KİTAP: SHAMBALA’LI SENSEİ. 1 nci KİTAP

Yazdır Yazdır 

SHAMBALA’LI SENSEİ. KİTAP 1

SENSEİ-1-tr (Dosyayı açmak için yazının üzerine tıklayın)

Her bireyin yaşamının en yüksek anlamı ruhunun idrakidir. Geri kalan her şey geçicidir, sadece toz ve yanılsamadır.

İlk bakışta, bir gencin Bilgelikle karşılaşma öyküsü naif görünür. Ama bu sıradan algı sadece yanılsamalı bir engeldir, mükemmel Ruh’a giden yolda Egomuz tarafından kurulan ustaca bir tuzaktır. Bunun üstesinden gelecek olan kişi, kendisi için ummaya cesaret edebileceğinden daha fazlasını keşfedecektir. Kazanana selam olsun – çünkü Bilgi onun ödülü olacaktır, çünkü Hakikat ona ifşa edilecektir.

Bu çok güçlü bir kitap. Okuduktan sonra insan alışılmadık bir enerji patlaması, yürekten gelen bir canlılık hissediyor. Ve en çarpıcı olanı – her anlamda evrenseldir ve her yaş için geçerlidir! Herhangi bir sayfasını açıp okurken kendinizi kaybettiğiniz, orada içinizden bir şeyler bulduğunuz kitaplar kategorisinde.

Hikaye birinci tekil şahıs ağzından anlatılıyor. Bu kitap, kendini aniden ölümle yüz yüze bulan on altı yaşındaki bir kızın iç dünyasını gözler önüne seriyor. Bu, onu hayatını yeniden düşünmeye ve ebedi sorulara cevap aramaya itti: “Bir insan neden yaşar, hayatın anlamı nedir? Ben gerçekte kimim? Neden dünyadaki insanların çoğu inançlı? Sonuçta, eğer inanıyorlarsa, bu bir şey umdukları anlamına gelir. Büyükler içsel ölümsüzlüğe nasıl ulaşırlar? İnsanın özü kavramının ardında ne gizli?”

İçsel arayışının dizginlenemez enerjisi onu alışılmadık, son derece bilgili, dövüş sanatları ustası ve çok gizemli bir Kişilik olan Sensei ile bir buluşmaya götürür.

Sensei’nin olağanüstü dünya görüşü, dünya ve insan hakkındaki büyüleyici felsefesi ve bilgisi, dinamik dövüş sanatları, günlük durumlardaki bilgeliği, alternatif tıp ve eski ruhani uygulamalar (olumsuz düşüncelerle mücadelede etkili teknikler dahil), insan yetenekleri fenomeni insanı ruhunun derinliklerine kadar etkiler. Sensei’nin dünyasıyla temasa geçen kadın kahraman, tüm bunları ve daha fazlasını öğrenir. Ama en önemlisi, içindeki temel soruların cevaplarını bulur.