkına en yakın DNA’yı bedenlendirdiklerinden sayısız kez söz etti. Bir çok Lemuryalı büyükler Japonya’ya göç etti ve bir çoğu batan, sadece dağılmış küçük adalar bırakan kara köprülerine rastladı. En sonunda, bir çok farklı yerlere göç eden büyük sayıda gruplar vardı. Bu uzun bir zaman periyodunda gerçekleşti. Aynen şimdiki zamanlarımızda bir çağın sonunda bulunduğumuzun önceden haber verilmesi gibi, bu evrende yayılan yeni bir İlahi Mavikopya var; büyük Lemurya kıtasının son zamanları sırasında da vardı.

Şu anda Kanada olan yere kuzeyde kara köprüsüne gelen bizden büyük bir grup vardı. Kademeli olarak şimdi Shasta Dağı olarak bilinen yere yol aldık. Burası geçmişte çok aktif bir yanardağ idi, ama hızla tamamen uykuya geçti. Aktif lav paketleri vardı, ama hepsi soğumaktaydı: herhangi türde patlama yaratmaya yetecek aktivite yoktu.

Güvenliğe yönlendiren Büyük Lemuryalı Ruhların en sonunda bu harika topraklarda iskan etmesi için, yeni İlahi Mavikopya tasarlandı. Daha sonra ABD olacak bu topraklar, DNA’sı tüm Yedi Kök Irkın – geçmiş, şimdi ve gelecekteki – Hafıza Tohum Atomları ile kodlanacak olan “Yıldız Tohumu Ruhlar”ın vatanı olacaktı. (Bu Yıldız Tohumu Ruhlar Kuzey Amerikalı ve Güney Amerikalı Yerlilerin büyük çeşitliliğine bedenlenecekti.). Bunun nedeni, Balık Çağı sona erdiği ve Kova Çağının İlahi Mavikopyası Dünyaya yayılmaya başladığı zaman, İlahi Plan ABD ve Güney Amerika’nın Dördüncü Boyutun son alt-planlarından Kova Çağına ve Beşinci Boyutun başlangıç seviyelerine kademeli olarak ilerlemenin evrim süreci için odak noktaları olmalarını buyurdu.

** Shasta Dağı çok kutsal bir Lemurya ileri mevkisidir ve Dünyanın ve insanlığın Beşinci Boyuta yükseliş sürecinde önemli bir rol oynaması kaderindedir.”

Uzak Doğu dünyası Balık Çağı için ve bir çok Alt – Kök Irk enkarnasyon döngüleri için odak noktası idi. Ortaya çıkmakta olan Altın Kova Çağının esasen ABD’de Tohumlanması ve sonra, sonraki Alt – Kök Irk — Meruvian Kök Irk — sırasında Güney Amerika’nın odak olması İlahi olarak emredilmişti.

Ve şimdi, Lemurya Kıtasından Shasta Dağı bölgesine göçümüze geri dönelim. Dağın içine, büyük kristal mağaralara, en sonunda Harika Telos şehri olacak olan yere yönlendirildik. Zamanla – yüksek frekanslar nedeniyle – lavlar güzel, kristal mağaralar ve geçitlere dönüşmüştü. Geçişin ve dönüşümün kritik zamanı sırasında insanlığa yardım etmek için gönderilen bir çok diğer Yıldız Sistemlerinden iyiliksever Varlıkların yardımları vardı. Hayatta kalmamıza yardım etmek için geldiler!

Burada oldukça uzun süre, Dünya ve kaos kademeli olarak sakinleşinceye kadar kaldığınız anlatıldı. Emin değilim, ama çok, çok uzun zaman orada kaldık ve harika Telos yeraltı şehrini yaratmaya yardım ettik. Ve sonra, üst Dünyaya göçün başlamasına karar verildi. İlerlemenin zamanıydı ve bunu yaptık – MerKaBah’larımızda (koruyucu Işık alanı/küresi) yolculuk yaptık, ki bu İç Dünyaya nüfuz eden labirentlerde veya büyük yeraltı tünellerinde yolculuk yapmanın çok etkili yoluydu. Dünyanın yüzeyi oldukça düşmanca idi ve büyük mesafelerde yolculuk yapmak çok zordu.  

