BİYOENERJİ ALANLARININ VAADİ

Yazdır Yazdır 

TUM HASTALIKLARA SON

Dr. Valerie Hunt ile Bir Röportaj

Dr. Valerie Hunt’in çalismasi insan enerji alanlarinin varligini bilimsel olarak kanitlar ve eterik enerji sifasinin gerçekten nasil çalistigini tamamen anlamamiza yardim eder. O eterik enerji sifasina yanitlar bulmak için bilimi kullandi ve sasirtici çabalariyla dünya çapinda tanindi. Onun AuraMetre’si henüz elde edilir olmamasina ragmen, bu bilgi bu enerjinin gerçekten mevcut oldugu ile ilgili bize güven vermede özellikle degerlidir.

— Drunvalo

“Hastaliklarin zaptedildigi ve elimine edildigi bir dünyada yasadigimizi hayal edin.”

“Hastaliklar için egilimi teshis eden veya önceden tayin eden yeni biyomedikal aletlerin oldugu ve bu hastaliklar sagligimiza zarar vermeden önce onlarin ortadan kaldirildigi bir dünya hayal edin.”

“Saglik koruma masraflarinin bugünkü masraflarin çok küçük bir miktari oldugu bir dünya hayal edin.”

“Saglik korumanin herkes için elde edilebilir oldugu bir dünya hayal edin.”

Bu sözler Dr. Valerie V. Hunt’in “Biyoenerji Alanlarinin Arastirmasinin Vaadi” adli videosundan alinmistir. Söz konusu olan yeni biyomedikal alet AuraMetreTM olarak adlandiriliyor. Bu isim bize, enerji alanlarimizdaki güzel renklerin hepsini gösteren elde edilebilir kameralari düsündürtüyor ve AuraMetreTM bunu yapabilir. Ancak daha da fazlasini yapabilir. Dr. Hunt’in iddia ettigi gibi o “simdiye kadar gelistirilen en degerli diagnostik (teshise ait) alet” olabilir.

AuraMetreTM sadece fiziksel, psikolojik, duygusal ve spiritüel hastaliklara neden olan enerji modellerini haritalamaz, ayni zamanda dogru sifa yaklasimini tavsiye edebilir ve özel bir birey ile çalisirken en etkin olan asıl/gerçek sifaciyi tasdik edebilir.

Bunlarin tümü saglik ve hastaliga bakmanin yeni bir yoluna baglidir – insan varliklarinin ve kozmos ile iliskimizin yeni bir vizyonunu bir bütün halinde toplayan bir bakis yolu.

Yasayan Varlik için Yeni Bir Model

Bilim son zamanlarda realitenin göründügü gibi olmadigini anlamaya basladi. Sifa söz konusu olunca, digerleri arasinda, chi kung (qi gong) ve akupunkturun kadim gelenekleri, bizim bilimsel cihazlarimizin yalnizca simdi “görebilmeye” basladigi enerjilerin varligini varsayar (varligina hükmeder.). Saglik ve sifa ile ilgili olunca, aracimizin enerjiden yapildigini kabul etmeye basladik ve bu bizim bezlerimizi ve organlarimizi kaplayan et kaplamasindan daha fazlasidir.

Ama eger bu dogru ise, bu enerji araci nedir ? O ne “yapar”? Onun özellikleri nedir ? Eger bu enerjiler ile konusabilseydik, bize ne anlatirlardi ?

Dr. Hunt bu merak uyandirici sorularin yanitlarini bulduguna inaniyor. AuraMetrelerin potansiyellerini geliştirirken, yasayan varliklarin dogasi için yeni bir model yaratti. Bu modelde, tüm hastaliklar kendi köklerine sahiptir, Dr. Hunt bunlari insan biyoenerji alanindaki “anticoherent” (kaynasmayi/birbirini tutmayi/tutarliligi önleyen) modeller olarak aniyor. Ve bu anticoherent modellerin kaynagi duygudur – veya, daha ince anlatmak için, duygusal deneyimlerimizi organize etmek için seçtigimiz yol.

