HAYAT NASIL KORUNUR?

Yazdır Yazdır 

HAYAT NASIL KORUNUR?

Hayat Nasıl Korunur (Dosyayı açmak için yazının üzerine tıklayın)

Toplumda insanlar arasında neden güven yok? İnsan uygarlığının gelişim vektörünü değiştirmek söz konusu olduğunda insan toplumu neden kolektif bir felç halindedir ve durumu değiştirmek için ne yapılmalıdır? Neden çeşitli dinlerin inananları en eylemsiz olanlardır? Eğer Tanrı her şeyi yapıyorsa, eğer Tanrı her insanın her adımını koordine ediyorsa, o zaman neden nihai evrensel Yargıya ihtiyaç vardır? İnsanlar uzlaşarak ve birleşerek ne yapabilirler? Peygamberlerin hayalini kurduğu Yaratıcı Toplum dünyası nasıl kurulur?

Ölülerin yaşayanlar üzerindeki etkisinden nasıl kaçınılır? Bir altşahsiyetin sahip olduğu beceri ve deneyimi kullanmak ne kadar tehlikelidir? Yakın ve sevilen bir kişi ölürse, rüyalarda görünebilir ve bazı ipuçları verebilir veya bilgi yardımı sağlayabilir mi? Altşahsiyetler birlikte hareket edebilir, birbirleriyle iletişim kurabilir ve insanları kasıtlı olarak birbirlerine karşı kışkırtabilir mi? Yaşayan bir kişinin ölen kişiye borçlu kaldığı bu gibi durumlarda ne yapılmalıdır? Çocuklara ölen bir kişinin adı verilirse, altşahsiyet böylece çocuğun hayatını etkiler mi? Ölen bir kişinin (örneğin bir kazada ölen kişinin) organları bir altşahsiyet için bir “iz” midir ve bu altşahsiyet, bu organları nakil olarak alan insanlar için herhangi bir tehdit oluşturur mu?

“Neyin yanlış olduğunu hissediyor ve anlıyoruz, ancak “Kendi başıma ne yapabilirim?” diye düşünüyoruz ve herkesin düşünme şekli bu. Hepimiz birlikte kendimizi şeytanın hüküm sürdüğü, Tanrı’nın Sevgisine yer olmayan ve birbirimize düşman olduğumuz bir dünyada bulduk.” “Burada şeytan dünyanın prensidir. Ama biz ona izin verdiğimiz için bu dünyaya hükmediyor. Onun gücü bizim gücümüzdür. Ona güç veren biziz ve bize yapmamızı emrettiği şeyleri yapan da biziz. Oysa, sadece Kaynağa dönmemiz, Tanrı’ya dönmemiz yeterlidir ve her şey düzelir ve dünya değişir. Ama bunun için çaba göstermeliyiz ve bunun için birleşmeliyiz, o zaman her şey yerli yerine oturacaktır.” İnsan Hayatı nasıl korunur ve Yaratıcı Toplum nasıl inşa edilir?