VİDEO: ÖLÜMDEN SONRA HAYAT

Yazdır Yazdır 

ÖLÜMDEN SONRA HAYAT

Herkes bununla karşılaşacak. Ölümden sonra hayat var mı? Ölümden sonra insanın bilinçli yaşamının devamı var mı? “Ben” kimdir: beden, bilinç, ruh yoksa Şahsiyet mi? İnsanlar neden ölüm ile karşılaştıkları zaman içsel korku yaşarlar ve neden bilinç “öleceğim” gerçeğinin gerçekliğini görmezden gelir ve “ölüm uyku, unutmadır ve korkunç olan hiç bir şey olmayacak” diyerek  olası her şekilde kendisini rahatlatır.

Görünmez dünya: klinik ölüm nedir ve gerçek ölümden nasıl farklıdır? Bilinç bu halde nasıl işler? Neden insanlar bu hal sırasında sıklıkla ölmüş yakınlarını, melekleri vs görürler? Gerçek ölümden sonra insanı ne bekliyor? Ömrü sırasında insanın seçimi, ölüm sonrası kaderini nasıl etkiliyor? Altşahsiyet nedir ve insan altşahsiyet halinde ne tür haller deneyimler? Dini inançlardaki “ikinci ölüm” nedir?

Ölüm sonrası kader: yüzlerce yıldır korunan bilgi. Reenkarnasyon: gerçek nedir ve kurgu nedir? Ruh hakkında sorular: ruh nedir, ruh “gelişmemiş” olabilir mi, ve “ruhun ölümsüzlüğü” nedir? İnsan bilinçli olarak yeniden enkarne olabilir mi? İnsan neden geçmiş yaşamlarını hatırlamaz? Huzur hali nedir? Ruhsal özgürleşme nedir? İnsanın imgesi ve ismi nedir ve ölüm sonrası kaderde hangi rolü oynarlar? Şahsiyetin bir ismi var mı? Aforoz nedir? Aforozun tarihteki kaynağı. Ölmüş bir insan aforoz edilebilir mi?

Sürecin fiziği: ruhun bedene girmesi nasıl gerçekleşir? Zaman ve uzay bir oynar mı? Diri olanın meskeni olan “cennet” nerededir ve ölü olanın meskeni olan “cehennem” nerededir (çeşitli dinlerdeki inançlara göre ölüm sonrası hayatta ıstırap ve cezalandırılma yeri). Ölüler için “yiyecek” nedir? İslam’da neden Allah’ın ve Peygamberin resmedilmesi yasaklanmıştır? Neden çok eski zamanlardan bu yana bazı insanlar ölüleri “beslemeyi” yasakladı, oysa diğerleri, tersine ölülere aktif saygıları vardı ve bu neden yaşayanlar için tehlikelidir? Rahiplerin en büyük sırrı.

Bilim: geçmiş yaşamlar konusu üzerine gerçekler ve araştırmalar.  Çocukların ve yetişkinlerin geçmiş yaşamları hatırlama deneyimi (Ian Stevenson ve Jim Tucker’in araştırmaları ve Socrates, Cayce, Billy Milligan ve diğerlerinin deneyimleri), farklı insanların dini görüşleri. Çeşitli hipnoz teknikleri neden tehlikeli ve bunların kullanılması insanda altşahsiyetin hakimiyetini nasıl güçlendiriyor? Bu sürecin fiziğinin mekanizması.

Yaşamı sırasında insanda neyin hüküm sürdüğü neden önemlidir? Şahsiyetin ruhsal gelişimde muazzam yetenekleri. Neden insanın kendisi kendi ruhsal kurtuluşu için çok büyük sorumluluk taşıyor?

ÖLÜMDEN SONRA HAYAT   (Videonun çevriyazısı PDF)

Video Türkçe alt yazılı