MÜZİK İLE YÜKLENMİŞ SU İYİLEŞTİRİCİ ÖZELLİKLERE SAHİP

Yazdır Yazdır 

Kazakistanlı fizikçi Vladimir Ivanov suyu müziğin yardımı ile yüklüyor. Bu tür suyun eşsiz şifa özellikleri olduğunu ve geleneksel tıbba bir yardımcı olarak kullanılabileceğini söylüyor. Bilim adamı suyu yüklemek için Bach, Mozart ve diğer büyük müzisyenlerin bestelerini kullanıyor. 

Şifa Özü

Suyun hafızası olduğu ve taşıdığı bilginin doğasına bağlı olarak özelliğinin geliştirdiği veya gerilettiği gerçeği uzun zaman önce suyun enerji yapısına etkiyi uygulamış olan kadim şifacılar – Şamanlar tarafından biliniyordu. Kişi bundan kuşku duyabilir, ama bugün suyun ‘sihirli’ özellikleri o kadar sihirli görünmüyor. İnsan su içeren canlı bir varlık iken, su canlı bir maddedir: bilime göre, bedenimizin yüzde 70 sinden fazlası sudur.

Kazakistan’dan lazer teknoloji uzmanı Vladimir Ivanov, tıp bilimlerinden Profesör Guram Pichkhadze’nin rehberliği altında, yıllardır su ve diğer sıvı ortamlar ile deneyler gerçekleştirmektedir. O, suyun muazzam bir potansiyele sahip olduğunu savunuyor. Sadece suyu aktive etmek gereklidir, biyoaktif suyun pozitif özellikleri şifa amacı için kullanılabilir! Belki, su tüm hastalıklara deva olan ilaçtır!

Fizikçi elementlerin Periyodik tablosuna benzer bir tablo yarattı, bu tabloda sıvıların parametrelerini ve insan bedeninin yedi ana çakrasındaki etkilerini belirtti. İster mineral su olsun ister alkol her sıvının insan bedenine etkisi vardır. Kompozisyonlarına bağlı olarak sıvıların hem pozitif hem de negatif etkisi olabilir.

Müzik Terapi

Ivanov müzik ve sanat terapinin kullanılmasına dayanan olağandışı özellikleri olan su üretmek için bir teknik önerdi. Fizikçi insanın müziği kulaklarıyla, enerji bedeninin çakralarıyla dinlediği kadar dinlemediğine inanıyor: “Algoritma müzikal programa dayanır. Başlangıçta, tuz çözeltisini ve C vitamini çözeltisini aktive etmeyi denedim. Sonuçlar şaşırtıcıydı: tüm hastaların auraları tamamen düzeldi. Müzikle etkilenmiş Su belirli bir potansiyele kadar yükleniyor, sonra bir tane daha aşama ve böylece beş aşamadan geçmeli, bu 90 saat sürekli suyu müziğe maruz bırakmaktır.”

Su aktivasyonunun müzikal programı disklere kaydediliyor. Ama tüm müzikler suyu pozitif etkilemiyor: “Örneğin, Beethoven’in “ Moonlight Sonata”sını, Ravel’in “Bolero’sunu, Çaykovski’nin”Mevsimler”ini, ayrıca Bach, Mozart, Schubert koyuyorum. Müzik nötr olabilir, onu dinlemek herhangi bir şeyi değiştirmez. Aktif – negatif olabilir, örneğin rock; ve pozitif olabilir, ki suyu yükleyen pozitif etkisi olan müziktir.”

Ucuz Tedavi

Vladimir Ivanov herhangi bir hastalığın tedavisinin, enerjinin yeniden dengelenmesi olmadan imkansız olduğuna inanıyor. Bu, biyoaktif suyun – gelişmiş özellikleri olan içme suyunun – yardımıyla yapılabilir. Bu, insan akışkanlarını, örneğin kanı pozitif şekilde etkiler. Su aynı zamanda bedendeki metabolik süreçlerin normalleştirilmesi için önemlidir.

Fizikçi ayrıca biyoaktif su içmeden önce ve içtikten sonra insan aurasının resimlerini çekiyor ve aura değişiminin net işaretleri bulunduğunu iddia ediyor.

Su aktivasyon tekniği fizikçi tarafından bütünleyici tıbbın gelecek vaat eden alanlarından biri olarak düşünülüyor, aynı zamanda basit ve ucuz bir tedavi şekli. En şaşırtıcı şey, bu biyoaktif suyun çok uzun bir süre stabil kalabilmesi. Ivanov gelecekte geleneksel tıbbın destekçilerinin biyoaktif suyun potansiyeline inanacaklarından emin.

(Çeviri: Saffet Güler)