Bu yeni modelin özelliklerine bakmadan ve onun geçerliliginin kanitina bakmadan önce Dr. Valeri Hunt’in fantastik yolculuguna ilk basladigi yere geri dönelim.

Biyoenerji Alanlarinin Bilimine Balsama

Dr. Hunt UCLA Fizyolojik Bilimler Departmaninda Profesördür. 40 yildir fizyoloji arastirmacisi ve üniversite profesörüdür. Arastirma ile, biyoenerji alanlarindaki degisimler ile insan davranisi ve deneyimi arasindaki iliskiyi kesfeden ilk kisidir.

“70 li yillarin basinda ben UCLA’da iken, mezun olan ögrencilerimden biri, bir trans dansina katildigi zaman fizyolojik olarak neyin gerçeklestigini benden açiklamami istedi. Bu ögrenci yerli danslarina katilarak Haiti’de yillar boyunca kalmis. Dansa baslamadan önce bedenine, kas dokularinin ve temel organlarin titresimlerini ölçmek için dizayn edilmis sensörler yerlestirdim. Ancak elektrodlardan gelen veriler ögrencinin fiziksel sistemlerinin disinda baska bir kaynaktan geldigi görülen frekanslar gösterdi. Bu testi bir çok kez tekrarladim ve bilimsel enstrumanlar tarafindan daha önce asla kaydedilmemis olan insan bedenini çevreleyen dinamik bir enerji alanini kesfetmis oldugumu anladim. “ diye anlatiyor Dr. Valerie Hunt.

Okumalar bipolar (iki kutuplu) temaslar vasitasi ile yapildi, EKG yaparken kullanilan nodüller gibi, bu, küçük bir radyo sistemine giden yüzeyden okumalar alir ve sonra yayinlanabilir. Ancak Dr. Hunt’in enstrumani, onun simdi incelemek istedigi alanlarin ful araligini ve yogunlugunu toplama kapasitesine sahip degildi. Örnegin, EMG enstrumanlari sadece saniyede 0 ile 250 döngüdeki (Hz) frekanslari toplar ; EEG ve EKG cihazlari sadece 100 ile 150 Hz yüksekligini kaydeder.

Standart tibbi cihazlarin insan enerji alanini bildirmekteki bu yetersizligi Dr. Hunt’i NASA için telemetre cihazlari gelistiren bilim adamlarindan yardim istemeye götürdü. Bu genis yol vasitasi ile, onun laboratuari için yepyeni bir arastirma cihazi yaratildi, 250,000 Hz’ a kadar frekanslari ölçebilen bir cihaz – tip biliminde o güne kadar kullanilan tüm cihazlardan bin kez daha büyük. Dr. Hunt bu cihaza AuraMetre™ adini verdi.

Hunt’in ögrendigi sey üzerine heyecani onu Çin’e ve Dogu Asya’nin diger bölümlerine götürdü, burada akupunktur ve anestezioloji çalisti, sonra Amerika’ya döndü ve Stanford Üniversitesi’ndeki dünya çapindaki ilk akupunktur konferansina katildi. O zamandan beri, hayatini insan enerji alanlarinin ve insan varliklarinin saglik, spiritüalite ve diger davranisi ile iliskisinin haritasinin çikarilmasina adadi. Sonunda, bu haritalardan, insan varliginin genis bir modelini yaratmayi basardi : insanin zihninin daha yüksek seviyesi.

Insan Enerji Modelleri : Imza Alani

Biyoenerji alanlarini haritalarken Dr. Hunt her bir bireyin essiz bir modele sahip oldugunu kesfetti. O bunu Imza Alani olarak adlandirdi.

Saglikli bir insanin Imza Alani tam spektrum frekanslari genisliginde dengeli, koherent (kaynasmis, tutarli) enerji modellerinden olusmustur. Bu uygunluk, frekans spektrumu boyunca muntazam sekilde dagilan düzgün, nazik, sig dalgalar olarak grafikte görünür.

