“Atlantis Anomalisi” ABD Ordusunun Silah Üssünün Kapanmasına Neden Oldu

Yazdır Yazdır 

Sorcha Faal

27 Ocak 2011

Bugün Kremlin’de dolaşan bir Rus Uzay Kuvvetleri (VKS) raporu, şu sıralarda Kuzey Amerika’nın üzerindeki yörüngede olan Kozmos – 2469 uydularından birinin, ABD ordusunun Utah Eyaletinde yerleşik olan ana silahlar üssü Dugway Proving Ground’dan yayılan “benzeri görülmemiş oranlarda” gamma ışını patlaması belirlediğini söylüyor.

Bu rapora göre, “manyetik vorteks” olarak tanımlanan şeyin oluşumunun Aden Körfezinde ortaya çıkmasından bu yana, Dünyamızın aşağısından ve denizlerinden yayılan ve Sirius yıldız sistemine yönlenen artan miktarda gamma ışını patlamaları belirlendi ve bu durum, birçok Rus bilim adamında bunların çok eski bir tür “erken uyarı sistemi”ne ait olduğu inancına neden oldu.

Belirlenen bu gamma ışını patlamalarının en büyüklerinden biri, Florida sahilinden geliyor, burasının bir zamanlar Kayıp Atlantis Kıtasının bir parçası olduğuna inanılıyor.

Bu gamma ışın patlamalarının belirlendiği Dünyadaki diğer bölgelerden farklı olarak, Florida sahilinden ortaya çıkan anormallik göreli olarak sığ sularda idi, denizin altında 500 metreden daha az mesafede ve bu geçen hafta ABD donanması en büyük operasyonlarından birine başladı.

Bu rapora göre, ABD Federal Havacılık Yönetimi (FAA) bu bölgede uçan tüm pilotlara benzersiz bir uyarı yayınladı. 20 Ocak ve 22 Şubat tarihleri arasında Savunma Departmanları (DOD), operasyon yürütülürken Küresel Pozisyonlandırma Sistemini (GPS) “güvenilmez veya elde edilmez” bırakacak olan “testler yapacaklarını” bildirdiler.

Raporunda VKS, bu DOD operasyonunun aslında Florida sahilinde keşfedilmiş olan “piramit şekilli yapı”dan bir “kapak taşı” çıkarmak için yapıldığını ifade ediyor, bu kapak taşının bu gizemli gamma ışını patlamalarının kaynaklarından biri olduğuna inanılıyor. Onu daha ileri testler için ABD Ordusunun Utah, Salt Lake Şehrinin 149 km güneybatısında bulunan Dugway Proving Ground’a götürdüler.

Ancak, bu gizemli “kapak taşı” dün Dugway Proving Ground’da emniyete alındığında ve tahminen onun üzerinde testler başlatıldığında, Kosmos – 2469 o bölgeden yayılan muazzam gamma ışını patlamaları serisi belirledi. ABD’den haber raporları üs komutanı Albay William E. King’in “ciddi bir sorunu” çözmeye çalıştıklarını, tüm tesisi kapattıklarını bildirdi.

Resmi ABD hükümeti websitesine göre, bu üs ile ilgili şunları okuyabiliyoruz:

“Savunma Departmanı Dugway Proving Ground’u büyük bir saha ve test tesisi olarak ve Emniyet Programı altında kimyasal ve biyolojik savunma test merkezi olarak tasarladı. Proving Ground 323,163 hektar alanı kaplar. Utah, Salt lake şehrinin yaklaşık 85 mil güneybatısındadır. Üç tarafı sıradağlar ile çevrilidir.”

Ancak bağımsız Amerikalı araştırmacılar Dugway Proving Ground hakkında şunları söylüyor:

“… dev büyüklüğü ve uzakta izole olması bir çok gizli amaçlara hizmet ediyor, ayrıca ABD Hava Kuvvetleri uçuş testleri için site olarak hizmet ediyor. Geçmişte ele geçirilmiş UFOları barındırdığı iddia edilmekte ve bu bölgede UFO aktivitesi çok sıktır. 51 nci Bölge sırlarının çoğunun bu bölgeye taşındığı iddia edilmekte ve tüm UFO etkinlikleriyle bu bölge 52 nci Bölge olarak ünlendi.

Kasım 2009’da gece gökyüzünü aydınlatan “meteor” (UFO?) olduğu iddia edilen şey atmosferde patladı ve onun yörüngesini izleyen bilim adamları parçaların Dugway Proving Ground bölgesine düştüğünü belirlediler. Bölge yalnızca sivillere kapalı değil, Ordu personelinin girmesine bile izin verilmiyor, çünkü çok tehlikeli olarak addediliyor.”

