GELECEK. BU HERKESİ ETKİLİYOR

Yazdır Yazdır 

GELECEK? BU HERKESİ ETKİLİYOR

GELECEK. BU HERKESİ ETKİLİYOR   (PDF dosyasını açmak için yazının üzerine tıklayın)

Gelecek. Bu Herkesi Etkiliyor Videosundan… 

Bu herkesi etkiliyor! Çok yakında bizleri ne tür bir gelecek bekliyor? Yüksek teknolojide atılım. BİRLEŞİK Yapay Zekanın yaratılması – zekada, mecazi düşünmede ve sezgide insanı aşan, düşünen, kendi kendine öğrenen çok fonksiyonlu bir makine. O, insanlık hakkına tüm bilgileri işlemek için birleşik bir merkez olarak insan hayatının tüm alanlarını kontrol edecek. Süper zeka: tam kontrol mü yoksa akıllı bir yardımcı mı? Yapay zeka alanında neden dünya liderinin önceliği için savaş yaşanıyor ve tüketici  düşünce tarzının insanlık için ne gibi sonuçları oluyor?

Bu herkesi etkileyecek! İnsanların yerine robotların getirilmesi. Teknolojik işsizlik. Avantajlar ve çekinceler, tehditler ve riskler: yapay zeka şimdiden insanların hayatlarına nasıl giriyor ve sonra ne olacak? Önce hangi meslekler ortadan kalkacak? İnsanın hayatını kolaylaştırmasına niyet edilen teknolojilerin onu işinden ve geçim kaynaklarından yoksun bırakacak olmasının nedenleri?

Günümüz örnekleri: yapay zekanın şimdiden getirildiği insan hayatının alanları: sağlık hizmetleri, sanayi üretimi ve tarım, bilim, eğitim, sanat, film ve eğlence endüstrileri, dini kurumlar ve diğerleri.

Yaratıcı Toplumda insanlar için yeni teknolojilerin avantajları. Tüketici toplumda insanlar için en son teknolojilerin tehditleri ve riskleri. Çıkış yolu nedir? Dünyanın aşırı nüfus sorunu: ne yapılabilir? Verimliliği 1’in üzerinde olan yakıtsız bir jeneratör olan icat edilen “sürekli hareket makinesi” neden kitlelere tanıtılmaktan alıkonuldu?

Küresel kriz. Bu şimdiden herkesi etkiliyor. Neden 2015 yılı çok fazla değişikliklere yol açtı? Gezegenin hızlı yıkımı: Yerkürenin keskin hızlanması, zamanın sıkışması, Yerkürenin kabuğunun deformasyonu, okyanusun asitlenmesi, ormanların yok edilmes ve bir çok başka felaketler. Gezegenin kirlenmesi: tüketici toplumunun metastazı.

Bu herkesi etkiliyor! İnsanın hayatı nasıl korunur? Gelen yıllarda gezegende şiddetli küresel iklim değişiminde insanlık nasıl hayatta kalabilir? Döngüsellikte nasıl hayatta kalınır? Gelen yıllarda, insanlığın daha önce hiç karşılaşmadığı günümüz afetsel zorluklara ve küresel problemlere dayanabilecek birleşmiş bir insan uygarlığı nasıl inşa edilir? 

Seçim herkese bağlı!

HAKİKATİN ZAMANI GELDİ!