VİDEO: HİPNOZ VE MEDİTASYON. FARKLARI NEDİR? Bilincin değişmiş halleri üzerine yapılan enstrümantal çalışmaların sonuçları.

Yazdır Yazdır 

İnsan karmaşık bir şekilde tasarlanmıştır. Hem görünen hem de görünmeyen yönleri vardır. Kendimizi bedenimizle ilişkilendirmeye alışkınız. Onu hisseder ve görürüz. Bilimsel açıdan bakıldığında, içinde meydana gelen işlevler ve süreçler bir şekilde incelenmiş olsa da, görünmeyen yönler – yani bilinç ve Ruh – hala yanıtlardan daha fazla soru ortaya koymaktadır.

Bu bölümde, psikolojik bilimler adayı ve psikoterapi, psikiyatri, psikoloji ve rehabilitasyon gibi çeşitli alanlarda uzman olan, Uluslararası Oyun Bağımlılıkları Çalışmaları Derneği Başkanı Dr. Tatyana Zinchenko, bilincin modlarını, yeteneklerini ve insanın ruhsal gelişiminin bilincin kontrol edilebilirliğini nasıl etkilediğini tartışıyor.

Bu bölümden şunları öğreneceksiniz:

🔎 Kendi kendine hipnoz veya oto-hipnozun temelini ne oluşturur?

🔎 Hipnoz nedir ve ne öğretir?

🔎 Psikiyatrist Konstantin Ivanovich Platonov sayısız deneyinde neyi kanıtladı?

🔎 Telepatik telkin fenomeni.

🔎 Hipnoz sırasında beyinde ne olur?

🔎 Hipnotik tekniklerin uygulanmasıyla ilişkili tehlikeler nelerdir?

🔎 Meditasyonlar kişinin durumunu nasıl etkiler?

🔎 Ruhsal bir uygulama ve dua sırasında beyinde neler olur?

🔎 Samimi sevgi ve özverinin en yüksek ruhsal hallerinde kişi neler yapabilir?

Bu röportaj uluslararası araştırma projesi “Gerçeklerin Kaleydoskopu” kapsamında “Tanrı’nın Varlığının Bilimsel Kanıtı | Gerçeklerin Kaleydoskopu 31 (Bölüm IIІ) | Ruh Bilimi” bölümü için çekilmiştir.