ABD’nin Deprem Silahı Testleri Depremlere Neden Oluyor

Yazdır Yazdır 

Sorcha Faal

Rus Kuzey Donanması tarafından Başkan Putin için hazırlanan bir rapor Haiti Adasını harap eden afetsel depremin ABD Donanmasının ‘deprem silahlarından’ birinin test edilmesinin ‘açık sonucu’ olduğunu bildiriyor. ABD bu deprem silahını İran ulusuna karşı kullanmak için planladı, ama ‘korkunç şekilde yanlış gitti.’

Rus Kuzey Donanması, Amerikalıların 1950’de dağıtılmış olan kendi Donanmalarını yeniden oluşturma niyetlerini bildirdikleri 2008’den bu yana Karayiplerdeki ABD Donanmasının hareketlerini ve aktivitelerini izlemekte.

Deprem silah teknolojisinin kullanımı ve geliştirilmesinin eski Sovyetler Birliği ile başlayan uzun bir tarihi var, Amerikan halkı bu silahlardan haberdar değil. Eski Sovyetler Birliği Eylül 1978’de 10 megatonluk bir nükleer bomba patlatarak bunun şok dalgasını İran’a “yönlendirdi”, bu olay 7.4 büyüklüğündeki bir depremle sonuçlandı ve Şah tarafından yönetilen arkasında ABD’nin olduğu rejimin çökmesini hızlandırdı.

Sovyetler’in İran’a yaptığı bu saldırıya Amerikalılar Nisan 1979’da karşılık verdi, yeni geliştirdikleri ‘atomik güçlendirilmiş’ deprem silahlarından birini eski komünist Yugoslavya Ulusuna karşı kullandılar ve 7.2 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

1970’ten bu yana ABD deprem silahlarını ‘büyük ölçüde geliştirdi’ ve bu raporlara göre, şu anda ‘şok dalgası bombaları” ile birlikte Tesla Elektromanyetik Puls (atış), Plazma ve Sonik teknolojiyi kullanan cihazlar kullanıyorlar. Ruslar Amerikalıları, Afganlara karşı savaşlarında, Mart 2002’de bu ‘cihazlardan’ birini Afganistan’da patlatmakla ve 7.2 büyüklüğünde bir depremi tetiklemekle suçladılar.

Bu raporlarda, bu hafta Haiti’yi harap eden Karayiblerde ABD Donanması tarafından yapılan deprem silahları testinin, 17 Ocak 1995’te Japon şehri Kobe’yi yok eden 6.8 büyüklüğündeki afetsel depremden sorumlu olan aynı türdeki Tesla teknolojisine dayandığını ifade etmesini not etmek ilginçtir. Gizemli Aum Shinrikyo kültü, depremin gerçekleşmesinden 9 gün önce bir uyarı yapmıştı:

“Aum’un karizmatik gurusu Shoko Asahara, Kobe depremini 9 gün önce tahmin etti. 8 Ocak 1995’te bir radyo yayınında Asahara “1995’te Japonya’ya bir deprem ile saldırılacağını, en olası yerin Kobe olduğunu” bildirdi. Aum Shinrikyo’nun son Bilim ve Teknoloji bakanı Hideo Murai de bu görüşe katıldı. Murai (şimdiye dek yaşamış olan en zeki Japon olduğu söylenir) yabancı haber muhabirlerine konuştuktan kısa bir süre sonra öldürüldü.

“Murai 7 Nisan 1995’te Japonya’daki Yabancı Muhabirler Klübündeki konferansta suçlamalarını sundu. Kobe depremi ile ilgili soruları yanıtlarken, “Elektromanyetik güç kullanarak yapılan bir deprem aktivasyonunun kuvvetli bir olasılığı var veya birileri Dünya’nın içindeki kuvveti kullanan bir cihaz kullanmış olabilir” dedi. Aum liderliği Kobe depreminin bir savaş eylemi olduğuna inanıyordu: “Kobe Şehrinin sürpriz bir saldırıyla vurulduğunu” iddia ettiler, Şehrin “uygun bir deneme tahtası” olduğunu eklediler.

Not: Aum Shinrikyo dini tarikatı bu bilgiyi halka açıkladıktan kısa bir süre sonra yok edildi. 20 Mart 1995’de, Tokyo metro sistemine sarin gazı saldırısı yapmakla suçlandılar, liderleriyle birlikte 11 üyesi ölüme mahkum edildi. FSB, Aum Shinrikyo’nun bu ‘kıyamet’ cihazlarının planlanmış kullanımı bilgisini, Branch Davidian dini tarikatına bağlı olan ABD’li bilgisayar hackerlarından elde ettiklerini ifade ettiklerini bildiriyor.

ABD tarafından geliştirilen Tesla silahları, bir mucit ve makine ve elektrik mühendisi olan Nikola Tesla’nın araştırmasına dayanıyor.

Bu noktada, Tesla’nın deprem silah teknolojisini gözden düşürmeyi isteyen modern günümüz deneylerinin bugünkü Haiti gibi, depremin etkilerine dayanmak için tasarlanmış, bu tür rezonansa dayanmak için inşa edilmemiş olan yapılara karşı yönlendirildiğini not etmek önemlidir. Geçen hafta ABD donanmasının bu deprem silahlarından 2’sini test etmesinin ışığında bakıldığında en önemli fark, Kuzey Kaliforniya’yı vuran 6.5 büyüklüğündeki depremle sonuçlanan Pasifik testlerinin ölüme neden olmaması, Karayipler testinin ise tahminen yaklaşık 500,000 masum insanın ölümüne neden olmasıdır.

