İNSAN ENERJİ ALANI İLE ŞİFA – Barbara Ann Brennan

Yazdır Yazdır 

Barbara Ann Brennan insan bedeni etrafinda gördügü enerji alanlarini ciddi bir sekilde ilk kez dikkate aldigi zaman, NASA’da bir astrofizikçi olarak çalisiyordu. Vizyonunu izlemek için isinden ayrildigindan beri, Brennan enerji sifasini kati bilim alanina getiren hemen hemen tek kisidir. Onun odagi ayrica bilimin ve spiritüalitenin artik birbirinden ayrilamayacagi büyüyen bilgisini dünyamiza derin bir sekilde spiritüel sekilde göstermektir.

Asagidaki görüsme Spectrum dergisinin editörü Roger Windsor tarafindan yapilmistir.

SORU : NASA için çalisan bir arastirma görevlisi ve astrofizikçi olmaktan bir enerji sifacisi olmaya nasil geçtiniz? Bunlar çok farkli meslekler olarak görülüyor.

BARBARA BRENNAN : Washington’da yasiyordum ve 70li yillarin basinda irkçi kargasaligin biri esnasinda, bir binanin üstünden magazalara saldiran, sehri yakan insanlara bakiyordum. Bu benim için bir dönüm noktasi olarak görülüyor. Insan haklarina ve insan sorunlarina çok fazla ilgim var. Ondan sonra esasli olarak bilim ile ilgilendim. O zamanda, gruplarla karsilasma/yüzyüze gelme henüz basliyordu. NASA’da çalismaya devam ederken Primal scream (ilksel çiglik) ve Gestalt terapisi gibi farkli hümanistik gruplara katilmaya basladim. Ilgim dissal uzaydan içsel uzaya kaydi. Bir bilim adaminin ve fizikçinin perspektifinden bildiklerimi içsel uzaya uygulamaya basladim ve bunu bu sekilde anlamaya çalistim. Iste bu sekilde degisti.

Kendimin diger tarafimi gelistirmeye gereksinimim oldugunu hissettim. Çok sey ögrenmek için çok fazla çalistim. Kolejde bilim ve felsefe ögrendim, dünyanin nasil isledigini anlamaya çabalayarak. Sonra, bunlarin ikisinin de yeteri kadar genis olmadigini kavradim.

Tesadüfen, bir çocukken enerji alanlarini görme deneyimlerimi o zaman hatirladim. Çocukken yalniz basima çok zaman geçirirdim, koruluklara giderdim ve agaçlarin etrafindaki enerjiye bakardim ve bundan baska bir sey düsünmezdim. Bundan asla bahsetmezdim, çünkü herhangi baska birinden farkli seyler deneyimledigimi düsünmezdim.

Beni sifacilik yönüne götüren bir baska sey bir araba kazasidir. Bir arkadas bana akupunktur tedavisini tavsiye etti ve bu beni bütünleyici/alternatif sifa yoluna soktu. O zaman Biyoenerjetikleri çalistim, beden psikoterapisinin bir sekli, ancak kimsenin bunu bütün kisiligin iyilesmesi için kullandigi görünmüyordu.

SORU : bu psikolojiler bir seyi kaçiriyor muydu?

BARBARA : Onlar fiziksel bedenin psikolojik sagligin ve psikolojik geçmisin bir tezahürü oldugunu kavradilar. Bir çok insan bedenin genlerimizin, fiziksel mirasimizin bir tezahürü oldugunu anliyor, ancak bu ayrica bizim psikolojimiz ile direkt iliskilidir. Aile yapisi içinde büyürken ve bunlarla basa çikarken bizim duygusal, sosyal ve çevresel konularimiz fiziksel bedende kendini gösterir.

Bu terapiler psikolojik bileseni anlasalar bile, onlar direkt olarak fiziksel hastalik ile bas etmediler. Onlar sifaya sadece psikolojik perspektiften yaklastilar. Zihin/beden baglantisini ögrettiler, ancak bunlara sifa terimleri içinde bakilmadi.

Washington’da Bütün Insan Toplulugu’nda iki – yillik bir egitim programinda idim. O tamamen beden psikolojisi ile ilgiliydi, fiziksel konularla ilgili degildi, bazi fiziksel problemleri iyilestirmek için hipnozu ve kosullanmayi çözmenin disinda. Ancak, ben kendi uygulamama basladigimda, hastalarimin aurik alanlarini görmeye basladim, insan enerji alanlarini. Onlarin aurik alanlarinin yapisina ve organizasyonuna bakarak, fiziksel bedenlerindeki problemlerin psikolojileri ile nasil direkt olarak ilgili oldugunu anlamaya basladim.Insanlar psikolojik sorunlari ile aurik alanlarini bozmus/tahrif etmisti veya söyle söyleyeyim, psikolojik savunmalar. Geçmisteki çok aci veren bir seyleri hissetmemek ve deneyimlememek için kisi aurik alanda akisi degistirir veya bloke eder. En sonunda, bu fiziksel bedeni etkiler ve hastalik yaratir.

