MUCİZE

Yazdır Yazdır 

Küçük bir kiz yatak odasina gitti ve gömme dolaptaki gizli yerinden camdan bir reçel kavanozu çikardi. Tüm bozuk paralari yere döktü ve onlari dikkatle saydi. Üç kere saydi. Toplam, tam olarak mükemmel olmaliydi. Hata yapma sansi yoktu. Madeni paralari kavanoza dikkatle geri koydu ve kapagi kapatti, arka kapidan gizlice çikti ve 6 blok ilerdeki kapisinin üzerinde Yerli Sefin büyük kirmizi isareti olan Rexall eczanesine dogru yola koyuldu. Eczacinin dikkatini ona vermesi için sabirla bekledi, ama eczaci o anda çok mesguldü. Tess bir sürtme gürültüsü yapmak için ayagini döndürdü. Hiçbir sey olmadi. Yapabilecegi en gürültülü ses ile bogazini temizledi. Faydasi olmadi.

Sonunda kavanozdan bir çeyreklik çikardi ve onu cam tezgahin üzerine çarpti. Ise yaramisti ! “Ne istiyorsun?” diye sordu eczaci, kizgin bir ses tonu ile. “Sikago’dan gelen, asirlardir görmedigim erkek kardesim ile konusuyorum” dedi sorusunun yanitini beklemeden.

“Evet, size erkek kardesimden bahsetmek istiyorum” diye yanitladi Tess, ayni kizgin ses tonu ile. “O gerçekten, gerçekten çok hasta…ve ben bir mucize satin almak istiyorum”.

“Pardon ?” dedi eczaci.

“Onun adi Andrew ve basinin içinde giderek büyüyen kötü bir sey var ve babam sadece bir mucizenin onu kurtarabilecegini söylüyor. Bir mucizenin fiyati ne kadar?”

“Burada mucize satmiyoruz, küçük kiz. Üzgünüm, ama sana yardim edemem” dedi eczaci, biraz yumusayarak.

“Dinleyin, onu ödeyecek param var. Eger yetmezse, kalanini getiririm. Sadece bana fiyatini söyleyin.”

Eczacinin kardesi iyi giyimli bir adamdi. Öne dogru egildi ve küçük kiza sordu, “Kardesinin ne tür bir mucizeye ihtiyaci var?”

“Bilmiyorum,” diye yanitladi Tess, gözleri sulanarak. “Sadece onun gerçekten hasta oldugunu biliyorum ve annem onun bir ameliyata ihtiyaci oldugunu söylüyor. Ama babamin bunu ödeyecek parasi yok, onun için parami kullanmak istiyorum.”

“Ne kadar paran var?” diye sordu Sikago’dan gelen adam.

“Bir dolar ve on bir sent” diye yanitladi Tess, ancak duyulabilir bir sesle. “Ve bu sahip oldugum tüm para, ama eger daha lazimsa biraz daha getirebilirim.”

“Evet, ne tesadüf” diye gülümsedi adam. “ Bir dolar ve on bir sent – küçük kardesin için bir mucizenin tam ücreti. Bir eli ile parayi aldi, diger eli ile kizin elinden tuttu ve “Beni yasadigin yere götür” dedi. “Kardesini görmek ve anne baban ile tanismak istiyorum. Gereksinim duydugunuz mucizeye sahip olup olmadigimiza bir bakalim.”

Bu iyi giyimli adam Dr. Carlton Armstrong idi, nöro – cerrahide uzman bir cerrah. Ameliyat ücretsiz yapildi ve Andrew’in eve dönmesi ve iyilesmesi uzun sürmedi. Anne ve baba onlari buraya kadar getiren olaylar zinciri ile ilgili mutlu sekilde konusuyordu. “Bu ameliyat gerçek bir mucize” diye fisildadi annesi. “Ameliyatin maliyetini merak ediyorum”

Tess gülümsedi. O, bir mucizenin fiyatinin ne oldugunu tam olarak biliyordu…bir dolar ve on bir sent….arti küçük bir çocugun imani.

Bir mucize dogal yasanin ertelenmesi degildir, daha yüksek bir yasanin islemesidir…(GERÇEK BIR HIKAYE) Topu sürdügünüzü biliyorum ! Onu sizin için anlami olan birine atin ! Arkadaslik Topu, bir çemberdir, basi ve sonu olmayan bir çember. O bizi Arkadaslarimizin Çemberi gibi birarada tutar. Ama, görmeniz için içerdeki hazine, bana gösterdiginiz arkadasligin hazinesidir. Bugün arkadaslik topunu size aktariyorum. Onu arkadasiniz olan birine aktarin.