METATRON: SİMYA MESAJLARI – 14 & 15 Değişim

Yazdır Yazdır 

14. Değişim

Sevgililer, bunlar Dünya planınızdaki büyük değişimlerin zamanıdır. Siz önceden bunu biliyorsunuz ve bunu deneyimlediniz. Gezegeninizin bilinci yukarıya doğru harekettedir. Mikrokozmik seviyede olduğu gibi makrokozmik seviyede de bir değişim gerçekleşmektedir. Siz hepiniz bu hızlandırılmış değişimi getirmeye katıldınız. Çoğunuz, bu değişimin yaşamlarınızı etkilemesiyle nasıl başa çıkacağınızda rahatsızsınız. Bugün, bu konuyu tartışacağız.

Değişimin çok yavaş olması, eski frekansın yolu olmuştur. Bu çoğunuzun bu plana girdiğinizde hüküm süren frekanstı. Siz yaşamlarınız ve ruhsal yollarınız ile ilgili biraz tahmin edilebilirlik umdunuz. Siz, ilerlerken, bu tahmin edilebilirliğin azalmaya devam ettiğini gördünüz. Yaşamlarınızın bir çok şekilde değişmekte olduğunu gördünüz – gezegeninizin geçişi hızlanırken Varlığınızın değiştiğini keşfettiniz.  Siz, ruhsal, zihinsel ve duygusal olduğu kadar fiziksel varlığınızı, hücreleriniz de kapsayan, daha yüksek bir bilince ilerleme sürecindesiniz.  Siz bunu bir çok şekilde heyecanlı ve keyiflendirici bulurken, tahmin edilebilirliğe sahip değilsiniz. Bir günden diğerine aynı olan herhangi bir şeye bağlı olamazsınız. Bazı zamanlar, nehrin aşağısına hızla ilerleyen bir yaprakmışsınız gibi hissediyorsunuz. Bazen, zihninizi kaybediyor olabilirsiniz gibi hissediyorsunuz. Siz, gerçekte var olmayan bazı kurmaca (imgesel) alemlere doğru gidip gitmediğinizi merak ediyorsunuz. Yaşamınız ile ilgili eski, tahmin edilebilir şeyler uzaklaşıyor. Bazılarınız çok uzun zamandır size yakın tuttuğunuz ilişkilerinizi, işlerinizi, spiritüel gruplarınızı bırakıyorsunuz.  Siz aşina olan her şeyin kaybolmaması için parmaklığa tutunmaya çabalıyorsunuz.

Hepsinin ötesinde, Sevgililer, değişimin sonsuz ve İlahi olduğunu, sabit olduğunu bilin. Ayrıca, hepsinin ötesinde, İlahi Varlıklar olduğunuzu ve bu bakımdan hiçbir şeyin değişmediğini bilin.  Siz Yaratıcınız ve Yüksek Alemler tarafından sonsuz şekilde destekleniyorsunuz. Sizin Yaratıcınızdan ayrı olduğunuz, sizin güvensiz hissetmenize, direnmenize neden olan dünyanızın kaderine ve akımına bağlı olduğunuz sadece illüzyondur.  Sevgililer, siz İlahi akım üzerinde, bu plandaki en yüksek amacınızın tamamlanmasına taşınmaktasınız. Çoğu şeyler her zaman olmuş oldukları yolda değildir.  Spiritüel uygulamalarınızda, şifa çalışmanızda bile, şeyleri her zaman yapmış olduğunuz yola geri düşemezsiniz. Size, mevcut olan yüksek frekanslar nedeni ile şimdi mümkün olan bir çok armağanlar veriliyor. En iyi başarınız ‘üzümünü ye bağını sorma’da olacaktır.

