Kaotik Düğümün Artan Şiddeti: Meksiko Körfezi

Yazdır Yazdır 

Hathor Gezegen Mesajı ~ Tom Kenyon kanalıyla

KAOTİK DÜĞÜMÜN ARTAN ŞİDDETİ: MEKSİKO KÖRFEZİ

23 Haziran 2010

Kaotik Düğümün bu aşamasında çok zor bir geçide giriyorsunuz. İnsanın kibiri, açgözlülüğü ve aptallığı ile gezegen yaşamı için tehlike yaratıldı. Burada Meksiko Körfezindeki felaketten söz ediyoruz. Size medyanız ve hükümetiniz tarafından durumla ilgili tüm gerçek anlatılmadı. Durum berbat ve bu olayla kesişen çoklu olası zaman çizgileri var.

Bunların bazılarını tartışmayı diliyoruz, ancak sonra dikkatimizi size, bireysel insana çevireceğiz. Tartışmakta olduğumuz bu zaman çizgisi olasılıkları biçimlendirilebilir, değiştirilebilir. Bunlar taşa yazılmamıştır. Körfezde ortaya çıkan ekolojik felakete dahil olan çok fazla faktör vardır; gerçek sonucu tahmin etmek zordur, çünkü o sizin üç boyutlu realitenizde ortaya çıkacak. Ve daha önce söylediğimiz gibi, şeyler on birinci saatte bile radikal bir şekilde değişebilir.

Delinen petrol ve gaz rezervleri çok büyüktür ve eğer sınırlanmazsa birçok olasılıklar ortaya çıkacak.

Bu uç olasılıklardan biri Körfez bölgesindeki deniz yaşamının çoğunun türlerinin tükenmesidir ve kirleticilerin Gulf Stream vasıtasıyla Atlantik Okyanusuna, Avrupa sahillerine taşınmasıdır, burada yüksek seviyedeki toksinlik Atlantik’in bu bölgelerini negatif şekilde etkiler. Eğer delik kapatılmazsa, tüm Atlantik Okyanusunun kirlenmesi belirgin bir olasılıktır ve en sonunda dünyanın okyanuslarının geri kalanı tehlikeye atılacaktır. Körfez bölgesinden uzaklaştıkça daha az toksinlik olacaktır. Ama tek belirgin olasılık, tüm Dünya’nın okyanuslarının kirlenmesidir.

Daha kötü bir senaryoda, bu alandaki metan gazı, doğal gazlar patlayabilir ve okyanus tabanını parçalayarak şiddetli yıkıcı kapasitesi olan bir tsunami yaratabilir, ayrıca bölgeye zehirli gazları salabilir.

Eğer okyanus tabanındaki çatlak Körfezden Mississippi’ye ve Büyük Göller’e yükselen tektonik bir değişim yaratacak kadar yeterli büyüklükte olursa, bir başka kötü senaryo ortaya çıkacaktır. Bu, hayal gücünün ötesinde bir felaket senaryosu olurdu.

Tekrar, Körfezdeki şu andaki durum bu kazaya dahil olan şirketler tarafından ve hükümetin ihmalkarlığı nedeniyle, insanın kibirinin, açgözlülüğünün ve aptallığının direkt sonucudur. Bu şirket çıkarlarını güden asıl değer kardır ve asla alınmaması gereken riskler alındı, yaşamın kutsallığı denkleme dahil edildi, ama durum bu değildi. Ne yazık ki, bu şu anda terk ettiğiniz çağın bir özelliğidir ve sizler petrole bağlı olan bir kültür ve diğer teknolojilerin kullanılmasını engelleyen şirket çıkarları tarafından Dünyanın sularının lekelenmesine ilk elden tanık oluyorsunuz; hepsi kar adına.

Eğer yaşam tehlikeye atılıyorsa paranın ne değeri olur? Bu basit zeka testinin başarısız olduğu görülüyor. Sizler tam anlamıyla eski dünyanın çöküşünün ve yeni dünyaya kaotik doğumun eşiğindesiniz.

Kaotik Düğümler artan şiddetle önünüzde. Bunları doğum kasılmaları, yeni Dünya’nın doğumu olarak görüyoruz. Ve yeni dünyanın doğumu önünüzde ortaya konurken, eğer kasılmalardan birine yakalanırsanız, bu oldukça zor olabilir.

Bizim fikrimize göre Dünya üzerinde, hem doğal hem de insan yapımı değişimlerden etkilenmeyecek olan bir yer yok. Dünyanın bazı bölgeleri daha az yoğun olarak etkilenecek, ancak her yer radikal şekilde değişecek. Gezegeninizdeki yaşam birbirine bağlı bir ağdır.

Şu anda Körfez bölgesinde, sahile yirmi mil içerde yaşamakta olanlara zihinsel, duygusal ve ruhsal olarak hazır olmalarını tavsiye ediyoruz. Bu geliştirilmiş sezgi ve içgörü zamanıdır. Eğer bölgeyi terketmek için bir sezgi hissederseniz, bu bir zeka testi olacaktır. Kimin geçip kimin kalacağı sadece tekamülün kişisel olmayan kuvvetidir.

Eğer Körfez kazası yatışmadan devam ederse, o zaman bu tüm gezegen için çok büyük zorluklar zamanı olacaktır. Ve bu nedenle Körfeze yakın yaşamıyor olsanız bile, bu sezgi ve içgörü zamanıdır. Tavsiyemiz içinizdeki bu yetenekleri geliştirmeniz ve size gelen ifşaatlara göre hareket etmenizdir. Her biriniz tekamül seviyenize ve Dünya’ya deneyimlemek için geldiğiniz şeye göre bir yerde, durumda ve zamanlamada olacaksınız.

Durum size ne kadar kasvetli görünürse görünsün, size açıkça şu mesajı iletmek istiyoruz: siz realitenizin birlikte yaratıcısınız. Etrafınızdakiler aşağı doğru inse de, bilincinizi yükseltin. Eğer durum kötüleşirse, zor bir zaman olacaktır, kitlesel histeri artacaktır ve merkezi yolunuzu, yukarıya doğru götüren dar geçidi bulmak zorunda kalacaksınız. Geçmişte size bilincinizi nasıl kendi kendinize yükselteceğiniz ile ilgili öneriler verdik. Bunların ayrıntısına girmeyeceğiz. Bunları Arşivlerde bulabilirsiniz.

Eğer henüz bunu yapmadıysanız, şimdi ruhsal otoritenize adım atmanın zamanıdır. Tekamül tarafından ayırıcı bir çizgi çekiliyor. Gezegen insanın açgözlülüğüne, kibirine ve aptallığına karşılık veriyor. Gaia bunda hayatta kalacak. İnsanlığın büyük bölümünün hayatta kalıp kalmayacağı açık değil.

Ama bu ilerleyen karanlığın ortasında bile hem bireysel hem de kültürel olarak yaratıcı/işbirlikçi insan toplulukları olarak bilinçte yükselmek için mükemmel fırsatlar vardır.

Ayrıca finans sisteminizin kötüleşmesinin devam etmesini bekleyebilirsiniz. Görünen düzelme, iskambil kağıtlarından yapılan evin desteklenmesinin sonucuydu ve bu ev tekrar sallanmaya başlıyor.

Tavsiyemiz önünüzdeki bu değişiklerden korkmamanız, bunları etrafınıza örülmüş olan hapishane duvarlarının parçalanması olarak görmenizdir. Çatlaklardan özgürlüğünüze adım atın. Sizler yaratıcı tanrılar ve tanrıçalarsınız. Ellerinizde yoğun bir güç tutuyorsunuz, ama uyumaktaydınız ve sahip olduğunuz yoğunluğun farkında değildiniz. Belki Körfezdeki krizle, insanlığın çoğu uyanacak ve tüm hayatı tehdit eden eski yolların bitmesini talep edecek.

Hathorlar

www.tomkenyon.com

(Çeviri: Saffet Güler)