GAMMA IŞINI PATLAMASI ASTRONOMLARI ŞAŞIRTTI

Yazdır Yazdır 

Mitch Battros – Earth Changes Media

Bir astronom ekibi nerden geldiği bilinmeyen kozmik bir patlamayı keşfetti. Süresi çok uzun olan bu yüklü parçacıkların patlaması şaşırtıcı, çünkü çok büyük bir yıldızın ölümünden kaynaklandığı düşünülüyor – ama o bölgede bilinen hiçbir yıldız yok.

Patlama İnter – Gezegensel Networkun birçok uzay aracı tarafından 25 Ocak 2007’de belirlendi. NASA’nın Swift uydusu tarafından yapılan gözlemler GRB 070125 isimli patlamanın yerini belirtti, Gemini takımyıldızındaki gökyüzünün bir bölgesi. Bu yılın en parlak patlamalarından biri idi ve Caltech/Penn State ekibi hemen yerdeki teleskoplar ile patlama bölgesini gözlemeye başladı.

Bundan sonrası tam bir sürprizdi. Daha önceki yüzlerce deneyimin tersine, Gemini spektrası patlamadan sonra ışığı absorbe eden yoğun gaz ve toz işareti göstermedi. Patlamanın 9,4 milyar yıl önce gerçekleştiğini ortaya koyan bir magnezyum izi bulundu. Etraftaki gaz ve toz daha önceki patlamalardakilerden çok daha hafif idi.

Bu kıvılcımlar enerji formunda, bazıları bunların güneş sistemimize girebileceğini ve Dünyada bazı etkiler yaratabileceğine inanıyor. Bu analojiyi ilerletmek için, bazı kadim metin tarihçileri yukarıdaki gibi bir olayın Maya, Hop, Anasazi, Mısır, Dogon ve bir çok diğer kadim kabilelerde tanımlanmış olduğuna inanıyor.

Bilimsel olarak konuşursak – Enerji dalgasının Dünyada ve insanlarda bir çeşit biyolojik etki yaratabileceğini öne sürmeden önce diğer göstergeleri beklemek zorundayız. CME’leri, GRB’leri, Solar Alevleri, Koronal Delikleri – başka deyişle “Yüklü Parçacıkları” incelemek için bir çok uydu var. Şüphesiz bilimin bu alanı bize bazı yanıtlar verecektir.

Metafiziksel olarak – Bu haber birçok insanın inandığı bir şeyi hatırlatıyor. Biyolojik – spiritüel tekamüle eşlik eden bir enerji dalgası. Bu ‘yüklü parçacıklar’ın insan manyetik alanımıza direkt etkisi vardır. Güneşin “yüklü parçacıkları” ve Dünyanın manyetik alanına etkisi değişimin itici gücüdür. Aynı şekilde, insan manyetik alanında gerçekleşen bu aynı nedensel etki bir değişim veya “geçiş”e eşlik ediyor. Belki de Maya büyüklerinin bize anlatmak istedikleri şey budur.