CHİCHÉN ITZÁ’DA MAYA EKİNOKS YILANI, MEXİCO

Yazdır Yazdır 

Mitch Battros – Earth Changes Media

21 Mart 2009

Ekinoksun gelişiyle (20,21 Mart ve 21,22 Eylül) binlerce insan şaşırtıcı bir fenomene tanıklık etmek için México’nun Yucatán yarımadasına akın eder – Güneş ışınları Chichén Itzá’daki gizemli Quetzalcoatl piramit Tapınağında ışık ve gölgenin çıngıraklı yılanını yansıtır.

Chichén Itzá’da bulunan en eski arkeolojik kalıntılar 1 nci yüzyıla aittir, 3 Magi’nin (Büyücü rahip) Bethlehem yıldızını takip ettiği zamanlar. Kadim insanlar astronomiyi çok iyi anlıyorlardı. Quetzalcoatl Tapınağının mimarisi şaşırtıcı bir 25,920 yıllık döngüyü kapsamak üzere düzenlenen Maya takvimiyle ilgili kusursuz bilgiyi şifreler. Mayalar matematik dahileri idi; temel 20 ye dayanarak hesap yapıyorlardı, modern rakamlarla yazıldığında tüm sayfayı dolduran denklemler hesaplıyorlardı.

VIDEO – 2007 Equinox Serpent: http://www.youtube.com/watch?v=vQsqpG0XN0g

[NOT: Videoyu seyredebilmek için önce www.ktunnel.com sitesine girin. Yukarıdaki linki http://www.YouTube.com yazan yere kopyalayın ve “Begin Browsing”i tıklayın]

Mayalar 25,920 yıllık döngünün 21 Aralık 2012’deki kış gündönümüne denk geldiğini doğru şekilde hesapladılar. Bu tarihte, tapınak piramidinin önünde duran seyirciler, kozmik ve matematiksel bir kesinlikte mimarlıkla ilgili – göksel güzel bir şova tanık olacaklar. O gün, dünya, Güneş ve galaksi planının şaşırtıcı kozmolojik hizalanması gerçekleşirken, Venüs’ün piramidin tepesinden yükseldiği görülecek.

Chichén Itzá sadece astro- arkeolojiden hoşlananlar için değil, aynı zamanda kadim uygarlıkların tarihini ve büyüsünü kucaklayanlar için de ideal bir sitedir. Chichén Itzá büyü ritüelleri muazzam yıldızlara – bakma kültürüyle birlikte var olan Mayalara en etkileyici tanıklıklardan biridir, bu özellikler Chichén Itzá’yı büyüleyici, görkemli ve çok değerli bir yer yapıyor.