Ruhun Sevgisi

Yazdır Yazdır 

Ruhun sevgisi, insanın dünyadaki en küçük kaygıdan en büyük engele kadar herhangi bir problemi karşılayacak kadar büyüktür. Dikkat gerektiren durum veya koşul ne olursa olsun, bireyde, ailede, kurumda veya ulusta, çözüm Ruhun sevgisinin büyük farkındalığındadır.

Sevgi olağanüstü bir öğretmendir. Sevgi vasıtası ile kişi ben’in küçüklüğünden Mesih’in anlayışına yükselmeyi öğrenir.

Sevgi harika bir temizleyicidir. Bencilliğin, keskinliğin, bağışlamamanın ve mutsuzluğun her kalıntısının bilinçliliğini arıtır.

Sevgi evrendeki en büyük şifa vericidir, Ruh bedeni restore eden, zihni yenileyen, kırık kalpleri onaran ve yanlış anlayışın anlaşmazlıklarını gideren uyumlayıcı verir.

Sevgi itibar ve başarıya götüren, bencil olmamanın ilkesi olarak bilinen en yararlı niteliktir. Sevgi kıskançlığı, haseti, kendine – acımayı veya süperhassaslığı yok eder. Yoksunluk veya sınırlılık fikirlerini uzaklaştırırken, Tanrı’nın zengin krallığına giden yolu açığa çıkarır.

Ruhun sevgisini arayalım ve sevginin iyileştirdiği, aydınlattığı, koruduğu ve refaha ulaştırdığı bir çok yollarla yaşamın günlük olaylarında Ruhun sevgisini kanıtlayalım.

Sevgi her gün bize yol göstersin. Sabahları giyinirken, Sevgi düşüncelerinizi doldursun. Günlük işinizi yaparken size eşlik etsin. Süper insan gücü ve sabrı gerektiren bir görevle karşılaştığınızda, ona ilahi sevginin gücünde yaklaşın. Şu düşünceyi taşıyın : Sevgi olsun. Sevgi sizi güçlendirir ve destekler. Yükünüzü hafifletir. Sevgi istekli ve neşeli bir zihin ve kalp ile herhangi bir görevi başarmanızı sağlar.

Herkesin bir amacı vardır. Kendimizi çaresiz ya da yararsız hissedebildiğimizde bile, evrendeki en değerli hizmeti hala verebiliriz, sevgi dolu insanlık. Sevgi kutsamamızı verirken, hastalık veya başarısızlığın sınırlamalarından sıyrılırız.

Bırakın sevgi olsun. Sevgi sizin finansınızın kullanılmasını yönlendirsin. Harcadığınız her küçücük şeyi sevginin artan gücü ile kutsayın ki, onu aktaran elleri zenginleştirebilsin. Sevginin gücü ile kutsanmış olan sirkülasyon halindeki para dünyanın sandıklarını açar. İnsanların ihtiyaçları inayetle, nazikçe, düşünceli şekilde karşılanır. Bırakın sevgi olsun. Sevgi, büyük öfkeyi değiştiren yanıtları ilham eder. Bırakın sevgi yuvanızı yönetsin.

Ailenizi ve yakınlarınızı kutsadığınız zaman, sizden İlahi sevgi yayılır. Sevgi onların zorluklarını yenmeye ve okulda, işte veya diğer uğraşlarda başarılı olmalarına yardım eder.

Bırakın sevgi olsun. Bu sözcükleri söyleyin ve bunları kalbinizde taşıyın. Bu sözcükleri, ister fiziksel, ister zihinsel, bölgesel veya ulusal olsun ortaya çıkan herhangi bir ihtiyaç için söyleyin. Tüm kendine acıma, şüphe, korku, güvensizlik veya kınama düşüncelerini uzaklaştırın. Dikkatinizi Ruha ve içinizdeki sevginin ruhuna verin.

İlahi sevginin o kadar farkında olursunuz ki, her düşünceniz insanlığı Gerçeğin ışığına ve özgürlüğüne yükselten şifa verici, kurtarıcı olur.

Bırakın sevgi olsun. Dünyanın daha çok sevgiye gereksinimi var, sevgiye şimdi gereksinimi var. Dünya sevgiyi nasıl alır ? Sakinlerinin zihinleri, kalpleri, ve hizmetleri vasıtası ile. Sevgi açgözlülüğün, yanlış anlamanın, bencilliğin ve korkunun panzehiridir. Dünyanın gereksinimleri, her bir insanın sevginin daha büyük ruhunu ifade etme ve deneyimleme ihtiyacını yansıtır. Dünyadaki köşeniz size çok küçük görünebilir. Etkinizin çok önemsiz olduğu görülebilir. Yine de, sevgiyi kabul etme ve kullanma istekliliğiniz vasıtası ile, kendinizi Ruhun sevgisinin sirkülasyonu için açık bir kanal yaparsınız, kutsamalarınız Nazareth’deki bazı marangozlarınkine kadar ulaşır. Bu, insanlığın sıcak ve neşeli kalplerinde çağlar boyunca yaşayacak. Bırakın sevgi olsun.

Silent Unity.

Sevgiyle,

Juanita