Baslangiçta, insanlar psikolojik nedenlerle geliyorlardi ve bu aurik tahribat fenomenini izlemeyi sürdürüyordum. Sonunda, tüm terapi hastalarima diger terapistleri önermeye basladim, çünkü daha da çok insan iyilesmek için bana geliyordu. Aurik alanda neyin yanlis gittigini tam olarak algilama yetenegim vardi ve aurik alani yeniden yapilandirabiliyor, yeniden sarj ediyor, dengeliyordum ve iyilesiyorlardi.

SORU : Kisinin çocuklukta deneyimleyebilecegi genel bir travmaya örnek verebilir misiniz, ve bu nasil iyilestirilebilir?

BARBARA : Karakteroloji terimleriyle, kitabimda da siralmais oldugum travmadan kaynaklanan bes büyük karakter yapisi vardir. Her biri kendi nedenine sahiptir.

Örnegin, çok erken yaslardaki bir çocuk, anne karninda iken bile veya dogumdan hemen sonra, bir otorite figüründen, anne baba veya baska bir sey, negatif bir saldiri deneyimlediginde, bu çocugun bilinçliligi “uçus/kaçis” sendromu ile reaksiyon gösterir. Bu fiziksel bir suistimal olabilir veya bagirip çagirma gibi tekrarlanan psikolojik bir suistimal olabilir ya da kötü bakislar bile olabilir. Siz küçük bir çocuk iken bir yetiskin size vuruyorsa, ona karsi savunmaya geçersiniz. Bu çok korkutucu bir deneyimdir, sizden bes kat daha büyüktürler. Ani bir reaksiyon olur.

Fiziksel olarak, bu adrenalin salgilama, hizli kalp atisi vs. ile sonuçlanir Enerjisel olarak, aurik alanin ve bilinçliligin bir kisminin bedenden çikip gitmesi anlamina gelir. Kisi kendi bilinçliligi ile mevcut degildir. Tehlikeli bir deneyime karsi savunmaya çabaliyordur. Genellikle, çocuk enerjiyi travmatize olan alandan çekecektir, ancak travmaya farkli reaksiyonlar vardir. Bir tip, onu alanin disina çeker, bir baska tip bu alani çok büyük ve agir yapabilir. Kisi bu alanda kilo alabilir. Bu yasam boyunca bir model olarak sürüp gider. Reaksiyon nerede olursa olsun, en sonunda bir tür fiziksel problem ile onu sonuçlandirirsiniz.

Kisi bedenini terkedecek kadar korktugunda, aurik alani büker (kivirir). Bunu yaparken bilinçli olarak farkinda degildir. Korku verici durumdan bilinçliliginizi kirip götürmeyi etkilemek için, disari çikmak için aurik alani bükersiniz ve baglanti noktalarinda insan enerji alanini kirabilirsiniz de. Çogu zaman aurik alan bazi baglanti yerlerinden enerji fiskirmasi gösterir, burasinin kisiye vurulmus oldugu yer olmasi gerekmez. (baska bir yerde bu fiskirma ortaya çikabilir).

Farkli tipte çocukluk travmasina bir baska örnek, anne baba çocuga asiri düskün oldugunda, asiri koruyucu oldugunda ortaya çikar. Psikoloji dünyasinda buna “istila/tecavüz” denir – kisiyi sürekli olarak psikolojik olarak istila/tecavüz etmek ve onlara kendileri için bir alan birakmamak. Bu insanlara olan sey 3 ncü çakranin üflenip çikmasidir (sönmesi) ve onlar burada saldirilara çok açiktir/savunmasizdir ve 3 ncü çakra sürekli sekilde disari enerji akittigi için çok bos hissederler. Bu insanlar asiri yemeye egilimlidir. Bu durumda, güvenlik için bedenin disina çikmak yerine yaptiklari sey kendilerini bedenlerinin içine sikistirmak ve bir sürü kilo almaktir, saldirilara açik olmamak için bir sinir yaratmaya baglarlar.

Sonuç kilo almaktir, tüm bununla ilgili birlikte olan fiziksel ve psikolojik problemler ile birlikte. Sindirim organlarinda, olasi olarak karaciger veya pankreasta ve çogu zaman midede problem olur.

Sadece kisinin aurik alanina bakarak hangi çakralarin travma içinde oldugunu görebilirsiniz. Bir çakra bana bir huni veya vorteks seklinde görünür. Dogu geleneklerinde çakralar taçyapraklari veya isigin tekerleri olarak tanimlanir, ancak Bati terminolojisinde, o bir vortekstir (girdap), çapi on bes – yirmi santimetre, daha küçük vorteksler içerir. Tüm bu vorteksler döner, etrafimizdaki enerjiden yasam enerjisi çeker.

Her bir vorteks özel bir organ ile ilgilidir. Bir travma çakralari yirtip açar, bazi vortekslerin organa yeterli yasam enerjisi çekmesinde basarisiz olmasina neden olur. Enerjiden yoksun kalan bu organlar iyi fonksiyon yapmaz.

Bir çakraya baktigimda, vorteksi kontrol ederim, onu asagiya kadar takibederim, onun baglandigi organa bakarim ve organin dogru nabizda atip atmadigini kontrol ederim. Eger çakra yirtilip açildiysa,organ çok yavas sekilde nabiz atacaktir ve çok zayiflayacaktir. Renkler solacaktir/kararacaktir. Eger o organa iden vorteks tikanmis ise, organ olasi olarak tikanacak ve kararacaktir ve temizlenmeye gereksinimi olur. Kan birikmesi nedeni ile organ iyi fonksiyon yapmayacaktir.

SORU : Enerjinin yanlis fonksiyonu modellerine sahip insanlar bununla her gün yasiyor. Çogu durumda, nedenin tamamen farkinda degiller, sadece dissal tezahürlerin farkindalar, örnegin korkular veya fiziksel hastalik gibi. Bu su anlama gelir ki, örnegin fazla kiloya sahip birinin oldugu durumda, onlar çok seyler deneyebilir, diyet çizelgeleri veya bitkisel reçeteler gibi, ama bu problemin gerçek nedenine ulasmaz. Neden, farkli bir seviyede degistirilmesi gereken fonksiyon görmenin bir modelidir.

BARBARA : O her iki seviyededir. Eger kisi asiri yemeyi durdurmak için kendi iradesini kullanmaya baslarsa – asiri yemeyi biraktiklarinda dogru diyet bilgisini aldiklarini kabul edelim, bu çocukluk acisini geri getirecektir, çünkü bu savunmadir. Kilolar gitmeye baslayinca, kisi kendini daha savunmasiz hissedecektir ve bu ilk yerdeki acinin nedeninin ve neyin olmus oldugunun bilinçlilige gelmesine izin verecektir, iyilesmek için gerekli olan budur. Bu noktada, yardim alabilirler. Yardim aldiklari zaman, çakralarla nasil çalisilacagini bilen bir sifaciya giderlerse, çakralarinin tekrar düzgün sekilde islemesini saglayabilirler.

Süphesiz, kisi bunu kendi kendine yapabilir, ancak, bir sifaciya giderseniz, onlar psikolojik sorunlarla çalisirken ayni zamanda direkt olarak tam çakra üzerinde çalisabilirler, o zaman sorun oldukça hizli sekilde iyilesebilir.

SORU : Gestalt ve beden psikoterapisi teknikleri, travmanin bedensel tezahürlerini kas ve gerginlik terimleri ile düsünüyorlar, auralarda veya eterik enerjilerde degil. Kisi bu teknikleri kullanarak ayni sonuçlara ulasabilir mi? Örnegin, bu terapiler kendi beden yaglari ile kendileri ve dünya arasinda bir ayrilik insa etmis olmalarina neden olan bir travma tasiyan asiri kilolu kisilere yardimci olur mu?

BARBARA ; Bunu çok iyi basarabilirler. Bu, beden çalismasina bagli. Çocukluk travmalarini veya geçmis yasam travmalarini ortaya çikarmak için sonuçta basedilmesi gereken seyin simdide aurik alanda tüm bozulmus, negatif veya savunmaci durumlari nasil tuttugunuzu anlamak oldugunu düsünüyorum. Çocukluk kaynagini anlamaniz gerekir ve onu deneyimlemeniz gerekir, böylece onun hayatinizda ne kadar güçlü oldugunu hissedersiniz. Sadece onu düsünmek ise yaramayacaktir, bunun için beden psikoterapisi bu kadar önemlidir. Onu zihninizle anlamaniza gereksiniminiz yok, onun yasaminizda sahip oldugu gücü deneyimlemenize gereksiniminiz var ve sonra bir sonraki adima gitmeye gereksiniminiz var ve bunun daimi bir savunma, daimi bir davranis kalibi oldugunu anlarsiniz, sadece psikolojik degil, ayni zamanda aurik alanda ve bedende, her zaman yerinde tuttugunuz bir sey.

Genellikle çalismanin en zor bölümleri inkardan gelir ve aciya gidip onunla yüzlesme ve deneyimlemeden gelir ve bunun altindaki inanç sisteminiz ve sonra, kendinizi onu degistirmek için uyumlama ve bu seçimi her gün yapmak. Bazen bu zor bir çalismadir – aliskanliklari degistirmek,enerji alaninizi dengeli bir sekilde çalistirmayi ögrenmek, dengeli ve temiz olmanin nasil hissettirdigini hissetmeye baslamak.

SORU : Diyelim ki, bir travmam var ve insan enerji alanimda asiri yemek yememe neden olan bir tahribat var. Bir terapiste gittim ve bunun sahip oldugum bir kalip oldugunu anladim. Sonra, ne olur? Bu noktadan sonra sifa süreci nasil olur?

BARBARA : Içsel mücadele baslar – bir degisim seçenegi. Çogu zaman asiri yeme bagimlilikla iliskilidir, örnegin çak fazla itina edilmis, özen ile yetistirilmis bir kisi. Sorun bagimlilik oldugu için, bagimsizliga sahip olmanin uzun süren bir mücadelesi olur, yasamda kendi seçimlerini nasil yapacagini ögrenerek ve kendi hayatinizi sürerek, simdiye dek deneyimlemekte oldugunuz bagimliligin her hangi bir türü olmadan.

Savunmaci model içsel beni anlamamak ve içsel ben vasitasi ile hareket etmemektir. O içeriye o kadar bastirilmis ki,erisilemez olmus. İçsel ben dedigimde, tam yaraticiliga, sevgiye ve ilahi bilgelige sahip olan beni anlatmak istiyorum. Çogu insan için bu içsel bene tekrar baglanmak çok zordur, çünkü bunu onlar için onaylayacak herhangi biri yasamlarinda hiç olmamis. Bundan dolayi, her bireyin bundan geçmesi için uzun – vadeli bir ögrenim periyodu vardir.

Aklimdayken söyleyeyim, herkes bu travmalarla doludur. Eger bedenlenmisseniz, problemleriniz vardir. Bu okul sinifinin bir parçasidir. Yenilik yaptigim/degisiklik yaptigim, yaptigimiz çalismanin essizligi, zihnin, psikolojinin, bedenini ruhun, duygularin vs. hepsinin aurik alanda algilanmasi ve direkt olarak üzerinde çalisilmasidir. Bu, direkt olarak zorluga neden olan enerji bilinçliligi üzerinde çalisabildigimiz anlamina gelir. Aurik alanda, enerji ve bilinçlilik bölünemez.

Konusmakta oldugumuz bagimlilik örneginde, eger enerji alani durgunlasmis is, çok fazla karanlik enerjiyi disariya çekebilirsiniz ve kisiye bagimsizlik deneyimini yasamasi için yardimci olabilirsiniz. Bedenini terkeden korku ile dolu bir kisi için, onun bir baska insan ile simdide direkt temas halinde durmasi ve güvende hissetmesine yardim etmek için direkt olarak enerji alani ile çalisabiliriz. Bu yolla, kisi deneyime ulasir, onu kendi enerji alaninda hisseder ve aurik alan olan kendi enerji bilinçliligini nasil ayarlayacagini ögrenir.

SORU : Bakalim söylediginizi anlamis miyim. Insanlar yasamlarinda çocukluk travmalarini yeniden uyandirmaktan ve bunun onlarda endise yaratmasindan kaçiniyorlar. Iyilesmek için, bu endiseden geçmek zorundalar ve onunla var olmalilar. Bu tekrar tekrar yapildiginda ve onlara kötü bir sey olmaz çünkü bu sadece onlarin korkulari, illüzyon, endiseleri ortadan kalkar. Beden, kaçmak için veya bu durumlara karsi savunma için gereksinim olmadigini ögrenir.

BARBARA : Baslangiçta olan sey budur, ancak, fikir size “kötü” bir seyler oldugunda bile dengeli bir alan ile merkezinizde kalmaktir. Ve, sonra, yasaminizda bazi durumlari nasil kendi eylemlerinizin yarattigini ve sizi daha önce korkutan bu seyler ile nasil basa çikacaginizi anlamaya baslarsiniz.

Kaynaklari kesfettiginizde, sizi artik korkutmalarina gerek yoktur, çünkü bunlarin hepsi bir çocugun bilinçliligine dayanir. Eger çocuk bir travma deneyimlerse, o bu dersi yasamina genellestirilmis bir yolla uygulayacaktir. Dünyada neyin tehlikeli olup neyin olmadigi ile ilgili bilinçsizce bir sonuç çikaracaktir. Bu ögrenme sürecidir. Eger bir çocuk genç ise ve erkek ya da kadin olan kisi direkt olarak ona karsi saldirgan ise, bundan sonra tüm erkekleri veya kadinlari izleyecektir. Bunu yaptiklarini bilinçli olarak bilmeyebilirler.

Sorun direkt olarak yasamda kendini gösterir. Problem nerede olursa olsun, tamamlanmama, kaos, travma — yasam durumunuz sizi nerede tatmin etmiyorsa – neden bu yolla ortaya çikar çünkü bu tür tamamlanma yaratma yetenegini bloke ediyorsunuz. Savunmaci kaliplariniz nedeni ile aurik alaninizda bir blok tutuyorsunuz. Yasaminizda tam simdi olan sey ile bilinçli farkindalik getirememeniz arasinda direkt bir korelasyon vardir.

Bilinçliligi getirme ile ilgili ve çocukluk acisini ortaya çikarma ile ilgili konustugumuzda, bunun bütün daha büyük resmi çocukluk sorunlarini ortaya çikarmak degildir, sizin tüm yasaminiz boyunca sahip olmus oldugunuz tüm çözülmemis deneyimlerinizi ortaya çikarmaktir. Bu ayrica yasaminizda tam simdi sahip oldugunuz herhangi bir eksiklik/yoksunluk ile direkt ilgilidir.

Varligimizin merkezinden yaratiriz. Bu yaratma nitetimiz vasitasi ile, aurik alan seviyeleri vasitasi ile bizim çekirdek özümüzden fiskirir ve hangi formda olursa olsun fiziksel dünyada tezahür eder. Iliskiler, kariyer, çocuklar, gelir vergisi, sanat çalismasi, ne olursa olsun bunlardan bahsediyorum. Insan varliklar sürekli yaratiyor. Zorluk su ki, bu yaratici enerji varligimizin merkezinden fiskirirken ve niyete bagli olarak (dayanarak) alanlarimiza çökerken, yüzyillardir alanlarimizda tutmakta oldugumuz tüm bu bloklara çarpar, çünkü tüm bu enkarnasyonlara sahibiz. O enerji bu bloklara çarpar ve hasara ugrar.

Bloke olmus enerji bilinçliliginin herhangi akisi her seyi bloke eder – sadece negatif duygulari degil, tüm pozitif olanlari da ve tüm yaratici gücü de bloke eder. Böylece, burada anahtar yasaminiza açilmaktir. Fiziksel seviyede, yasaminiza açilmaktan ve insan gereksinimlerinizin karsilanmasindan söz ediyoruz. Spiritüel perspektiften, uyanmaktan söz ediyoruz. Bu çözülmemis kaliplari temizlemek için, bunlari bilinçli farkindaliga getirmemiz gerekir. Bu, gerçekte, herkesin konusmakta oldugu aydinlanmanin uyanma süreci olarak ortaya çikar.

Aurik alanlar terimlerinde bununla ilgili düsünürseniz, alandaki bloklarin hepsi gerçekte çözülmemis yaratimlardir. Eger insan varligini bir yaratma jeneratörü (üreteci) olarak düsünürseniz, bu çekirdek merkezden gelir, içimizdeki İlahi, fiziksel planda yaratmak için o daha yüksek frekanslardan asagiya fiziksel dünyaya çökmek zorundadir, alanda bloke olan herhangi bir sey gerçekte bu yaratici enerjidir. Bloke olmanin yolu, enerji bizim bilinçliligimizden ayrilir/siyrilir. En sonunda, tüm bu diger problemlere neden olur, fiziksel, duygusal veya yasamlarimizdaki deger problemler. Budistlerin, Hindularin ve herkesin bahsettigi spiritüel uyanis süreci, biz de onunla ilgili konusuyoruz, çünkü, o bloke oldugunda, bilinçsiz hale gelir. Bunlarin hepsini bilinçli farkindaliga getirme sürecindeyiz, uyanik ve farkinda oluyoruz. Bu spiritüel aydinlanma sürecidir.

SORU : Bir çok spiritüel ögretiler amacin bireysel egonun bir illüzyon oldugunu, her seyin Bir oldugunu kavrama oldugunu söylüyor. Diger taraftan, psikolojik terapiler bireyi saran bir çok probleme ve bnlarin çözümüne odaklaniyor. Bu ikisi çok farkli yaklasimlar olarak görünüyor.

BARBARA : Bu iki farkli yaklasimin biraraya geldigini düsünüyorum. Olasi olarak burada bir lisan zorlugumuz var. Her ikisi ile de uzlasiyorum, sadece basimizdan atmaya çalistigimiz ego degil. Çogu dinler bagliliklara/baglantilara son vermekten söz ediyor. Benim deneyimimde, bagliliklar gerçekte bloklarin hepsine bagliliklardir ve realite ile ilgili tüm negatif inançlardir, ayrica kendi problemlerimiz için baskalarini suçluyoruz, onlari nasil yarattigimizi görmek için kendi içimize bakmiyoruz.

Psikolojik lisan ben’in korunmasina dayalidir ve ben’e referans olarak kullanilan lisan egodur ve bu tür sözcükler. Budistler ve diger dinsel gelenekler Ilahi ile Bir olmaktan söz ederler, bu Bir olmanin farkindaligini kapsar. Benim perspektifimden, pozitif ego, iyi bir seydir, çünkü o “gerçek” olarak adlandirdigimiz yasam deneyimlerimizin tümünün panosundan seçimler yapan bilinçli farkindaligimizdir – bilinçli farkindaligimiz kendimiz ve yasamlarimiz için seçimler yapmak için gerçegimizi kullanir. Genellikle, bu seçimler büyümemiz ile ilgilidir. Büyümemiz merkezlenmemiz gereken yerdir. Bu pozitif bir seydir.

Büyüme süreci bilinçli olarak farkinda olmak ve Ilahi olanda önceden varolan Bir olmanin farkinda olmaktir. Genellikle insan bilinçliligine indirgenmis kendimizin parçasi Birligin bu deneyimini henüz bilmez, ancak bunu bilen ve her zaman buna sahip olan kendimizin daha derin bir parçasi vardir. Simdi yapmakta oldugumuz benin bilinçli olarak farkinda olankendimizin parçasini Bir olma deneyimine getirmektir. Bu bir bosluk deneyimi degildir, bu bir genisleme, evrensel ben deneyimidir, ama hala ben’in bir deneyimidir. Bir olmanin bir çok görünüsü Dogu geleneklerinden gelir, Dogu’da ego ve bilinçliligin kendisi Bati toplumunda oldugu kadar yüksek derecede yapilanmamistir. Bunun her iki ucundan merkeze ilerleyerek daha derin bir gerçege gitmekte oldugumuzu düsünüyorum.

SORU : Bazilari aydinlanmis varligin daima bir tür trans – benzeri samadhi durumunda, bazi diger dünyalarda olduguna inaniyor. Ancak, sizin görüsünüzle onlar bu dünyada tamamen bulunur mu ve yaraticilar mi?

BARBARA : Evet, spiritüel, zihinsel, duygusal ve fiziksel ayrilik olmadan ve ilahi ile insan arasinda bir ayrilik olmadan.

Buna bakmanin baska bir yolu var. Iste biraz din bilimi : Baslangiçta, tezahür etmemis Ilahi vardi. Onda, her hangi bir ayriligin veya bireyselligin bilinçli farkindaligi yoktu. Bir sonraki kadenme bireyselligin farkinda olmadir, bizim simdi içinde oldugumuz süreç. Bireysellestirmenin yollarindan biri enkarne olmak ve kendinin – farkinda olmaktir.

SORU : “Ben” (Self) büyük B ile mi? (Büyük S).

BARBARA : Baslangiçta, ben’in küçük S ile oldugu görülüyor. Küçük S ile ben’in ötesinde olan herhangi bir insan varligi ile karsilasmadim. Böylece, ben vardir ve Ilahi olan vardir ve bazilarimiz ilahi ben’i hissedebilir. Uyanis süreci bilinçli olarak farkinda olmak ve Ilahi olan ile bir olarak ben’in farkinda olmaktir, ancak o hala ben’dir bireysellesmis Ilahi.

SORU : Auralarimizin dogasi hakkinda biraz daha konusabilir misiniz? Neden çogu insan onlari görmüyor?

BARBARA : Çogu insan çocukken auralari görür, ama bu onaylanmaz, bundan dolayi, fenomeni gözardi ederler. Örnegin, bir çocuk teyzesine bakar ve söyle der, “teyzemin midesinin etrafindaki bu portakal rengi nedir?”. Ve, anne söyle der, “o portakal renkli bir elbise giymemis, o sari renkli bir elbise.” Sonuç olarak, çocuk annenin sari bir elbiseye baktigini ögrenir ve teyzenin hepatit oldugunu gösteren göbek etrafindaki portakal renkli enerji alanini unutur.

SORU : Öyleyse, insan enerji alani görsel bir fenomen, daha çok bir his veya sezgi degil?

BARBARA : Aurik alan bes duyunun hepsi ile de algilanabilir. Auralari algilamaya basladiginizda, hisleri daha çok ayirdetmeye baslarsiniz. Üç büyük yol görmek, hissetmek ve isitmektir ve duygu ve sevgi arasinda ayirdetmektir. Görme çok kesin olabilir, sezgi genellikle daha belli belirsizdir. Bedenin içini, farkli organlari görebilirsiniz ve alanlarin farkli seviyelerini görebilirsiniz.

SORU : Bir sifa seansinda neler olur?

BARBARA : Artik uygulama yapmiyorum. Simdi ögretiyorum, okulumu isletiyorum ve yaziyorum. Ama uygulama yaptigimda ne yaptigimi tarif edeyim.

Gelen kisiyi oturturum. Onlara auralarini görebildigimi söylemem, çünkü onlarin rahatsiz hissetmelerini istemem. (Süphesiz, kitaplarim yayinlandiktan sonra, herkes insan enerji alanlarinin neye benzedigini bilmek istedi). Bir baska iskemleye otururum, birkaç metre uzaga, hastlarin aurik alaninin 7 nci seviyesinin disinda otururum. Sonra, onlara nasil yardim edebilecegimi sorarim (benden ne istediklerini sorarim). Onlar konusurken, onlarin alanlarini okurum. Konusmalarinda, bana yanlis giden bir seyi anlatirlarken, bu onlarin alaninda belirir. Kendinizle ilgili yanlis olan herhangi bir seye üzüldügünüz her seferinde, alandaki tezahürü artirirsiniz. Sonra onlardan masaya yatmalarini isterim ve onlar üzerinde çalisirim. Çalisirken daha çok bilgi alirim.

