KİTAP: SHAMBALA’LI SENSEİ 2

Yazdır Yazdır 

SHAMBALA’LI SENSEİ. 2. nci KİTAP

SHAMBALA’LI SENSEİ 2  (Dosyayı açmak için yazının üzerine tıklayın)

“Bir İnsanın ayak izi sonsuz bir Çölde çok az yer kaplar. Ama buna rağmen, daha önce kimsenin geçmediği yerlere basabilir. Kimsenin geçmediği yerlere adım atarak, İnsan uzağa gidebilir ve daha fazlasını kazanabilir. Zihni çok az şey kavrayabilir, ama Bilinmeyene güvenen insan, kendisini yaratana ulaşabilir.”

Kendini Hakikatten saklamak yoktur, Bilgelikten gizlenebilecek hiçbir şey yoktur. Dünya üzerinde hiçbir sır yoktur ki bir gün açığa çıkmasın. İnsan yaşamı ve ölümü tek bir sürecin akışıdır. Geçmişi anlamak, bugünün tehlikelerinin üstesinden gelmeyi öğrenmek demektir. Bundan kurtulmak ancak İnsan olmakla mümkündür!”

Bu kitap, Sensei ile birlikte sahilde kamp yapan bir dövüş sanatı sınıfından bir grup gencin hikayesini anlatan Shambala’nın Sensei’si kitabının büyüleyici bir devamıdır. Sensei gibi eşsiz ve esprili bir kişiliğin yanındayken sıradan günlük sıkıntılar ortadan kaybolur. Sıradan bir gün, gençlerin derin bilgi ve maceraları, Sensei’nin büyüleyici dünya görüşü ve olağanüstü yeteneklerini sıra dışı bir şekilde göstermesiyle dolu bir güne dönüşür. Bu kitabın iki benzersiz özelliği, çağrışımları nedeniyle insan ruhunun ebedi arayışını ortaya koyan Bodhisattva hakkındaki derin mesel ve mucizevi kalıntıları hala Kiev-Pechersk Lavra’da saklanan ücret almayan bir doktor olan Kiev Rus azizi Agapetus Pechersk hakkındaki bir hikayedir.