YAŞAMIN İTİCİ GÜCÜ

Yazdır Yazdır 

YAŞAMIN İTİCİ GÜCÜ

YAŞAMIN İTİCİ GÜCÜ (Dosyayı açmak için yazının üzerine tıklayın)

Yaşamın itici gücünü oluşturan nedir ve maddenin dönüşümünü nasıl etkiler? Yaşamın itici gücü mikro ve makro nesneleri nasıl etkiler? Enerjiyi maddeye dönüştüren kuvvetin çalışma prensibi. Bilgi güncellemesi. Çoklu evren kavramı.

Gezegendeki iklim değişikliği. 12,000 yıllık ve 24,000 yıllık döngüler. Dünya’nın iç çekirdeğinin çalışmasındaki aksaklıklar. Dünya yüzeyinde statik yük neden artacak ve bu ne gibi sonuçlara yol açacak?

Bilinç ve gerçeklik. Beynimizin ve bilincimizin çalışması kavramından hareket edersek, bir matriste, yapay bir simülasyonda yaşama olasılığımız nedir? Hipnoz altındayken bilinç neden bir yanılsamayı gerçeklik olarak algılar? Yapay bilinç çalışmasına bir örnek Jackie.

Yaşlılıkla savaşmanın anahtarları. İnsan bedeni tamamen eski haline dönene kadar yenilenme yeteneğine sahiptir. İnsan ömrünün tür sınırının ötesine uzatılması.

İnsanların birleşik bir uygarlık olmasını engelleyen nedir? İnsanın paradoksu. Yaratıcı Toplum insanlığın hayatta kalması için tek çıkış yoludur.