USUİ Reiki Kapı Derinlik ve SIR

Yazdır Yazdır 

Usui Reiki Kapı, Derinlik ve SIR…. Bu bölümler Reiki eğitiminin birer seviyesine karşılık gelir. (ve “Sır”, Usui’nin bir öğrencisi olan Mokichi Okada tarafından Mikao Usui’nin yaşamından sonra kullanımı geliştirilen, Reiki’ye benzeyen bir enerji olan Johrei’yi tanıtarak Reiki’nin ötesine uzanıyor).
Kendi bütünlüğünde, bu kitap, Reiki’yi uygulama ve öğretme deneyimine sahip olanlar kadar, Reiki’ye inisiye olmayanlar tarafından da çekici olan, Reiki’nin kapsamlı, ayrıntılı ve pragmatik resmini sunuyor. Yazar, bilginin bir çok ipliklerini bir araya getirerek — Hiroshi Doi, Arjava Petter ve Chetna Kobayashi, Rick Rivard, Dave King ve Melissa Riggall (a.k.a. Shen-Lissa)’ nın araştırmaları ve deneyimlerinden – bütünlüğü daha önce Reiki dünyasında sunulmamış olan bir goblen dokuyor.

Bu kitabın temeli ve en büyük hazinesi Japonya’dan İngiltere’ye ve sonra Hawai’i’deki yazara kadar yolunu bulan materyaldir : kendileri Mikao Usui tarafından eğitim alan yüz yaşlarındaki bir grup Japon’un öğretileri.

İngiliz Reiki Üstadı Chris Marsh’ın, bu Japon öğretmenlerle tanışmasına – ve Chris’ten Andrew Bowling’e ve Taggart King’e (diğer iki İngiliz Reiki Üstadı) ve Taggart’tan Don Beckett’a (Hawai’i’deki bir Reiki Üstadı) aktarımlar – için minnettarız. Şimdi, bu kitapta, dünya, Reiki’nin, Chujiro Hayashi ve Hawayo Takata’nın silsilesi tarafından daha önce sunulandan çok farklı bir resme sahip. Bu kitapta aşağıdakileri keşfedeceksiniz : Mikao Usui’nin kendi öğretilerini Reiki olarak adlandırmadığını (bunun yerine, “kişisel mükemmelliğe ulaşma yöntemi” olarak adlandırdığını);

* Usui’nin “yönteminin” öncelikle kişinin kendi spiritüel uyanışı ile ilgili olan yaşam boyu süren bir yol olduğunu ;
* “Reiki” enerjisinin başkaları için şifa terapisi olarak (ve “Reiki” isminin kendisinin) kullanılmasının üzerinde durulmasının Usui’den gelmediği, onun son öğrencisi, tıp doktoru olan Chujiro Hayashi’den geldiği;
* Usui’nin yönteminin Reiju olarak bilinen enerji – güçlendirmesinin sık sık ve periyodik olarak kullanılmasını içerdiği (Reiju’nun modern “Reiki uyumlamasına” dönüştürüldüğü – bu uyumlamalara Reiju’da bulunmayan ve eğitimin her seviyesinde sadece bir kez verilen sembollerin ve diğer karışıklıkların eklendiği !) :
* Usui’nin vefatından sonra, Usui tarafından niyet edilmeyen ve düşünülmeyen “Reiki” için tek bir sözcünün ve silsile – taşıyıcının ortaya çıktığı (önce Dr. Hayashi ve ondan sonra öğrencisi Hawayo Takata)

Yazar: Don Beckett
Yayınevi: Koşulsuz Sevgi Yayınları
Çevirmen: Saffet Güler, Zeyneb Belbez
Sayfa sayısı: 222
ISBN: 9944-55691-2
Basım tarihi: Aralık 2006
Kategori: Ruhsal Şifa

Kargo ücreti dahil 15 TL

Sipariş İçin:
GARANTİ BANKASI
Saffet Güler
Şube: 031/Bornova
Hesap No: 6685103
Sipariş İçin: