GÜNEŞ AKTİVİTESİ

Yazdır Yazdır 

Space Weather haberleri

7 Mart 2012
http://spaceweather.com

GÜNEŞ AKTİVİTESİ: Güneş lekesi AR1429’den 7 Mart saat 00:28 UT’de bir diğer büyük püskürme gerçekleşti. Patlamanın sonucu olarak, radyasyon fırtınası yolda ve CME muhtemelen Dünya’nın manyetik alanına bir gün içinde çarpacak. Aktif güneş lekesinden kaynaklanan daha önceki püskürmelerden dolayı, jeomanyetik fırtınalar kutuplara yakın yerlerde zaten devam etmekte.

Bu püskürme uzaya parlak bir CME fırlattı. Goddard Uzay İklim Lab’da analistler CME’nin Dünya’ya 8 Mart saat 06:25’te (UT, +/- 7 saat) ulaşacağını, muhtemelen kuvvetli – aşırı bir jeomanyetik fırtınayı tetikleyeceğini tahmin ediyorlar.

Püskürme ayrıca enerjisel protonları Dünya’ya doğru hızlandırıyor, S3 – sınıfı solar radyasyon fırtınasına neden oluyor. Bu tür bir fırtına uydulara zarar verir, ara sıra yerleşik bilgisayarların yeniden başlamasına neden olur ve görüntüleme sistemlerinde gürültüye yol açar.

1429 Bölgesinden M6.3 Güneş Patlaması

8 Mart 2012 saat 8:37 pm (PST)’de güneş lekesi 1429 bölgesinden M6.3 sınıfı güneş patlaması gerçekleşti. Bu olay henüz Dünyanın manyetik alanı üzerindeki etkisini tamamlamamış olan 7 Mart’taki X5.4 patlamasının hemen arkasından geldi.

Güneş olaylarının Dünyayı etkilemesi için olağan zaman çerçevesi, patlamanın büyüklüğüne bağlı olarak 48 ila 72 saat arasındadır. Bu, 7 Marttaki patlamanın etkisinin 9 Mart’ta hissedileceği anlamına geliyor. Hemen bunun arkasından 8 Mart’taki M6.3 patlaması Dünyanın manyetik alanına çarpacak.

FAA yüksekte uçan uçaklara, 32,000 feet’in altında uçuş yapmaları uyarısında bulundu. Tüm Hava Kuvvetleri üsleri potansiyel uydu hasarları için önceden alarmda.

ABD Enerji Departmanı elektrik hatları şebekesi ve rezerv protokolü ile ilgili alarm durumuna geçti. Alçak irtifada uçulması uyarısının nedenleri radyasyonun insan bedenini etkilemesi ve uçakların bilgisayar sisteminin hasar görmesi.

James Tyberonn

www.Earth-Keepers.com

CME’ler (Koronal Kütle Püskürmeleri), güneş patlamaları/solar rüzgarlar enerjilerin yükselmesinin büyük bir parçasıdır ve Gezegensel Yükselişin bütünleyici parçasıdır. Daha önce paylaştığımız gibi, CME’ler İnsan Aura Alanına zarar verebilir. Eğer dengesizlik gerçekleşirse duygular olumsuz etkilenebilir. Ama önleyici bakım mümkündür. Merkür Gerilemesine girerken, bu enerjiler daha da güçlenebilir.

İletişim sıkıntıları, yolculuk sorunları oluşabilir. Astronomik dalgaların, onların çifte niteliklerinin farkında olmak ve Aura Alanında çatlakları, yırtılmaları en aza indirmek için koruyucu önlemler almak ihtiyatlılık olur. Dengeleyici yarı değerli taşlar ve soy metaller (altın, gümüş, platin) takın. Meditasyon yapın ve tuzlu su banyosu yapın, egzersiz yapın.

Aslında bu enerjiyi yararlı bir şekilde kullanmak için araçlar vardır. Bu dalga çok güçlü olmasına rağmen, onun olumlu etki için kullanılmasını sağlayacak olan diğer astrolojik etkiler vardır. Bu özel Merkür Gerilemesi kendisiyle birlikte yüksek boyutsal erişim için eşsiz bir alan taşıyor…. eğer kişi dengesini sürdürebilirse. Bu, boyutsal perdeleri geçmek için mükemmel bir enerji. Bu zaman çerçevesinde ‘perdenin çok ince olduğu’ söylenebilir. Ayrıca muazzam iyon akışının ‘teta dalgası’ düşüncesini armonize etmek ve düşünceyi realiteye çok daha hızlı dönüştürmek için kullanılabileceğini açıklıyoruz. Bu aslında iki tarafı keskin kılıçtır… iyi veya o kadar iyi değil – bu çok eşsiz yoğunlukta düşüncelerinizi neye odakladığınıza bağlı.

Bu zaman periyodu kişinin farkındalığına & duygusal dengesine bağlı olarak her iki şekilde de ilerleyebilir. Bu dolunayda, Merkür gerilemesindeki CME, yüksek titreşimli hedeflerin tezahürü için, ayrıca aşırı boyutta lüsid vizyonları elde etmek için kullanılabilir.