Hastaliga sahip olan (veya yakinda hastalik gelistirecek olan) Insan varliklarinin Imza Alani iki türlüdür : yetersizlik/eksiklik modelleri ve hiperaktif modeller. Bu, grafikte yüksek veya düsük frekans bandlarinda yogunlasmis kalin, çentikli (sivri ve pürüzlü) dalgalar olarak görünür. Kanser veya yorgunluk sendromu gibi yetersizlik/eksiklik hastaliklari yüksek frekansli araliklarda antikoherent modellere sahiptir, daha düsük frekanslarda hemen hemen hiç enerji yoktur. Kolit, yüksek tansiyon ve deri problemleri gibi hiperaktif kosullar düsük frekanslarda antikoherent modeller gösterir, yüksek frekanslarda titresim yoktur.

Gelecek Problemlerin Tahmin Edilmesi ve Düzeltilmesi

Dr. Hunt hastaligin tipinin – hiperaktif / yetersiz – AuraMetre okumalari ile tayin edilebilecegini söylüyor, ancak hangi dokularin hastaliga yakalanacagi belirlenemiyor. “Bu genetik zayiflik ve bu zamanda AuraMetre tarafindan okunamayan diger faktörler tarafindan belirlenir. Ancak, hangi türde hastaligin ortaya çikacagini söyleyebiliriz, çünkü bu hastaliklar iki kategoriye ayriliyor : çok fazla chi (ki) veya enerji olan alanlar ve chi’nin veya enerjinin eksik oldugu alanlar. Frekanslarin modeli bize bunu söyler.

Dr. Hunt söyle söylüyor “Simdiye kadar, çogu insan hastaligi ‘nedeni bilinmeyen’ olarak karakterize edilmistir. Baska bir deyisle, hastaligin nedeni belirlenememis ve bundan dolayi mümkün olan tek tedavi belirtilerin hafifletilmesi idi. Ancak fizyolojik belirtiler alanin karisikligi/rahatsizligi nedeni ile ortaya çikar. Eger alandaki karisikligi/rahatsizligi düzeltirsek, belirtiler ortadan kalkar ve iyilesmis oluruz. Eger direkt olarak belirtiyi tedavi edersek, o zaman stres verici bir durum problemin kaynagi olan inkoherent enerjiyi bir kez daha kötülestirdiginde/agirlastirdiginda, hastalik durumu geri döner.”

Bu sifanin kes – ve – kurut, makine benzeri bir proses olacagi anlamina mi geliyor? Bunun çok ötesinde. Gerçekte, Dr. Hunt’in bulgulari bunun tam tersi yönü gösteriyor. Onun AuraMetre laboratuarinda kesfettigi, sifanin aktif bir proses (süreç) oldugudur. Bir sifa modalitesine (cihet, keyfiyet) pasif olarak reaksiyon göstermeyiz. Bunun yerine, sifa ile birlikte is/muamele yapariz.

Tüm – Önemli Sifa Muameleleri

Neden bazi insanlarin iyilestigi ve digerlerinin iyilesmedigi üzerine kitaplar yazilmistir ve psikologlar ve felsefeciler yüzyillardir bu soruyu düsünüp duruyorlar. Neden öldürücü hastaligi olan bir insan kendiliginden bir bagislamaya sahip olurken (iyilesirken), tedavi edilebilir bir hastaliga sahip olan digeri ölüme kadar gider ve belki de istirap veren bir ölüm ? Bu çogu zaman gerçeklesmektedir ve bunu açiklamak için yapilan çogu tesebbüs imanin mistik alanlarinda sonuçlanir (kader) ve bazen “yasama istegi” olarak adlandirilir.

Mamafih, eger Dr. Hunt’in analizi dogru ise, simdi sadece insanin nasil iyilesecegini degil, ayni zamanda hangi insanin iyilestirilebilecegini tahmin etme pozisyonundayiz. Ve yanit mistisizm veya kaderde degil, Dr.Hunt’in sifa muamelesi/islemi (transaction) olarak adlandirdigi bir sifa prosesinde (sürecinde) yatmaktadir. Sifanin bu tüm – önemli veçhelerinin bilgisi ile, kimin iyilestirilebilecegini, nasil iyilestirilebilecegini ve kim tarafindan iyilestirilebilecegini önceden tayin edebiliriz.

Dr. Hunt basarili bir sifada bes degisken bulundugunu söylüyor : (1) hastaligin alani, (2) hastanin alani, (3) terapistin alani, (4) terapinin alani, (5) uygulanan terapi ile terapistin birlesik alani.

“Özel bir terapi uygulayan terapistin enerjisi, antikoherent enerji alanina ilerlediginde ve onu degistirdiginde hastalik iyilesmis olur.” diyor Dr. Hunt. “Ancak bu alani yaratan hem terapistin hem de terapinin enerji alani olmalidir. Ve sonuçlarin ortaya çikmasi için terapinin enerjisi ile birlesik sifacinin enerjisi iyilestirilecek olan kisi ile muamele edilmelidir. (iyilesecek kisi ile karsilikli islemelidir).

“Iste bir örnek : Kanser hastalari kirmiziyi sevmez ve lakin iyilesebilmeleri için auralarinda, bedenlerinin etrafindaki biyoenerji alanlarinda kirmizi renkteki frekanslarda olan enerjiye ihtiyaçlari vardir. Eger terapistler kendi enerji alanlarinda çok fazla kirmizi renge sahip ise, kanser hastalari bu terapistlerle muameleye/isleme girmezler (sifa almazlar). Böylece onlari iyilestirebilecek terapist biraz kirmizi renge sahip olmalidir, ama fazla degil; eger kirmizi renk fazla ise kanser hastasi ‘islem görmeyi/muamele görmeyi’ reddedecek, belki de kendi alaninin sifa frekanslarini alamamasi için kendi enerji alanini degistirecektir. Bu gerçeklestiginde, sifa meydana gelmez. Böylece, terapist iyilestirilecek olan insan ile muamele/islem tesis etmek zorundadir, onlarla muamele edebilecegi bir yolla onlara yaklasmalidir – ve kademeli olarak onlari gerekli frekanslari kabul etmeye yönlendirmelidir.”

Ayrica, Dr. Hunt söyle diyor, “Bir çok ‘kirmizi’ var. Bazen, gerekli olan kirmizinin daha düsük frekanslaridir. Bazen, daha yüksek olan frekanslar gerekir. AuraMetre neyin eksik oldugunu gösterir.”

Kayip veya Antikoherent Frekanslar Nasil Tamir Edilir ?

Dr. Hunt insan problemlerinin degisik seviyeleri için tedavi araliklari tanimlamistir, en düsükten ; doku seviyesi, en yüksek seviyeye; ruhsal seviye. Dr. Hunt hareketin, müzigin ve içsel imgeleme tekniklerinin sifa için kullanilmasini tanimliyor. Örnegin, sifanin bir türünde yavas, akici hareketler en iyi çalisir. Diger türde, hizli ve sarsintili hareketler en etkilidir.

“Kedi ailesini gözlemek” bazi antikoherentlikler için sifa enerjisinin bir kaynagidir, diyor Dr. Hunt. “Frekanslar bir çok sekilde geriye konulabilir, sadece ses ve isik ile degil. Bazilari bazi hastaliklar için daha iyidir, bazilari baska hastaliklar için iyidir. Belli türde hastaligi olan insanlar bazi modaliteler ile isleme girmeycektir (sifa almayacaktir). Ama AuraMetre ile, bu bir rasgele öneri/girisim degildir. Bunu önceden bilebilirsiniz. AuraMetre ile neyin ne oldugunu görebilirsiniz, çünkü bu modalite kullanildiginda biyoenerji alanina ne oldugunu tamamen görebilirsiniz.”

En Azindan Zarar Verme !

“Allopatik (allopathy ; zit tedavi usulü) uygulama” , Dr. Hunt söyle diyor, “ ‘bu hapi iç, iyileseceksin’. Ve hekimin masa manuelinde, bir ilaç ilk kez çiktiginda, olasi yan etkilerin küçük bir paragrafi vardir. Ama üç yil sonra, üç sayfa yan etki listesi vardir.” Çünkü hap içerek birey, alanina zararli olan bir sey ile zorlanmis bir muameleye/isleme dahil olur, böylece sonuç zararli yan etkilerdir- ölüm bile olabilir.

