YAŞAMA ARZUSU

Yazdır Yazdır 

YAŞAMA ARZUSU

 Yaşama Arzusu  (Dosyayı açmak için yazının üzerine tıklayın)

Gelecek bugün başlıyor. En azından 10 yıl önce eleştirilmek yerine sesimizi duyurmuş olsaydık, birlikte neler yapabileceğimizi bir düşünün. Sular şimdi şehirlerimizi yıkıyor olur muydu? Evlerimiz yanıyor olur muydu? Depremler uygarlığımızı yok ediyor olur muydu? Hayır dostlar, insanlık olarak tüm bunları çoktan kontrol altına almış olurduk. Ama biz insanlar, bizim gibi olanları duyacak ne gücü ne de aklı bulabildik. Bunun yerine gülme, eleştirme ve ALLATRA’ya karşı savaşanları destekleme gücünü bulduk. Sonuçta, iklim değişikliği ve şu anda Yaratıcı Toplum’da sahip olduğumuz diğer pek çok şey hakkındaki bilgiler ALLATRA gönüllüleri tarafından Yaratıcı Topluma getirildi.

Forumlarımızı hatırlayın ve gerçekte iklim Kerberusu’nun zaten burada olduğu, hayatlarımızı tamamen ve tümüyle değiştirdiği ve hep birlikte şu anda hiçbir şey yapmazsak daha da kötü olacağı gerçeği hakkında çok konuştuğumuzu göreceksiniz. Biz basitçe gerçekleri ifade ediyoruz. İnsanların çoğunluğu dünyadaki mevcut durumu anlamıyor ve basmakalıp bir kalıba göre yaşıyor. Her gün öyle şeyler oluyor ki, biraz daha zaman geçecek ve bizim söyleyecek hiçbir şeyimiz kalmayacak. İşte o zaman bu anlayış nihayet herkese ulaşacak.

Ve her ne pahasına olursa olsun iktidarda kalmaya çalışanlar, tüm dünyayı bir örümcek gibi kontrol eden, ipleri elinde tutan gizli güçler, bu sefer de önceki zamanlarda olduğu gibi her şeyin bir şekilde kendiliğinden düzeleceğini umuyorlar. Ama düzelmeyecek! Gidişata bir bakın. Sonuçta, gerçek iklim değişikliğine ve bu gerçek döngüye ancak gelecek yıl gireceğiz. Ama bu yıla bakın, geçmiş yıllara bakın ve bir sonuç çıkarın.

Bu bizim dünyamız ve pek çok şey bizim seçimimize bağlı! Her şeyden önce, kim olduğumuzun seçimine. Biz insan mıyız? Birlik olma ve normal insani eylemlerde bulunma yeteneğine sahip miyiz? Yaşamak için bir arzumuz var mı? Bu dünyayı kurtarabilecek durumda mıyız, yoksa hepimiz Mars’la aynı kaderi mi paylaşmak istiyoruz? Gelecek bugün başlıyor.