İKLİM. KAYNAMA NOKTASI

Yazdır Yazdır 

İKLİM. KAYNAMA NOKTASI

İKLİM. KAYNAMA NOKTASI (Dosyayı açmak için yazının üzerine tıklayın)

İklim hakkındaki gerçekler. İklim değişikliğinin nedenleri ve sonuçları: gezegene gerçekten neler oluyor ve insanlığı tehdit eden nedir?

Bugün itibariyle gerçek düşmanla, tüm insanlığın tek düşmanı olan iklimle karşı karşıyayız. İnsanlara neden yalan söyleniyor? Büyük ölçekli, hızlı iklim değişikliği hakkındaki bilgiler neden gizleniyor?

Neden tüm doğal sistemlerde aşırı olayların (kasırgalar, kuraklıklar, seller, nehirlerin kabarması, suların kaybolması ve benzeri), sıcaklık anormalliklerinin ve doğal felaketlerin sıklığında artışa yol açan bir dengesizlik meydana geliyor? Tüketimci toplum biçiminde, ani iklim değişikliği sadece insanların sağlığını etkilemekle kalmaz, aynı zamanda siyasi anlaşmazlıklar, dini çatışmalar, su ve gıda kaynaklarına erişim konusunda çatışma riskini de artırır.

İklim değişikliğinin etkilerini dengelemek için ne gibi fırsatlar var? Akıllı insanlar bir felaketi önlemek için ne yapmalı? Sıradan bir insan bile geleceği değiştirmek için ne yapabilir? İnsanlığın ve gezegenin geleceğini nasıl değiştirebiliriz? İnsanlar tehlikeli sınırın üstesinden gelebilecek mi?