Lemurya’dan Telos’a yol alan çeşitli gruplar vardı ve zamanla bir Büyükler konseyi oluşturuldu. İnsan gruplarının hepsinin Telos’ta kalamayacağına karar verildi, çünkü herkesi, tüm nüfusu orada daimi olarak yaşamalarını sağlamanın yolu yoktu. Bizime birlikte orada olan Koruyucular bize, bazılarımızın ayrılmamızın ve bu harika bakir kıtada başka “Işık toplulukları” oluşturmamızın gerektiğini anlattı. Liderler olarak seçilenlerimizden, grupları Dünyanın yüzeyine çıkarmak için rehberlik yapacak liderler olmaları istendi. Farklı zamanlar ayrılmayı seçen bir sayıda farklı grup vardı. Ve böylece Telos’u terk ettik ve Kuzey Amerika’nın bakir topraklarında uzun göç yolculuğumuza başladık.

Bir süre önce, BM Mikail benim Lemuryalı bir rahibe olduğumu ifşa etti. Belirli bir grubu Telos’tan dış dünyaya götürmek için tayin edilmiştik. Bir çok anlamları olan, kutsal bir sayı olan 144’lü gruplar halinde çıktık. Ama, 144 kişilik bir gruba göz kulak olduğumuz söylendi. Lemurya’yı aynı anda terk eden Ruh Ailemizin bir diğer kolu olan bir başka 144 kişilik grup ile ayrıldık. Telos’u terk ettik ve şu anda Tahoe Gölü olarak bilinen harika tersine çevrilmiş piramit – şekilli vadinin içindeki Tahoe kristal şehrine ulaşıncaya kadar güneye doğru kristal tünellerde yolculuk yaptık.

Daha önceden başka grupların yaşadığı bu kristal şehirde, Tahoe’de uzun bir zaman kaldık. Üstat öğretmenlerin Telos’ta kalanlar olduğunu söyleyebilirsiniz. Ve orayı terk eden gruplar, kademeli şekilde hafızalarının üzerine unutkanlık perdeleri yerleşenlerdi. Giderek, zamanla, Telos’tan ayrılan gruplar birbirleri ile telepatik olarak iletişim kurma yeteneklerini kaybettiler. Çağlar geçtikçe, Lemuryalı orijinlerini unuttular ve ayrıca İç Dünyada yaşayan Ruh Ailelerini unuttular. Telos’ta ve İç Dünya şehirlerinde kalanlar telepatik yeteneklerini sürdürdüler ve Dünyayı beslemek Mor Alevleri ve büyük üreteç Kristalleri – Yüksek Işık Varlıklarından Işık ve Bilgi alıcıları ve aktarıcıları – sürdürmek için, Işığın yüksek frekanslarını getirmek için yüksek alemler ile iletişimciler olarak programlandılar.

144 kişilik grubumuz Tahoe kristal şehrinden ayrıldığı zaman, büyük tüneller vasıtası ile yarı çember şeklinde güney/doğuya kilometreler boyunca uzanan toprakların harika platosuna sahip olan başka bir yanardağa göç ettik. Bu, şimdi Grimes Point Kutsal Sitesi adı verilen yerdir.

Great Salt Gölüne ve güneye doğru uzanan geniş bir göl olan Lahontan Gölünden söz ettik. Grimes Point’teki uyuyan yanardağın içindeki yuvamızı terk etmemiz söylendikten sonra, çünkü patlamak üzereydi, Utah’taki Salt Lake City’nin Wasatch Dağı doğu silsilesine yolculuk yaptık. Dağın içinin derinliklerinde büyük bir kristal mağarayı anlatan kadim hikayeler vardır, burada değerli taşlar, altın ve el yapımı eşyalar ve başka kadim hazinelerin olduğu söylenir. Hikayeler hazinenin bir gün keşfedileceğini anlatır – uygun Yıldız Tohumu olan bir insan doğru zamanda onu bulacaktır. O dağ bölgesine yerleştik. Uzun bir zaman periyodunda, başka güzel bir iç Dünya şehri yarattık – Telos’a benzeyen başka bir yer. Başka bir grup Wyoming’deki Grand Tetons’a gitti, üstatların bazıları hala orada oturur – Telos’taki iç Dünya topluluğuna çok benzer.

