YAŞAM ÇEMBERİ

Yazdır Yazdır 

YAŞAM ÇEMBERİ

Yaşam+Çemberi (Dosyayı açmak için yazının üzerine tıklayın)

Küresel değişimlerin yaşandığı bir dönemdeyiz ve geleceğin olup olmayacağı hepimize bağlı. Yenilenme çağının gelişi ve işaretleri hakkında. Tahminler. Tüm insanların birleşmesinin ve herkesin birliğinin önemi hakkında. İnsanlar birbirlerine saygı duymayı ve birbirlerini anlamayı nasıl öğrenebilirler? Kişisel gelişim. Kişinin kaderi ve birçok insanın kaderi nasıl değiştirilir? Bir insan ruhunun derinliklerinde neyi özler? İnsan neden üç gün boyunca sevinir veya üzülür? İnsan neden kendi içinde kin tutmamalıdır?    

Ruhsal Dünya nedir ve neden çokluk içinde tektir? Sevgi, birlik içinde sevgi ve içsel ateş nedir? Gerçekten Sevmeyi nasıl öğrenebiliriz? İnsanın Sevgisi nasıl çoğaltılır ve geliştirilir? Kutsal Ruh’a bağlı kalarak Tanrı’nın Sevgisinde Nasıl Yaşanır? Tanrı’nın merhameti nedir? Tanrı’nın lütfu nedir? İsa Mesih Son Akşam Yemeği’nde neden Birlik hakkında konuştu? Buddha neden vaazında Birlik hakkında konuşmuştur?  

Ruhsal Dünyaya hizmet hakkında. İsa kime hizmet etti? Tanrı’ya mı yoksa insanlara mı? Öğrencileri arasında kimin İsa’ya daha yakın olduğu konusundaki anlaşmazlık hakkında. Melekler kime hizmet eder? Tanrı’ya mı yoksa insanlara mı? Babil Kulesi (tarih): insanları gerçekte kim ve ne zaman ayırdı: gerçek ve kurgu. Pentekost’ta Kutsal Ruh’un havarilerin üzerine inişi. İnsanlar birbirlerini neden ve nasıl anlıyorlardı? Herkes tarafından anlaşılabilir dil. 

İslam’da birlik ve kardeşlik hakkında. Nifak ve dini çatışmaların önlenmesi hakkında. “Allah’ın ipi” ne anlama gelir (“Hep birlikte Allah’ın ipine sımsıkı sarılın ve bölünmeyin”)? “Seni Allah için seviyorum” ne anlama gelir?

İçinde nokta olan kadim çember sembolü ne anlama gelir? “Diri olanların çemberi” ne anlama gelir? Manevi dostlar. Gerçek manevi dostluk nedir? Ruhsal özgürlük nasıl kazanılır?