Sevgililer, bu zamanda yolunuzdaki en büyük engel dirençtir. Gerçekleşmekte olan değişime ne kadar çok direnirseniz, her zaman olmuş olana daha çok tutunursunuz, kendi içinizde daha çok karışıklık bulursunuz. Fiziksel bedenleriniz de, bu yüksek enerjilere, bu yeni bilince direncinizin etkilerini hisseder. Bazı zamanlar, her zaman işe yaramış olan bilinen ve aşina olan şeyleri bırakmanızın sizin için zor olduğunu biliyoruz. Geçiminizi kazanmanın yeni yollarına ilerlemenizin, kişisel ilişkilerinizi bırakmanızın ve yeniden yapılandırmanızın zor olduğunu biliyoruz. Sizin ne yapmanız gerektiği, onun nasıl çalışacağı, bir hata yapıyor olduğunuz ile ilgili çoğu zaman aşırı heyecan ve acı çektiğinizi biliyoruz. Bu heyecan ve acı çekme, kendisini ortaya çıkaran sizin direncinizdir, korkunuzdur, düşük enerjinizdir. Sizden yapmanızı istediğimiz şey derin bir nefes almanız, burnunuzu tıkamanız ve Varlığın İlahi Denizine atlamanızdır. Doğal olarak nasıl yüzüleceğini bildiğinizi kavramanızı istiyoruz.

Sevgililer, hepiniz bu değişim nehrinden aşağıya doğru ilerliyorsunuz. Siz bu değişimlere direnirken bile, yaşamlarınız değişiyor, çünkü gezegensel bilincinizin artan frekansı bu değişimleri tezahür ettiriyor. Bu kadar sıkı mücadele etmeyi, cankurtaran halatına tutunmaya çabalamayı bırakmanızı istiyoruz. Yüzebileceğinizi bilin. Siz İlahi Varlıklarsınız, başka türlü olamaz. İnanç sistemlerinizi askıya almanızı, tüm yeni şeylere, varoluşun yollarına yargılamadan, umut etmeden bakmanızı (değerlendirmenizi) istiyoruz. Gezegeninizde bu zamanlarda, yeni radyo istasyonu daha berrak olmaya başlarken, bu yeni istasyon ile rezonansa – girmeyen şey kendi frekans bandını bulmak zorundadır. Siz, Sevgililer, hangi frekans bandında olmak istediğinizi bulmak ve de seçmek zorundasınız. Her şeyin İlahi Plan içinde olduğunu ve bedenlenmiş yaşamınızda sizden uzaklaşan her şeyin gerçekten gerekli olmadığını bilin. Bu şeylere, bu insanlara, bu gruplara daha çok tutundukça, daha çok direnç gösterirsiniz ve şimdi bu planda mümkün olan Varoluşun İlahi yoluna ilerlemeniz daha güçleşir.  Eğer direnirseniz, akım tarafından kayalara fırlatılıyormuş gibi hissedersiniz.  Bırakın, İlahi Akım ile birlikte akın. Yaratıcınızdan ve İlahi mirasınızdan ayrı olmadığınızı ve asla ayrı olamayacağınızı bilin.  Dünyasal yolculuğunuzun herhangi bir bölümünde size eşlik etmiş olan herhangi birinden veya insan grubundan asla ayrı olamayacağınızı bilin. Siz İlahi akış içinde olduğunuzda, gereksinim duyduğunuz her şeyin verileceğini bilin. Sizi ağda yakalayan sadece dirençtir.

Sevgililer, bu, şimdi planınızda oynanan İlahi Simyanın önemli bir parçasıdır. Her biriniz bu Simyanın çok önemli bir parçasısınız. Siz dirençten uzaklaşırken ve dönüşümün İlahi Akışına girerken, Dünya Planınızın Simyasına yardımcı oluyorsunuz ve ayrıca kozmosun kendisine yardımcı oluyorsunuz. Hepimiz Yaratıcımızda Bir’iz, Sevgililer. Biz ayrı değiliz, Anne – Baba Tanrı’nın büyük bedenindeki hücreleriz. Sizin kendi kişisel Simyanız Yaratıcınızın İlahi Simyasıdır. Siz dönüşürken, tüm Yaradılış da dönüşür.

BEN Metatron’um,

BEN Daima Sizinleyim. 