“AuraMetrenin allopatiden nasil daha üstün oldugunu görebiliyoruz.” diyor. “Enerji alanlari ile, kisi zarar görmez, çünkü o zararli enerjiler ile muameleye girmez.”

AuraMetre Geçmis Yasamlari Inkar mi Ediyor yoksa Onayliyor mu?

“Onlari yasam halleri (lifehoods) olarak adlandiriyorum” diyor Dr. Hunt. Ve bu yasamlarin hepsinin tam burada ve simdi oldugunu iddia ediyor. Çözümlememis oldugumuz problemlerin tümü enerji alanlarimizda oturmaktadir ve biz onlari çözene kadar orada kalacaklardir.

“Psikiyatri bu yasamda bir kaynaga sahip oldugu görülen travmalara veya duygusal kümelere dayanan problemlerimizi çözmeye çabaliyor – ancak bu, gerçekten büyük olan problemlerimizin kaynagi degildir. Eger bu tür gerçekten büyük problemlere bu yasam durumunda girdiysek, kisiye bunun baska bir zamanda veya baska bir yerde olup olmadigini sorabiliriz ve onlar her zaman tam ona gidebilirler. ‘Geriye’ dönmeye gereksinimimiz yok. O tam burada, simdi.”

“ Yasam haline gidebilir (geçmis bir yasama) ve yapmis oldugumuz seçimi kesfedebiliriz, hala yapmakta oldugumuz seçimi, bu tür özel durumlarla nasil basa çikacagimizla ilgili seçim. Ve bu seçimleri degistirebiliriz. Ve bunu yaptigimizda, enerji alanindaki bu durumu çevreleyen duygusal takimyildizlar koherent (uyumlu) hale gelir.” AuraMetreyi kullanarak geçmis ve gelecek arasindaki farki söyleyebilir miyiz? “Bu önemli degildir. Bunun hepsi tam buradadir.” Diyor Dr. Hunt.

Insanlar Neden Iyilesmez?

Her tek bir birey iyilesmek için gereksinim duyduklari enerji ile isleme girer mi ? Dr. Hunt hayir diyor, herkes degil.

“Alanlarimiz duygularimiz tarafindan organize edilir – o kadar yüzeysel, her günkü duygular tarafindan degil, bunlar alanlari etkilese de ; ancak ‘ruh” duygularimiz tarafindan organize edilir. Ruhsal duygular ve onlarla birlikte bulunan biyoenerjiler yasamlar boyu tamamen yapismis görünüyor, çünkü bunlar bizim hayatta kalmamiz ile ilgilidir. Bunlar bedenin kendisini korumak için ve ruhu korumak için fiziksel realite ile karsilikli iliski yollarini olusturur.

“Ve çünkü bazen bu duygular çok aci vericiydi, isleme girmeyen bazi insanlar vardir. Bir yasamdan digerine bunu reddederler. Ne yaparsaniz yapin, sifa modalitesi ile veya sifaci ile fazin disina çikmak için alanlarini degistirirler. Bunun bir parçasi olmazlar. Bir duygusal kalip bu sekilde gerçekten yapisik oldugunda, bunun nedeninin kisinin geriye dönmek istememesi ve enerjiyi yerinde tutan seçimleri yaptiklarinda mevcut olan duygulari deneyimlemek istememesi oldugunu kesfettim. Bu bir travma idi ve bunu organize etmek için bir yol bulmak zorunda idiler – bastirma, öfke, kaçma, ne olursa, bu bir karar idi ve bu karar alanin içindedir. Insanlarin, bu kararlarin iyi olmadigini kavramalari gerekiyor, karisikliga neden olan bu duygular hala çözülmemistir ve bu, alanlarini etkiliyor.”

Ancak çogu insan bu kategoride degildir. Maalesef, AuraMetre henüz klinik bazda mevcut degildir. Dr. Hunt’in ögrenmis oldugu tüm bunlarin anlayisi ile, iyilesme sansimiza yardim etmek için bu zamanda kisisel olarak yapabilecegimiz bir seyler var mi?