Bu raporların, ABD Donanmasının, bu deprem silahları testinin potansiyel olarak Haiti’de felaketsel zarara neden olabileceğini ‘tam olarak bildiğini’ ve Güney Komutasının Komutan Yardımcısı General P.K. Keen’i, eğer gerekirse adadaki yardım çabalarını denetlemesi için önceden pozisyonlandırdıklarını bildirmesi de eşit derecede önemlidir.

Amerikalılar İran’daki İslam rejimini yıkmak için tasarlanan bir seri felaketsel depremle İran’ı yıkmayı planlıyorlar.

© 14 Ocak 2010. EU and US all rights reserved

http://www.whatdoesitmean.com/index1322.htm

ABD Yeni Deprem Testine Hazırlanırken Dünya Sallanıyor

Sorcha Faal

ABD Yüksek Frekanslı Aktif Auroral Araştırma Programını (HAARP) izleyen Rus Uzay Kuvvetleri (VKS) bugün, Amerikalıların potansiyel olarak Haiti’yi harap eden depremle aynı ölçekte başka bir deprem testine hazırlandıkları uyarısını yaptı.

Bu raporlar, bu yeni Amerikan deprem testinin nedeninin bir önceki testin ‘felaketle sonuçlanan’ başarısızlığı olduğunu söylüyor. Önceki deprem testi Dünyamızın içsel manyetosferinin dengesini bozdu, öyle ki son 30 günde, 2009’un ilk 90 gününden çok daha fazla deprem rapor edildi (buna potansiyel felaket bölgesi olan Yellowstone volkan kazanındaki 600 den fazla deprem dahil).

Şimdiye kadar Venezuella başkanı Hugo Chavez, ABD’ye bu felaketsel deprem silahlarının testini hemen durdurması çağrısını yapan tek Dünya lideri oldu ve Amerikalıları ‘Tanrıyı oynamakla’ suçladı. Rusya Today News haber servisinde şunları okuyabiliriz:

“Russia Today’e göre, Chavez ABD’yi eko – türde felaketlere neden olabilen “tektonik silah” testinin parçası olarak Haiti’deki 7.0 büyüklükteki depreme neden olmakla suçluyor. Latin Amerika lideri ABD’nin “Tanrıyı oynamayı bırakması” gerektiğini ekledi.”

Chavez bu “deprem silahlarının” en sonunda İran’a karşı kullanılacağını söyledi. Chavez bu silahların iklimi değiştirebileceğini ve elektromanyetik dalgaların kullanılmasıyla uzaktan depremler ve yanardağ patlamalarını başlatabileceğini söylüyor.”

Amerikalıların büyük çoğunluğu deprem silahlarının geliştirilmesinin ve kullanılmasının uzun zamandır bilinmekte olduğu bilmese de, Savunma Sekreteri William Cohen 28 Nisan 1997’de ABD Savunma Departmanı basın brifinginde, gelecek savaşların tehlikelerinden söz ederken şunları söylemişti:

“Alvin Toeffler bunlarla ilgili yazdı; bazı bilim adamları laboratuarlarında etnik özellikleri olan belirli patojenler (hastalık mikrobu) üretmeye çalışıyor, böylece sadece belirli etnik grupları ve ırkları yok edebilecekler; ve diğer bilim adamları bir tür mühendislik, belirli ekinleri yok edebilen böcek türleri tasarlıyorlar. Diğerleri elektromanyetik dalgaların kullanılmasıyla uzaktan iklimi değiştirebilecekleri, depremler ve yanardağ patlamaları başlatabilecekleri eko – türde bir terörizm ile meşguller.”

Amerikalıların bu yeni HAARP jeofiziksel silahlarını kullanmaları, Rusya’nın bunların Küresel bir felakete yol açabileceği uyarısını yapmasına da neden oldu:

“Birçok uzman ve bilim adamı 2002’nin yaz aylarında Avrupa ve Asya’yı vuran tahmin edilemez doğal felaketlerin ve birçok insan kaynaklı felaketin nedeninin belirli küresel nedenler olabileceğine inanıyor. Öncelikle, gizli jeofiziksel silah testleri olasılığından başlamalı. Bu testler ya gizliydi ya da gayri resmi idi.”

Önceki raporlarda Rus Kuzey Donanma yetkilileri ABD’nin Haiti’yi yıkmaya niyet ettiğine inanmadıkları belirtilirken, yeni bilgi Amerikalıların buna hazırlandığını gösteriyor:

“Depremden bir gün önce Miami’de ABD Güney Komutasının merkezinde bir Haiti felaket yardım senaryosu tasavvur edildi.”

Diğer Batılı raporlar, İngiliz donanma filosunun depremden önceki gün Haiti civarındaki suları terk ettiklerini ifade ediyor. İngiliz donanma filosu 1700’den bu yana Karayiplerde bulunmakta.

Not: Batı, bunun gibi Askeri “talimleri” gerçek olayların üstünü örtmek için uzun zamandır kullanmaktadır, örneğin 11 Eylül 2001 saldırısından önce ve sonra yapılan talimler ve 7 Temmuz 2005’te Londra metro sisteminin “bombalanma provası”nın gerçek saldırı ile aynı zamana denk gelmesi.

Bu yeni deprem silahı testinin yeriyle ilgili, raporlar Kuzey ve Güney Amerika’nın Batı kıyılarının tehlikede olduğunu ve felaketsel olaylar görebilecekleri uyarısını yapıyor.