Rus Keşif Yolculuğu Kadim Mistik Shambala Ülkesinin Tam Yerini Tespit Ediyor

Yazdır Yazdır 

MosNews

Rus Doğal bilimler Akademisinin bir üyesi tarafından yönetilen bir Rus keşif yolculuğunda Yuri Zakharov kadim Shambala ülkesinin baskentinin tam yerini tespit etti – tüm Dünyada bir çok dinler ve felsefeler tarafından saygı gösterilen mistik merkez.

“Avrupalıların daha önce asla görmediği bir şeyi gördük”, iddiasında bulundu Zakharov.

Rus Enformasyon Ajansı Novosti tarafından organize edilen basın konferansında konuşan Yuri Zakharov yolculuğun eşsiz olduğunu söyledi. “Buna benzer bir şey daha önce asla yapılmadı” diyor araştırmacı.

Tibet’te Shang Shung olarak adlandırılan Shambala İran ve Tacikistan sınırında olduğuna inanılan kadim bir dini ve felsefi merkezdir. Ülkenin merkezi – içsel veya gizli kısmı Himalayalardaki Kailas Dağının yakınında yerleşiktir. 6714 metre yükseklikteki Kailas Dağı Budistler, Hindular, Jainler ve Bon olarak adlandırılan geleneksel Tibetli inananlar tarafından kutsal olarak kabul edilir.

Zakharov yolculuğundan önce bir çok araştırmacının Shambala’nın sadece ezoterik bir kavram olduğunu düşündüğünü ve Ruslar tarafından yapılan son keşifin kadim ülkenin gerçekten var olduğunu kanıtladığını söyledi.

Zakharov’un yönettiği keşif gezisi için Shambala’nın içsel ya da gizli bölgelerinde yolculuk yapıldı. Ayrıca bilim adamları Kailas Dağını 6200 – 6300 metre yüksekliğine tırmandı ve oraya Rus bayrağı astı. Zakharov bunun özel ekipman olmaksızın tırmanabildikleri en yüksek mesafe olduğunu söyledi.

Bilim adamları ayrıca yolculuklarının amacının “Shambala’nın gizemini çözmek” olmadığını vurguladı. “Asıl amaç Shambala’nın gerçekte bilimsel bir kavram olduğunu kanıtlamaktı” dedi Zakharov.