15. İlahi Olarak İnsan Olmak

Sevgililer, insanlık ve ilahilik arasında çok uzun bir süre için görünür bir ayrılığın mevcut olmuş olması Dünya planının yolu olmuştur. Siz kendinizi her nasılsa Yaratıcınızdan bağışlanma arayan aşağı derecede, düşmüş varlıklar olarak gördünüz. Algıladığınız eksiklikler/kusurlar nedeni ile, algıladığınız günah durumu nedeni ile, siz kendinizi ve ayrıca başkalarını şiddetli bir tarzda yargıladınız. Planınızda “eğlenceli olan herhangi bir şeyin günah olduğu” bir çok kez söylenmiştir. Çoğunuzun geleneksel şekilde bahsedilen günah kavramının ötesine ilerlemiş olmasına rağmen, siz hala bu planda bedenlenmiş olan insan varlık ile doğal olarak yanlış olan bir şey olduğunu hissediyorsunuz.

Sevgililer, bu şimdi geçmişi bırakmakta olduğunuz şeydir. İlahi Olarak İnsan olan Varlığınızı tamamen bilmenizin ve bütünleştirmenizin zamanıdır. Bazen sizin sorguladığınız veya kafanızı karıştıran eksiklikler/kusurlar yoktur, sizin daha düşük duygular, korku ve öfke hissetmenizde kusur yoktur. Sizin bir beden içinde olmanızda, bu bedenin bazen hasta olabilmesinde veya ideal şeklinizden veya boyutunuzdan az olmasında kusur/eksiklik yoktur. Sizin başkalarından farklı yeteneklerinizin ve armağanlarınızın olması kusur/eksiklik değildir. Siz kendinizi başkaları ile karşılaştırmaya, kendinizi yargılamaya öyle alıştınız ki, bilinçli İlahiliğe geçiş  biraz çalışmayı, biraz kişisel uyanıklığı/dikkati gerektirebilir. Dualitenin eski enerjisinin davranış modellerine ve duygularına kaymakla ilgili dikkatli olmalısınız.

Siz yeni enerjide ortaya çıkıyorsunuz, siz şeylerin artık lineer olmadığı, hiyerarşik olmadığı yeni bir radyo istasyonuna ayarlanıyorsunuz. Bu eski enerjinin yoludur. İnsanlar ve olaylar artık siyah veya beyaz, doğru veya yanlış, iyi veya kötü olmayacak. Onlar basitçe İlahi Bütün’ün başka bir parçası olacaklar. Siz, şimdiden itibaren, basitçe nasıl olacağınızı kendiniz için seçeceksiniz. Realitenizin, planınızın lineer, hiyerarşik doğası dairesel olana geçiyor, burada bütün noktalar merkeze götürür. Bunun gibi, planınızın eril ve dişil enerjileri dengeye geliyor. Gerçekte, her biriniz her iki enerjiye de sahipsiniz, pilin güç dolmasını sağlayan pozitif ve negatif yük. Her biriniz baskın olan bu enerjilerden biri ile tanımlanırsınız. Bu planın bir yolu olarak, siz diğer enerjiyi bastırdınız. Şimdi, her iki enerjiyi önce kendi içinizde, sonra dünyanızın içinde dengeye getirmenin zamanıdır. Siz bunun önceden gerçekleşmekte olduğunu görebilirsiniz. Çok uzun bir zamandan beri, sadece eril olmuş olan gücün dengesi dişil olan ile kaynaşmaya başladı. İnsanlığın erkekleri, tekamüllerine devam etmek için duygularına temas etmeleri gerektiğini keşfediyor. İnsanlığın dişileri direkt ve hakkını savunan (kendine güvenen) erkek enerjinin kendi kullanımlarını keşfediyor. Bu Dünya planında tam olarak işleyen İlahi bir İnsan olmak için, bu enerjilerin ikisini de kendi içinizde dengelemelisiniz. Şüphesiz, bu her birinizin androjen olması gerektiği anlamına gelmiyor. Her birinizin içindeki daha az baskın olan enerjiyi kabul etmelisiniz/tanımalısınız. Onu gömüldüğü yerden çıkarın ve onun özel yetenekleri ile çalışın. Bu şekilde, dengelenirsiniz. Bedeniniz bir cinsiyet veya enerjidendir, zihniniz ve ruhunuz bu cinsiyet ile özdeşleşebilir veya özdeşleşmeyebilir. İlahi olarak İnsan olmak için, kendinizin tüm parçalarını, her iki enerji düzenlemesini kabul edeceksiniz. Siz kendinizi yargılamaya gereksinim hissetmeyeceksiniz, her iki cinsiyetten başkaları ile tamamlanmaya gereksinim hissetmeyeceksiniz, çünkü siz kendi varlığınızın içinde dengelisiniz.

