TÜKETİLMİŞ URANYUM: KİRLİ BOMBALAR, KİRLİ FÜZELER, KİRLİ MERMİLER

Yazdır Yazdır 

Burada ve yurt dışında ölüm mahkumu

by Leuren Moret

Vietnam Agent Orange ile geniş bölgeleri ve ülkeleri daimi olarak kirleten petrol için kimyasal bir savaştı, ve çevresel olarak dünya tarihindeki en zarar verici savaş idi. Ancak 1991 den beri, ABD, Kitlesel Yıkım Silahlarının ABD hükümet tanımını karşılayan tüketilmiş uranyum silahları kullanarak dört adet nükleer savaşı sahneye koydu. Orta Doğuda ve Orta Asya’da çok geniş bölgeler radyasyon ile daimi olarak kirletildi.

Ve askerlerimizden ne haber ? Eski askerlerin Sorunları Bölümünden Terry Jemison bu haftaki Amerikan Free Press’e, “Körfez bölgesi eski askerlerinin” şimdi tıbbi maluliyette (yetersizlik) olduğunu bildirdi, 1991 den beri rakam 518,739, aynı 14 yıllık periyotta Irak’ta sadece 7,035 yaralı bildirildi.

Bu haftaki Amerikan Free Pres, 2003 teki Irak’taki ABD askeri saldırısındaki askeri bir birlikte hizmet eden 20 adamdan sekizinin şimdi habis/öldürücü hastalıklara sahip olduğunu bildirerek PĞentagon’a “kirli bir bomba” düşürdü. Bu, o birlikteki askerlerin yüzde 40 ının sadece 16 ayda habis hastalıklar geliştirdiği anlamına gelir.

Bu askerler sadece aşılara ve tüketilmiş uranyuma maruz kaldıkları için, bu, tüketilmiş uranyumun Körfez Savaşı Sendromunun kesin nedeni üzerinde çalışan araştırmacılar ve bilim adamları için güçlü bir kanıttır. Aşıların kansere neden olduğu bilinmiyor. Körfez Savaşı Sendromunu ilk açıklayan araştırmacılardan bir olan, ayrıca 1991 de Irak’ta hizmette olan Dr. Dr. Andras Korényi-Both, bu savaşta askerlerin kimyasallara, pestisitlere, biyoajanlara veya diğer şüpheli nedenlere maruz kalmadığında Defense’s Deployment Health Support Directorate Departmanından Barbara Goodno ile anlaşma içindedir.

Bu güçlü yeni kanıt, Pentagon ve başkanlık yöneticilerinden üçü tarafından yapılan örtbas etmede delikler açtı, TU ilk kez 1991 de Körfez Savaşında kullanıldı. TU nin 1991 de savaş alanına girişinden 14 yıl sonra, uzun – vadeli etkiler TU’un bir ölüm mahkumiyeti ve çok iğrenç bir madde olduğunu ortaya çıkardı.

1960 ta uranyumun biyolojik etkilerini araştıran bilim adamları onun hedefinin DNA olduğunu rapor ettiler. Livermore Nükleer Silahlar Laboratuarından emekli ve daha önce Manhattan Projesine katılan nükleer fizik kimyacısı Marion Fulk 2003 yılındaki savaştan askerlerdeki yeni ve hızlı habis hastalıkları “görkemli (çok büyük)… ve ilgi konusu” olarak yorumladı.

Bu kanıt TU’un biyolojik sistemlerdeki üç etkisi olduğunu gösteriyor – radyasyon, kimyasal ve ayrı ayrı parçacıklı madde (particulate) – nano – boyutlu parçacıklardan gelen parçacıklı etki maruz kaldıktan hemen sonra en baskın olandır ve DNAdaki Üstat Kodu hedef alır. Bu kötü haberdir, ama TU’un neden tanımlanması zor olan bir çok hastalıklara neden olduğunu açıklar.

Basit sözcüklerle, TU “bedeni kırıp döker”. Her şeyi tahrip etmek ve insanları öldürmek için onu kullanmanın ana nedeni sorulduğunda, Fulk daha kesin idi : ”TU’un bir çok insanı öldürmek için en mükemmel silah olduğunu söylerdim”.

2003 ten beri o kadar hızla habis hastalıklar geliştiren askerlerin bağımsız nedenlerden çoklu kanserler geliştireceği beklenebilir. Bu fenomen 1998 – 1999 da Yugoslavya’da ve 1991 de ilk defa TU kullanılan ABD nin Irak’ın askeri istilasında TU ile NATO bombalamasını takiben hastanelerde sivilleri tedavi eden doktorlar tarafından bildirildi. Tıbbi uzamanlar ilgisiz nedenlerden kaynaklanan çoklu habis hastalıkların bu fenomeninin şimdiye dek bilinmediğini ve TU a içsel maruz kalma ile birleşik yeni bir sendrom olduğunu bildiriyorlar.

1990 – 91 deki üç haftalık Körfez Savaşında sadece 467 ABD personeli yaralandı. 1 nci Körfez Savaşında hizmet eden 580,400 askerden 11,000 i öldü ve 2000 yılına kadar daimi tıbbi yetersizliği lan 325,000 kişi vardı. Sakat olan eski askerlerin bu şaşırtıcı rakamı, on yıl sonra hizmet eden o askerlerin yüzde 56 sının şimdi tıbbi problemlere sahip olduğu anlamına gelir.

Sakat eski askerlerin sayısının 2000 e dek her yıl 43,000 arttığı bildirildi. Eski askerlerin Sorunları Departmanından Brad Flohr, şimdi 2 nci Dünya Savaşında olduğundan daha fazla sayıda sakat askerin olduğuna inandığını söyledi.

Onu eve getirdiler

Askerler sadece savaş alanlarında tüketilmiş uranyuma maruz kalmadılar, onu eve getirdiler. Askerlerin menisindeki TU eşlerini, partnerlerini ve kız arkadaşlarını içsel olarak kirletti. Trajik olarak, buna maruz kalan askerlerin cinsel partnerleri olan 20 li 30 lu yaşlarındaki bazı kadınlar endometriosis geliştirdi ve sağlık problemlerinden dolayı hysterectomies almaya zorlandılar.

Mississipi’de Körfez Savaşı öncesi normal bebeklere sahip olan bir araştırma grubundan 251 askerden oluşan bir grupta, onların savaştan sonra doğan bebeklerinin yüzde 67 si ciddi doğum kusurları ile doğdular. Eksik bacaklar, kollar, organlar veya eksik gözler ile doğdular veya bağışıklık sistemi ve kan hastalıklarına sahip olarak doğdular. Bazı eski askerlerin ailelerinde şimdi, ailenin tek normal veya sağlıklı üyeleri savaştan önce doğan çocuklardır.

Eski askerlerin Sorunları Departmanı eski askerlerin ailelerinde gerçekleşen doğum kusurlarının kayıtlarını tutmadıklarını söyledi.

Bunu nasıl sakladılar?

Yeni bir silah sistemi kullanılabilmeden önce, tamamen test edilmelidir. Tüketilmiş uranyum silahları için mavikopya 1943 Manhattan Projesinden çıkarılmış bir dökümandır.

1 nci Dünya Savaşında zehirli gaz geliştirmiş olan Harvard Başkanı ve fizikçi James B. Conant Manhattan Projesine başkan adayı John Kerry’nin babası tarafından getirilmiş. Kerry’nin babası Manhattan Projesinde yüksek seviyede hizmet etti ve bir CIA ajanı idi.

Conant 2 nci Dünya Savaşında atom bombası projesinin radyoaktif süprüntüsünden (çöpünden) zehirli gaz silahları geliştirmeyi tavsiye eden S – 1 Zahirli Gaz Komitesinin başkanı idi. O zaman, havadan, kara araçlarından veya savaş alanlarından gelen bombalardan dağılan radyoaktif maddelerin tüm koruyucu giysilerden, gaz maskelerinden deriye nüfuz eden çok ince radyoaktif toz ürettiği biliniyordu. Akciğerleri ve kanı kirleterek, çok hızla öldürebilir veya hastalığa neden olabilirdi.

Onlar ayrıca onu, radyoaktif toz ile su stoklarını ve zirai toprakları kirleterek insan nüfuslarının tahrip edilmesi için kullanılabilen daimi arazi kirleticisi olarak tavsiye ettiler.

İlk TU silahları sistemi 1968 de Deniz Kuvvetleri için geliştirildi ve Tu silahları 1973 te ABD gözetimi altında İsraile’e verildi Yom Kippur savaşında İsrail tarafından Araplara karşı kullanıldı.

Tu kullanan Phalanx silah sistemi 1977 de USS Bigelow out of Hunters Point Naval Tersanesinde test edildi ve Tu silahları ABD tarafından 29 ülkeye satıldı.

Askeri araştırma raporu, 1974 – 1999 arasında askeri test zeminlerinden, bombalama ve top atışları alanlarından Tu testlerinin ayrıntılarını özetledi. Bugün 42 eyalet üretim, test ve geliştirme ile TU ile kirletilmiştir.

Bu alanların etrafında yaşayan kadınlar endometriosisde, bebeklerde doğum kusurlarında, çocuklarda kan kanserinde ve yetişkinlerde diğer hastalıklarda artış bildirdiler. Fallon, Nevada civarında dört bombalama ve top atışı bölgesinde Deniz Kuvvetleri tarafından onlarca yıldır test edilen TU silahlarının binlerce tonu şüphesiz son on yılda ABD de en hızlı büyüyen kan kanseri grubunun nedenidir. Ordu TU’un bunun nedeni olduğunu inkar ediyor.

Tıbbi uzmanlar örtbas etmede aktifler – Atmosferik testler ve nükleer güç santrallerinden gelen düşük seviyedeki radyasyonun etkilerini Amerikan halkından sakladıkları gibi. Kuzey Kaliforniya’daki bir tıp doktoru 2003 savaşı başlamadan aylar önce 2003 savaşından dönen askerleri sadece zihinsel problemler için teşhis ve tedavi etmek için başka doktorlarla Pentagon’da eğitildiğini bildirdi.

Geri dönen askerleri tedavi eden hastanelerdeki tıbbi uzmanlar, eğer askerler ve onların tıbbi problemleri hakkında konuşurlarsa 10,000 $ para cezası ödemekle tehdit edildiler. Ayrıca hapis cezası ile tehdit edildiler.

TU ile ilgili gerçek arka arkaya Tu savaşlarında hizmet eden askeri personelden nasıl saklandı ? Trajik ölümünden önce, Sen. Paul Wellstone, Amerikan Körfez Savaşı Veteranları Derneğinin yönetici başkanı Joyce Riley’i, Körfez Savaşı veteranlarının (eski askerlerinin) yüzde 95 inin 1995 e dek ordudan çıkarılacağı bilgisini verdi. Askeri göreve devam edenler birbirlerinden izole edildi, yeni birliklere kritik bilgi aktarılması önlenmiş oldu. “Bundan sonraki TU savaşı” önceden planlandı.

ABD nin kirli (TU) küçük (CIA) bir sırrı var

Amerikan Free Press’te Michael Collins Piper tarafından henüz yayınlanan yeni bir kitap “Savaşın En Yüksek Rahipleri : Amerika’nın Neo – Muhafazakar Trotskyite’lerinin Nasıl Güçlendiği ve Küresel İmparatorluk için Taarruzlarında İlk Adım olarak Irak’a karşı Savaşı Yönettiklerinin Gizli Tarihi” 1960 ların sonunda ve 1970 lerin başında Henry Kissinger ve neo – muhafazakarlar tarafından Arap dünyasına karşı bir savaş için planların ayrıntılarını veriyor. Bu sadece Başkan Nixon ilgisine neden olmayan Orta Doğudaki petrol krizleri ve TU’yu yoldaki şov” yapma ile aynı zamana rastgeldi. İngilizler, 1912’de Iraklılara ve Kürtlere karşı ilk zehirli gazı kullandıklarından beri, onlarca yıldır Iraktaki petrolün kontrolü için gizli planlar yapmaktalar ve entrikalar çevirmekteler.

Kitap, onların “büyükbabası” olan ve Trotsky aşığı olan, 9/11 den uzun süre önce terörizme karşı savaş için sıkıştıran ve CIa tarafından yıllardır cömertçe para verilen Irving Kristol tarafından neo – muhafazakarların yaratılmasını detaylandırıyor. Onun oğlu William Kristol ABD deki en etkili adamlardan biridir.

Her ikisi de İsrail lobisinin neo – muhafazakar networku için hakla ilişkiler adamıdır, Rupert Murdoch ile güçlü bağları vardır. Kissingerin de bu network ile ve eski Başkan Bush’un göreve başladığı zamandan beri bu her şeyi öldürücü savaşları kolaylaştıran Carlyle Grubu ile bağları vardır.

Orta Doğudaki ve Merkezi Asya’daki Arapların ve Müslümanların – dünyanın petrol yataklarının çoğunun yerleşik olduğu alanlar – geniş nüfuslarının genetik kodunu ve genetik geleceğini tahrip etmek için TU kullanmak için bu her şeyi öldüren (omnicidal) planı tasarlayabilen Vietnam Özel Ops Green Beret Yüzb. John McCarthy’e sorduğumda, şöyle yanıtladı : “Hepsinde Henry Kissingerin parmağı var”.

Japon profesör Dr. K. Yagasaki, 800 ton TU nun 83,000 Nagasakiye atılan atom bombasına eş değer olduğunu hesapladı. ABD 1991 den beri 400,000 Nagasaki bombasından fazla atomik eşdeğere sahip TU kullandı. Dört nükleer savaş ve atmosferik testten atmosfere salınandan 10 kat fazla miktarda radyasyon salındı !

Orta Doğu, Yugoslavya ve Merkezi Asya’daki insanların, askerlerimizin ve ailelerinin hasta olmasına şaşmamak lazım. Ama askerlerimiz Vietnam’dan Agent Orange’dan hasta olarak döndükten sonra Henry Kissinger şöyle dedi, “Ordunun erkekleri sadece dış siyaset için kullanılan sersem ahmak hayvanlardır”.

Ne yazık ki, bu askerlerin çoğu kahverengi derisi olan erkekler ve kadınlardır. Ve ne yazık ki, Tüketilmiş Uranyum radyoaktif toz dünya etrafında taşınacak ve 1991 körfez savaşında Güney Amerika, Himalayalar ve Hawaii’de çöktüğü görülen “savaş dumanlı sisi” gibi çevremize çökecek.

Haziran 2003’te Dünya Sağlık Organizasyonu bir basın bülteninde küresel kanser oranının 2020 ye dek yüzde 50 artacağını bildirdi. Bize söylemedikleri başka neyi biliyorlar ? tüketilmiş uranyumun ölüme mahkumiyet olduğunu biliyorum …. Hepimiz için.

http://www.sfbayview.com/081804/Depleteduranium081804.shtml

TU’ un sonuçlarını görmek için aşağıdaki linki tıklayın.

http://www.ericblumrich.com/pl_lo.html

BİR CANAVARLIĞIN ANATOMİSİ

1991 Irak – 320 ton

1999 Yugoslavya – 10 ton

2003 Irak – 75 ton (Toplam 405 ton TU kullanıldı)

Soğuk savaşın sonunda Pentagon nükleer atıkları kullanmanın yeni bir yolunu buldu. Tüketilmiş Uranyum Cephane olarak kullanıldı. Fakat bu, toz halinde atmosfere, havaya, suya, toprağa karışır, insanlara temas ettiğinde kötü şeyler olur (resimlerdeki gibi). TU 4, 5 milyar yıl yarılanma ömrüne sahiptir (4,5 milyar yıla kadar tükenmez) .

Irak’ta kanser oranı % 700 – 1000 arttı, biçim bozukluğu % 400 – 600 arttı. 2003 yılnda Bağdat’taki radyasyon oranı % 1000 – 1900 arttı. Kosova’da kanser oranı % 166 arttı.