AuraMetre Gösterene Kadar Ne Yapmali

Bir düsünce hangi terapi ya da terapistin sizin için dogru oldugunu nasil bileceginizdir. “Sifacilarin bir Imza Alani vardir” diyor Hunt. “Bazi insanlar agrinin büyük iyilestiricileridir, ama dokulari yenileyemezler. Digerleri sinirleri, kemikleri ve kaslari yenilestirmede çok iyidir. Sifacinin neyi yapabildigi çok özeldir. Bazi sifacilar, gerçekten çok iyi olanlar, hastanin gereksinimlerine göre kendi alanlarini degistirebilirler.”

Hangi sifacinin veya sifa modalitesinin (türünün) sizin için en iyisi oldugunu bulabilirsiniz, diyor Dr. Hunt, sadece soruyu kendinize sorun, “Bu benim için dogru mu?” ve yaniti bekleyin. Bunu zihninizin sol yarisi ile yapamazsiniz, diye uyariyor. “bunu bilinç seviyesinde begenseniz de begenmeseniz de, zihniniz bunun isleyip islemeyecegini size söylemeyecektir. İçinize gitmek zorundasiniz ve soruyu sorun ve yaniti alin. O zaman bileceksiniz.”

Ve bu enerji alanlari ile kendiniz çalisabilirsiniz. “Sadece kendinize sorun, ‘ Buna neden reaksiyon gösteriyorum ve bu problemi yaratiyorum?’ Ve, tekrar, yaniti bekleyin.”

AuraMetre Teshisinin Gelecegi

Su anda, AuraMetreyi kullanmak için gerekli olan uzmanlik seviyesine sadece Dr. Hunt sahiptir, ancak o bu durumu düzeltmeye çalisiyor. O ve çalisma arkadaslari tüm dünyadaki doktorlarin ofisinde ve laboratuarlarinda kullanilabilecek bir AuraMetre cihazi yapmak için gereksinim duyduklari $2 milyonu toplama sürecinde. Bu dagitim gerçeklesmeden önce, enerji modellerini yorumlayacak ve doktor veya teknisyenin teshis etmesine ve tanimlamasina izin verecek software programlarinin yazilmasi gerekiyor. Bu cihazlar her yerde $10,000 veya $13,000 den satilacak.

Dr. Valerie Hunt’a göre sinirlamalarimizin hepsi antikoherent biyoenerji alanlari tarafindan yaratilir ve bu alanlari dengeledigimiz zaman, tam olarak fonksiyon yapan insan varliklar oluruz. Saglik, enerji, psisik yetenekler, yaraticilik, zihinsel deha, fiziksel basari (ustalik) – bunlar insan potansiyelinin bir tanimlamasi. Duygularimizla basa çikmak için seçmis oldugumuz yol ile ve dogal davranisimizi bozan veya bloke eden antikoherent enerji yildiztakimlari veya modelleri yaratarak bu potansiyeli sinirladik.

Dr. Hunt kendi kisisel deneyiminden “oldugumuz spiritüel varliklarin ihtisamina sahip olabilecegimizi biliyor – durugörür, bilen, mistik. Genç görünüyorum ( O, 84 yasinda). Durugörürüm, mistigim, uzaktan iyilestirebilirim, uzaktan iletisim kurabilirim, ellerimle sifa verebilirim, zihinleri okuyabilirim – çünkü ben yasamlarimi ele aldim/idare ettim, onlari tekrar organize ettim ve hepsini tek bir kisiye birlestirdim, Valerie Hunt olan tek bir ruh.”

AuraMetre bize yolu gösterir, ama son analizde, dissal müdahalelere artik gereksinim duyulmayan bir zaman belki gelecektir. Tüm süphelerin ötesinde, bizi daha genis bir varlik yapan koherent ve antikoherent enerji alanlari vasitasi ile deneyimlerimizin tümünün vuku buldugunu bilimsel olarak bilerek..ve tüm süphelerin ötesinde bu antikoherentlerin kaynaginin bizim kendi seçimlerimiz ve kararlarimiz oldugunu bilerek – o zaman kendimizi iyilestirmek için gereksinim duydugumuz bilgiye sahip olmayacak miyiz?