Algiladigim seye bagli olarak, genellikle kisiye ne gördügümü tam o anda söylerim, ancak beli bir dereceye kadar. Uygulamalarimda ögrendim ki, her seyi hastaya söylememek gerekir, çünkü bu onlari korkutabilir. Ve, herhangi bir bilgi vermeden önce üç degisik duyu ile , algilarimi üç kere kontrol etmeyi ögrendim. Sonra, onlara öneriler vermeden önce kisinin yasaminda neyi yerine getirebilme kapasitesi oldugunu kesfederim.

Problemin herhangi türde bir tanimi psikolojik sorunlari kapsar – travma ile ilgili olan aile üyeleri, tüm seyi baslatan meydana gelmis özel bir kazanin ne oldugu, bundan sonra ne oldugu. Bunun hepsi bedenin herhangi özel bir bölümü ile ilgili olarak alanda okunabilir. Ayrica tam o anda organlarin durumunu görebilirsiniz ve sorunu çözmek için kaç seans gerekecegini görebilirsiniz.

Bazi hastaliklar eterik enerji çalismasindan daha fazlasini gerektirir. Yasam – tehdit edici hastaliklar her zaman elle sifa vermekten daha fazla müdahale gerektirir. Diger medikal uzmanlara görünene kadar yasam – tehdit edici hastaligi olan iç kimseyle çalismam. Herhangi ciddi bir problem ile, kisi kendi seçtigi hekime gitmek zorundadir – tip doktoru, natüropat vs.

SORU : Insan enerji alanini düzeltmenin etkin teknigi nedir ?

BARBARA : Hastadan ayakkabilarini çikarmasini ve masaya yatmasini isterim. Sonra bir sifa seansi veririm, bu genelde ayaklardan baslar ve yukariya dogru çikar, alan yüklenir ve dengelenir. i Bedenin çalisma gerektiren özel alanlarina giderim ve alani temizler, yükler, dengeler ve tekrar insa ederim. Tekrar insa etme bozulmus olan alanda, alanin özel modelini tekrar insa etmeyi kapsar.

Baslangiç olarak, alanin ilk yedi seviyesinde çalisirim,ama daha çok seviyede alan vardir. Aurik alan iki büyük bilesene sahiptir. Biri sabit, yapili enerji alani, çok özel konfigürasyonu vardir. Seviye 1, 3, 5 ve 7 yapilid,r, bunlarin araindaki seviyeler (2, 4, 6) yapisizdir, bundan dolayi farkli sifa teknikleri gerektirir. Yapili seviyeler daha ileri teknikler gerektirir – daha yüksek algi hissi ve enerjiyi ellerinizden akitmanin kontrolü için daha çok yetenek gerektirir. Siz yapili olmayan alanlardan balgam veya biyoplazmayi uzaklastirmaktan çok isigin hatlarini yeniden insa ediyorsunuz.

SORU : Insan enerji alanini iyilestirmek için kendi bedeninizin enerjisini mi kullaniyorsunuz?

BARBARA : Temizleyerek ve dengeleyerek, tüm çakralarimdan enerji getirerek kendi nerji alanimi kullaniyorum, sonra bu enerjiyi ellerimle aktariyorum. Böylece, bu sadece benim enerjim degil, içime aldigim enerji. Bu nedenle kanallanmis sifa enerjisi olarak adlandiriliyor. Sifa sirasinda bedeniniz bir tür transformatör (dönüstürücü) olarak davranir ve alaniniz boyunca enerjinin ayarlanmasi önemlidir. Ellerinizden çikan enerjinin frekansini degistirebilirsiniz, enerjinin aktigi yeri degistirebilirsiniz, bazi yapilari yeniden insa etmek için enerjiyi çok özel yapabilirsiniz. Bedenden uzaklastirilmis (çikarilmis) organlarin enerji alanlarini bile yeniden insa edebilirsiniz, bu ilaç ihtiyacini azaltir. Örnegin, eger tiroid çikarilmissa, tiroidin enerji alaninin yeniden insa edebilirsiniz ve kisi daha az sentetik tiroid hormonu alacaktir. Yapilabilen bir çok özel sifa tipi vardir.

SORU : Öyleyse, sifa yaparken tükenmiyorsunuz ?

BARBARA : Daha çok enerji ile doluyorum.

Yasaminizda tüketici olarak ortaya çikan yaptiginiz herhangi bir seyin nedeni simdinin yaratici aninda yasamamanizdir. Enerji bilinçliliginizi ve farkindaliginizi yaradilisin dalgasindan alip götürdünüz ve farkindaliginizi içinizdeki enerji – bilinçliligi akisindan ayirdiniz. Bundan dolayi, aktivitenin ne oldugu önemli degil, önemli olan sizin reaksiyonunuz veya ona karsi yanitiniz. Eger ona karsi (aktiviteye karsi) savunmaci bir tarzda reaksiyon verirseniz, ne kadar hafif olursa olsun, o çekilecektir (enerji çekilecektir). Yasam amaciniz ile eszamanli olarak yanit verirseniz, önünüzde duran seyin daha çok büyümeniz için dikkat edilmesi gerektigini kavrarsiniz, o zaman hiçbir sey tüketici olmaz.