Çok daha sonra, Great Salt Valley’de yaşadığımız zaman sırasında, BM Mikail bazı hain Atlantisliler ile büyük savaşta can verdiğim ile ilgili bir hikaye anlattı; kıtanın en güneyi kısmından bir fetih ordusu getirildi. O zamana kadar, çoğunlukla Dünyanın yüzeyinde yaşadık; ama ayrıca dağlarınderinliklerinde büyük kristal mağaralarda tutulan büyük kristallerin ve Kutsal Hazinelerin koruyucuları idik. Bu gelişen başka bir Dünya topluluğu idi ve oradan yüzeydeki toplumumuza gelip gidiyorduk. Orada İç Dünyaya götüren büyük bir portal olduğu anlatıldı, ki ayrıca Grand Teton Dağlarında götürüyordu. Gruplarımız orada çok uzun zaman kaldı. Dağılmaya başladığımıza ve o yaşamdan sonra bir çok farklı kabilelere enkarne olduğumuza inanıyorum. Şimdi her şeyin başladığı yerde yeniden birleşmemizin zamanı: Shasta Dağı ve Telos.

ATLANTİS VE LEMURYA ve DAHA ÖNCEKİ DÜNYASAL KÖK IRKLAR HAKKINDA İLGİLİ BİLGİ

 Çeşitli Kaynaklardan Derlenmiştir

 RONNA /SACRED SCRIBE

 Kadim öğretilere göre, Dünya gezenindeki insan evrim döngüleri yedi büyük aşamadan oluşuyor, biz şu anda beşinci aşamadayız. Bu aşama yaklaşık bir milyon yıl sürdü.

Evrim aşamalarının her biri (“Kök Irklar” deniyor) Dünyanın yüzeyindeki bir kıta veya kara kütlelerinin konfigürasyonu ile ilişkili. Modern teoriye göre, Dünyanın yüzeyindeki kara kütlelerinin hareketi, milyonlarca yılda kıtaların modellerini dönüştürdü.

Modern jeologlar yerkürenin kara yüzeylerinin bir zamanlar “Pangae” adı verilen tek bir kütle olduğuna, iki kara kütlesine bölündüğüne inanıyorlar. Pangaea’nın güney yarısı (“Gondwanaland”) modern Güney Amerika, Afrika, Arabistan, Hindistan, Avustralya ve Antarktika’yı birleştirdi. Kuzey yarısı (“Laurasia”) daha sonra Kuzey Amerika ve Avrasya’ya bölündü, aralarında Atlantik Okyanusunu yarattı.

Lemurya’nın veya Atlantis’in erken alt – ırklarının duru görü anımsamalarından başka çok fazla tarihsel bilgi yok. Dördüncü veya Atlantis Irkı periyodu sırasında dünyanın ilerlemesi, bir çok ulusların tarihini kapsar ve bir çok uygarlıkların yükselişini ve çöküşünü kaydeder.

Şu andaki Beşinci Kök Irkın Dünyada bulunmasından bu yana insanlık tarafından hiç deneyimlenmeyen ölçekte felaketler, Lemuryalıların (Üçüncü Kök Irk) ve Atlantislilerin (Dördüncü Kök Irk) gezegende yaşadığı çağlar sırasında gerçekleşti.

Hindistan’da yaşayan ve tarih öncesi zamanlarda Mısırı kolonileştiren Aryan Irkımızın ilk alt – ırkını çok az biliyoruz ve aynı şey ikinci alt – ırkı oluşturan Kaldeliler, Babilliler ve Asurlular için söylenebilir. İran alt – ırkının üçüncüsüne ait olan Persliler biraz tarihi izler bıraktılar, ama Kelt veya dördüncü alt – ırk ile ilgili neredeyse hiç kayıt yok.

Şu sıralarda, Beşinci Kök Irkın beşinci alt – ırkının döngüsünü tamamlıyoruz ve zamanın döngüleri ve evrim süreci çok fazla hızlandığı için, bu zamanda hem altıncı ırkın hem de yedinci alt – ırkın başlangıcının döngülerini deneyimlediğimiz anlatılıyor. Bu iki döngü sırayla Kuzey ve Güney Amerika kıtalarında odaklanacak ve gelişecek.

(Çeviri: Saffet Güler)