Siz İlahi olarak İnsan olurken, tüm duygularınızı, düşüncelerinizi, fiziksel varlığınızı aydınlatacaksınız ve kabul edeceksiniz. Bu planın eski enerjisinde, kendinizin bir çok parçasını yok saydınız ve bastırdınız. Kendi hislerinizi yargıladınız, utanç hissettiğiniz şeyleri saklamaya çalıştınız. Bedenlerinizi, boyut olarak, kilo olarak, sağlık durumu veya hastalık olarak yargıladınız. Kendinizi sürekli olarak daha iyi olduğunu, daha fazlasına sahip olduğunu hissettiğiniz kimselerle karşılaştırdınız. Bu eski, lineer, hiyerarşik yoldur, Sevgililer. Siz hepiniz daha yüksek bir boyuta ilerlemeyi, bu yeni radyo istasyonuna ayarlanmayı arıyorsunuz. Ancak, bunu yapmak için, tüm Varlığınızın bütün frekansına uyumlanmanız gerekir.

Eğer bu yeni enerjiye, bu yeni radyo istasyonuna uyumlanmayı seçerseniz, kendinizin tümünü kucaklamalısınız. Başkalarından saklamak zorunda olduğunuz bu gizli, ayıp şeyler artık olmayacak. Kim Olduğunuzdan korku duymak olmamalı. Ortaya çıkmanız ve sadece Spiritüel bedeninizi değil, tüm Varlığınızı kucaklamanız gerekecek. Artık totem direkleri olmayacak. Yerinizi sürdürmek için çabalamaya gerek duymayacaksınız. Bu, çoğunuz için zor bir şeydir. Siz gerçekten lineer, hiyerarşik eski enerji yolunda var olmaya alıştınız. Planınız değişiyor, yeni radyo istasyonu geliyor. Siz eski enerji ile yeni enerji arasında tam ortada yakalanmış hissediyorsunuz. Ruh’ta kabul ettiğiniz şey, günlük yaşamınıza bütünleştirmek için siz şimdi çağırılmaktasınız. Planınızda, hala eski enerjiden olan çok şey vardır ve bu sizi biraz korkutuyor – bu oluş radikal olarak çok farklı. Siz İlahi olarak İnsan Olmanın olasılıklarını keşfetmeye hazırsınız. Siz, totem direği üzerinde sıradan olmak yerine, daha engin bilinci bilinçli olarak kucaklamaya ve ilahi Çember’de bir nokta olmaya hazırsınız. Bedenlenmiş yaşamınızın her anında İlahi olarak İnsan olmaya hazırsınız. Sevinç duygusunu dünyasal Varlığınızın her veçhesi  ile birleştirmeye hazırsınız.

Uygulama egzersizimiz için, bir kez daha imgelemenizi kullanacaksınız. Sizin için kişisel olarak İlahi olarak insan olmak neye benzerdi? Bedenlenmiş formunuzda kendini yargılamaktan ve başkaları ile karşılaştırmaktan tamamen özgür olsaydınız ne olurdu? Başkalarından, hatta kendinizden bile saklamayı seçtiğiniz bir şeyiniz olmasa idi nasıl olurdu? Taviz vermemeyi seçerseniz ve her zaman kendinize dürüst olmayı seçerseniz ne olurdu? Bunun nasıl olacağını düşünüyorsunuz? Bunu düşünüp taşının, Sevgililer, imgelemenizin bunu yaratması için birkaç dakika harcayın. Eğer isterseniz, senaryonuzu yazın. Onu kendinize gerçek yapın. Gerçekte, ilahi olarak İnsan olduğunuzu bilin.

BEN Metatron’um,

BEN Daima Sizinleyim.

Lord Metatron’un adına telif hakları Reniyah Wolf’e aittir.

http://loveandempowerment.com

(Çeviri: Saffet Güler)