SORU : Kisinin enerji alaninin sadece çocukluk deneyimlerinden etkilenmedigi görülüyor, ayrica yedigi gidalardan, yaptigi egzersizlerden vs. etkileniyor. Yasam tarzi düzenlemek için bir seyler tavsiye eder misiniz ?

BARBARA : Mutlaka. Yasam tarzi düzenlenmesi sunlari kapsar : dengeli bir diyet ile beslenme, katkilar ile zehirlenmemis taze, dogal besinler ; egzersiz yapmak ; ve tüm gereksinmelerinize dikkat etmek. Bunlarin çogu ikinci kitabim “Isigin Ortaya Çikisi”nda ayrintili olarak anlatilmistir, ayrica aurik alanin her seviyesinin gereksinimlerini anlattim ve alaninizi saglikli ve dengeli tutmak için yapmaniz gerekenleri anlattim. Kirliligin olmadigi bir yerde yasamak çok önemlidir. Büyük sehirlerin çogu simdi çok kirli. Siz ve çevreniz arasinda ayrilik yoktur.

SORU : Gelecek için hedefleriniz nedir ?

BARBARA : bu soruyu okulumun perspektifinden yanitlamak istiyorum. Simdi yaptigimiz sey üniversitede tip okullarinda internship programlara baslamak – tip okullarina sifa tekniklerini getirmek. Önceden oralarda dersler veriyoruz, ancak simdi ögrencilerimiz tibbi bir kurulusta çalismayi ögreniyor, ihtiyaç duyulduklari yerde. Ögrencilerimizin çogu simdiye dek çalisma odalarinda ve hastanelerle birleşik çalisiyor ; simdi resmi bir programa basliyoruz.

Bizimle çalisan 15 – 20 tip doktoru, ayrica diger saglik uzmanlari var.

Kisisel olarak arastirma yapmayi severim, ancak bunu yaptigimi söyleyemem. Dersler vermek için ülkeyi dolasmakla ve okulumu isletmekle çok mesgulum. Ayrica daha çok yazmak istiyorum, çünkü bir baska kitap için bir çok malzemem var.

Kisisel seviyede, daha çok bilim çalismayi gerçekten seviyorum ve daha çok eglenmek istiyorum.

SORU : Aurik alanlar üzerine daha çok bilimsel arastirma görmek ister misiniz?

BARBARA : Alanlar terimiyle yapilmasi gereken iki büyük tip arastirma var. Biri, daha az ilgilendigim etki incelemeleri. Yani, hangi tür sifa tekniklerinin ne için isleyecegi. Bu Alternatif Tip Ofisinin sponsorlugunda yapilmaktadir (OAM).

Bir bilimci olarak gerçekten ilgilendigim saha, alanlari ölçmek için bir tür cihaz yaratmak. O zaman, onu saglik problemlerini teshis etmek için kullanabiliriz, simdi X – isinlari, CAT scanleri ve MRIlar ile yaptigimiz gibi. Teshis amaci için alani gösteren kipman gelistirirsek, alani iyilestirmek için enstrumentasyon da insa edebiliriz. Bu koruyucu saglik bakiminda dev bir adim olur, çünkü tüm fiziksel problemler, fiziksel bedende ortaya çikmadan önce, insan enerji alaninda görünür. Sonuç olarak, insanlar fiziksel olarak hasta olmadan önce iyilestirilebilirler.

Simdi devam etmekte olan bir çok kaba arastirma kesin bir sekilde arastirilmiyor. Insanlar çok az etkinligi olan her türden cihazlar yaratiyor. Bunlardan görmüs oldugum bazilari insan enerji alanina zarar veriyor.

SORU : Son bir yorum ve bizim için tavsiyeniz var mi?

BARBARA : Kendini – iyilestirme için en büyük seyin her gün ilahi özünüze merkezlenmek oldugunu düsünüyorum, bunu tam bedenin merkezinde, göbegin biraz üstünde yerlesik olan Çekirdek Yildiz olarak görüyorum. O güzel, parlak bir isik, bireysellesmis İlahi olan, içimizdeki Tanri. Onu disariya dogru genisletin. Tüm problemlerimiz yerine, kendimizin bu parçasi ile özdeslesmeyi daha çok ögrendikçe uyanik olmak ve önceden içimizde olan Bir olma farkindaligi için kendimizi daha çok destekleriz. Bu sadece onun farkinda olmak konusudur. O ayrica, bedeninizin ilgilendiginiz bölümüne bu isigi getirmek için en büyük sifa tekniklerinden biridir.

Ayrica, yasaminizdaki tamamlanmamis olan herhangi bir seyin yaraticilik enerjinizi bloke ettiginiz yerin anahtari oldugunu kavramak önemlidir. Problemlerinizin hepsi kendisini ifade etmeye gereksinimi olan içinizdeki yaratici güç ile direkt ilgilidir. Onlar geçeceginiz yollardir ve tamamlanmanizi yaratmak için onlardan geçmek zorundasiniz.