Amerika’nın tanınmış bağımsız araştırmacılarından biri olan Steve Quayle da bu gizemli “Atlantis Anomalisi” hakkında yazdı ve onun 23 Ocak tarihli “Atlantik’te Anomali” Bermuda Üçgeni Garipliği, Kadim Kapı mı Açılıyor yoksa Atlantis mi Yükseliyor?” başlıklı raporundan şunları okuyabiliriz:

“22 Ocak Cuma günü birçok birimlerin Porto Riko ile iletişim kurmaya çalışmasıyla telaş içinde geri geldiler, normal teksir problemlerinden dolayı olmayan iletişimlerdeki büyük zorluklara neden olan bir “anomali” hakkında tartışmalar işitiliyordu. Mesajların kopyasını almak için, Florida’da ve Karayipler’de olduğu görülen birimler Porto Riko Comm İstasyonu ile çalışarak birçok kez frekansları değiştirmek zorunda kalıyordu. Bunlar normal erişim uçuşları değildi, raporlarını Comm İstasyonuna vermek için endişeli olan kodlanmış birimlerdi. Cuma akşamı daha sonra, “anomali” HAM operatörü tarafından belirlendi.

Başlangıçta, birçok megawatta olan aşırı güçlü genlik modüle edilmiş sinyal olarak tanımlandı. Sabitti ve titreşmiyordu ve VFL aralığında idi. Spektrum analiz cihazında göründü ve ayrıca normalde pilotlar tarafından kullanılan şimşekleri belirleme ve haritalama için VFL yi kullanan şimşek belirleme ekipmanında göründü. Problem, o bölgede fırtınanın bulunmamasıydı. “Anomali” bölgesi ayrıca “GPS testleri?”nin çember merkezi için verilmiş olan bölgeden uzaktı ve Bermuda Üçgeni bölgesine daha yakındı.

Spesifik olarak, çok garip olan ve şimdiye dek işitilmiş olan HAM’a benzemeyen tekrarlayan bir model sergilediği bildirildi. Bu bir “ıslık çalan” veya şimşek veya başka bir jeofiziksel sinyal değildi.. İNSAN YAPIMI DEĞİL VE BÜYÜK PROBLEMLERE NEDEN OLUYOR. Şimşek belirleme haritalarında görünüyor, ama fırtınalar yoktu.

22 Ocak Cumartesi, anomali yerinde kaldı ve kuvvetinin yavaşça arttığı görüldü. Ayrıca, aynı sinyale sahip başka bir “anomali”, orijinal olanın yüzlerce mil kuzeyinde saptandı ve yakın çözünürlükte bu ayrı “anomalilerin” her biri haritada birbirine çok yakın olan iki farklı kaynak idi. Cumartesi günü de o bölgelerde fırtına yoktu.”

Şu anda Dünyamızın karşılaştığı dehşetli sorunların karmaşıklığı ortalama insan için çok büyüktür; bilgiyi elde etmek yıllar sürer ve bazı durumlarda, şu anda gerçekleşmekte olan ve gelecekte olacak şeyler hakkında bize kadim atalarımızdan aktarılmış olan uyarıların doğasını deşifre etmek ve tam olarak anlamak yüzyıllar sürer.

Daha fazla Süper fırtınalar gezegenimizi sarsmaya devam ederken, liderlerin gerçekte neler olduğu hakkında size söylediklerine inanmak yalnızca ahmaklığın ötesinde değil, aynı zamanda tehlikelidir. Bu geçen hafta bile, Amerika’nın ünlü iklim uzmanlarından biri olan Joe Bastardi, Dünyamızın ikliminin ciddi durumunun yalnızca eşi görülmemiş olmadığını, aynı zamanda buna neyin neden olduğunu hiç kimsenin söyleyemediğini itiraf etmek zorunda kaldı.

© Ocak 27, 2011 EU ve US tüm hakları saklıdır.

WhatDoesItMean.Com

[Editörün Notu: Batılı hükümetler ve onların istihbarat örgütleri, gelmekte olan birçok felaketsel Yerküre değişiklikleri ve olaylarla ilgili vatandaşlarını alarma geçirmemek için, bu raporlarda bulunan bilgiye karşı kampanya yapıyorlar, bizim bakış açımız her insanın gerçeği bilmeye hakkı olduğudur. Misyonlarımız o hükümetlerin gündemleriyle çatıştığı için, onların ‘ajanlarının’ bize karşı tepkileri kötülemek ve itibarı sarsmak için tasarlanmış çoktandır devam eden yanlış bilgilendirme/yanlış yönlendirme kampanyası oldu.]a