ENERJİSEL TİTREŞİMLER

Yazdır Yazdır 

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=C70Tbsoz284

Merhaba, ben Ac Tah, Maya yürüyüşçüsü. Sizlerle atalarımızın mirasını paylaşmak istiyorum. Bizim takvimimize Tzolkin adı verilir. Harika matematikçi ve astronom olan atalarımız bu dünyanın çok fazla enerjiden oluşan bir dünya olduğunu keşfettiler. Hareket eden her şey, gözlediğiniz ve dokunduğunuz her şey saf enerjidir. Bizim felsefemizde, “In lak’in alak’u lak’in” deriz. Ben enerjiyim ve tüm enerjinin parçasıyım. Bu, bedenimizin ve doğanın tüm elementlerinin seslere ve titreşimlere karşılık verdiği anlamına gelir. Her element kendi doğasına, kendi frekansına ve kendi sesine sahiptir. Su, mineraller, hava, ateş, toprak, Kozmos. Bu bilgiye dayanarak atalarımız bedenimizin belirli seslerin belirli titreşimlerine karşılık verdiğini keşfetti. Hepsinden çok, yüksek frekanslı seslere. Atalarımız özellikle güneş sistemini inceledi. Güneşin ışınları vasıtasıyla ultrasonik sesler yaydığını keşfettiler. Bu, düşünmemize veya nöral titreşime neden olan şeydir, maruz kaldığımız ışın miktarına göre artar veya azalır. Bu bilgiye dayanarak frekansları tam olarak hesaplayan Tzolkin takvimini geliştirdiler. Her gün tekrarlanan 20 frekans olduğunu keşfettiler, her gün bir frekans. Bu frekanslara 20 gün adı verildi. Bunlar başıma taktığım şeylere benzerdir. Bunlar bir sesi temsil eden gliflerdir.

Ses ne yapar? Bu bilgiyle, her insan doğduğu zaman o güne bağlı olarak, doğadaki elemente bağlı olarak ve bedenin doğal titreşimine referans olarak belirli bir titreşim taşıdığını görebiliriz. Bu, enerji miktarını ölçmek için bir parametre yaratır. Titreşim neye benzer? Günden güne, bu kanıtlanmıştır, onlar her insan varlığının bir frekans ile doğduğunu ve tüm hayatlarını bu frekans ile yaşadıklarını kavradılar. Bu onların evrendeki her şey ile uyum ve dengeyi sürdürmelerini sağlar. İnsanlar hayatla birlikte akmak için tüm elementler ile dengeye girmek zorundadırlar. Ama zaman geçtikçe, insan varlıkların çoğunun doğa ile bağlantısı koptu. Denge bozulmaya başladı ve bu stres, endişe ve hastalık hali yarattı. Çok açık olan kapasitemiz kapanmaya başladı. Bedenimizde, bilincimizde sınırlar olmaya başladı. Değişmeye başladık. Tzolkin takviminin bilgisi tekrar denge içinde yaşamamıza bu şekilde yardımcı olabilir.

Doğum gününüz, doğum tarihinize dayanarak sesinizi belirler. Ses güneşin ışınlarıyla bağlantılıdır, doğadaki bir element ile bağlantılıdır, su, toprak, ateş, hava. Bu bir bilinç haline ulaşmanıza yardımcı olur. Bedeninizin denge durumuna girmesini sağlar. Tüm hücreleriniz elementlerin armonisine karşılık verir. Ve bunun sonuçları vardır. Derin gevşeme haline erişirsiniz. Duyularınızın uyanışını hissedersiniz ve bunun sayesinde tüm diğer yeteneklerinizin uyanışını hissedersiniz. Bunu yapmak çok basittir. Sadece orijinal sesinizi dinlersiniz, bu ses gezegende doğduğunuz zaman olan frekanstır. Ve bu frekansı tekrarladığınız an, yavaş yavaş denge haline girersiniz. Bu, bedeninizi tam şu anda gerçekleşen tüm değişimler ile eşzamanlılık haline geri döndürmenin çok kolay bir yoludur. Bu tam şimdi çok önemlidir, çünkü güneş ışını kuvvetleniyor, elektromanyetik alan değişti, gezegenin titreşimi değişti. Işık miktarı tamamen farklı. Bu, bilincin uyanışından çeşitli değişimler yaratıyor. Bu değişimlerle birlikte akmalısınız. Yeni nöral kalıplar oluşturmalısınız. Bu, o enerji miktarını idare etmenizi sağlayacaktır. Bu büyük evrim sürecinin, yaşamın büyük anlayışının parçası olmak için. Bu sesleri ve frekansları uygulamak bu nedenle önemlidir. Daha büyük bilinç seviyesine girmeniz önemlidir. Bu daha iyi bir duygusal halde olmanızı, yeteneklerinizi geliştirmenizi, bedeninizi genişletmenizi ve tüm kozmik enerjiyi emmenizi ve aynı zamanda bu enerjiyi başka insanlarla paylaşmanızı sağlar.

İlk yarar sizin içindir. İyi hissedebilmeniz için, uyum ve dengede, güçlenmiş hissedebilmeniz için. Frekanslar vasıtasıyla bu enerjisel hareketleri uygulayarak kavrayacaksınız, düşüncelerinizle bu frekansları üreterek. Büyük bir fark hissedeceksiniz. Her glifin bir frekansı vardır, solar frekansı vardır. Derin bir bilinç hali hissetmenizi sağlayacağım. Bu videonun nedeni, bunu bu şekilde deneyimleyebilmeniz, doğa ile çalışabileceğiniz, kendinizle çalışabileceğiniz bir denge haline girmek. Tzolkin takvimi bilgisini Mai’ye öğrettim. O herkese öğretebilir, bilgiyi öğretebilir, kendi seslerini öğretebilir. Bu ses vasıtasıyla evrim sürecinin bu parçasında olmaya yoğunlaşabilirsiniz. Bu bizim yaşamın harika oyununa girme fırsatımız. En önemlisi 2012 büyük değişimi, bilincin evrimi, duyularımızın uyanışı, yeni bir dünya yaratmak için huzurlu hissetmek.

(Çeviri: Saffet Güler)