VİDEO: Kadim Megalitlerden Uyarı. Güneşin Rolü. İklimden Ne Beklemeli

Yazdır Yazdır 

Kadim Megalitlerden Uyarı. Güneşin Rolü. İklimden Ne Beklemeli

Güneş hakkında ne biliyoruz? Kadim insanlar neden güneşimizi bu kadar yakından izlediler? 5,000 yıl öncesine kadar paleo-gözlemler, buna Kamboçya’daki Angkor Wat, Mısır’daki Abu Simbel, Paskalya Adası yapıları, Machu Picchu, Birleşik Krallıktaki Stonehenge, Tiwanaku, İrlanda’daki Newgrange ve Rusya’daki Arkaim dahildir – bunların ortak ne yanları var? Maya Yerlileri ve onların cennetsel gövdeleri gözlem yöntemleri. Kozmik süreçlerin döngüsel doğası hakkındaki bilgiler. Uzaydaki önemli astronomik olayların kayıtları. Devasa cihazlar olan kadim gözlemevleri. 25,920 yıllık döngü ile sürüklenen presesyon, bunun arkasında ne var? Neden kadim insanlar Balık Çağından Kova Çağına geçişe bu kadar özel dikkat gösteriyorlardı?

Tarih profesörü Giorgio de Santillana, ilkbahar ekinoksu gününde Güneşin takımyıldızlar arasındaki konumu üzerine. Kadim insanlarının bilgilerinin kanıtı olan “uygunsuz gerçekler”.  Şu anda Güneşe neler oluyor? Düşük güneş aktivitesinin dördüncü periyodu. Bilim insanları bununla ilgili ne söylüyor?

Nikolay Vladimirovich Lovelius ve Alexey Yuryevich Reteyum; gezegenlerin hareketlerinde güneş aktivitesini etkisi hakkında. Victoria Gölünün Güneş sisteminden gelen çeşitli impalslara tepkisi.

Teknik bilimler doktoru Filler Zalman; depremlerin tetikleyici olan güneş aktivitesinde değişim oranı.

Güneşimizin fotosferindeki (ışık küre) ve derin katmanlarındaki süreçler ve bunların güneş sistemindeki gezegenlerin yerine bağlı olmaları.

Fizik ve Matematikte PhD olan Yuri Vladimirovich Barkin ve onun gezegenin ikliminin oluşumunda ve değişiminde gezegenin çekirdeğinin ana rolü üzerine araştırması.

Güneş ve diğer gezegenler, gezegenin çekirdeğinin yer değiştirmelerini ve salınımlarını nasıl düzenliyor? Güneş sisteminin tüm gövdelerinin birliği ve karşılıklı ilişkileri. Çekirdeğin yerçekimsel salınımı, bu ne tür bir süreç? Jeolojik, jeofiziksel ve jeodinamik süreçlerin döngüsel doğası ve bunların eşzamanlılıkları.

Galaktik uzayın homojenliği ve Yerkürenin sismik aktivitesi üzerindeki etkisi. Mühendislik doktoru Boris Gavrilovich Tarasov’un çalışması, uzay faktörlerinin ve jeodinamik ve sismik aktivite ile ilişkilerinin araştırılması.

Galaksilerin yerel grubu – Andromeda Galaksisi ve Magellen Bulutları – Dünyadaki tektonik değişimleri nasıl etkiliyor? Yerkürenin çekirdeğinin salınımı – Jeoloji Enstitüsü araştırma görevlileri Alexander Andreevich Pushkin ve Vyacheslav Sergeevich Rimkevich’in fikirleri.

Samanyolu’nun manyetik alanı boyunca bir burçtan diğerine geçiş gezegenimizi nasıl etkiliyor? Tek bir elektromanyetik sistem ve Güneş sisteminin enerji durumunun düzenleyicisi olan galaksi.

Mars, Triton, Pluto ve Jüpiter neden ısınıyor? 

Gelmekte olan yıllardaki olaylar hakkında kadim takvimler, hikayeler ve efsaneler formunda kadim insanlardan uyarı! Şu andaki iklim durumundan nasıl çıkabiliriz ve ne yapmalıyız? Bilimin yeni seviyesine ulaşmak için bugün ne yapmalıyız?

TÜRKÇE ALT YAZILI ..