SHAMBALA TEZAHÜR EDERSE

Yazdır Yazdır 

SHAMBALA TEZAHÜR EDERSE

Sensei (İgor Mihayloviç) – Shambala’da saklanan çok daha eski ve otantik kaynaklar vardır, bu bilgilere dayanarak insanlar tarafından çeşitli eski dinler ve daha sonra bunların özlerinden İncil’in kendisi oluşturulmuştur. Sadece geçmiş hakkında değil, bizim zamanımız da dahil olmak üzere uzak gelecek hakkında da aynı bilgi verildi.

– Sensei, söyleyin bana, eğer Shambala böyle bir bilgiye sahipse, neden Shambala kendini göstermiyor ve bu kanıtı insanlara göstermiyor? – Scorpio tekrar sordu.

Sensei (İgor Mihayloviç) – Ne anlamı var ki? Gördüğünüz gibi, zeki bir adamın maddi kanıtlara ihtiyacı yoktur. Neler olduğunu görmek için sadece etrafına bakması yeterli. Aptal ve bencil bir adam eski kültür hazinelerine binlerce kez parmağını sokabilir ya da önünde lezginka dansı yapabilir, ama eseri umursamaz! Aptal olan aynı şeyi anlamayacak ve egoist olan bu bilgiden nasıl daha fazla para kazanacağını düşünecektir. Her şey bu kemikte, donuk maddi düşüncede yatıyor. (Sensei alnına vurdu.)

Maddi kanıtlar yalnızca maddeye takılıp kalmış insanlar içindir. Ruhsal bir yol izleyenler için bir ipucu yeterlidir, çünkü sezgileri onlara daha fazlasını söyleyebilir. Ruhen gelişmiş bireylerin kelimelere ihtiyacı yoktur. Onlar her şeyi gayet iyi anlıyorlar… Ve Shambala’nın tezahürüyle ilgili olan şeyin ne olduğunu anlamıyorsunuz. Aslında, Shambala kendini gösterirse, insanlar açısından dünya boşalacaktır.

– Nasıl yani?

– Size basitçe nasıl anlatabilirim… Size İsa’dan bahsetmiştim, deyim yerindeyse onu diriltmeye çalışmışlardı, hatırlıyor musunuz?

– Evet.         

– İsa, Yüce bir Ruh olarak neredeyse anında bedenine girdi ve kefenin üzerinde nasıl bir iz bıraktı. Ruhen hazırlıklı olmayan bir insan, Shambala Bodhisattva’sının tezahürüne, eğer O gerçek görünümünde tezahür eder ve dünyada doğuştan itibaren maddeye bürünmezse, dayanamayacaktır. Çoğunlukla, yalnızca ruhen hazırlanmış, maddeye bağlılıktan kurtulmuş ve ahlaki açıdan saf olan bir insan O’nun yüksek frekanslı titreşimlerine dayanabilir. Neden? Çünkü insan, kendi içindeki manevi unsuru geliştirerek, iç dünyasını, astral dünyasını tamamen değiştirir. Sevgi ve Nezaket onda baskın hale gelir, yani beyni tamamen farklı bir frekansta çalışmaya başlar. Bu nedenle, Bodhisattva’nın gerçek özünü ortaya koymasında kendisine hiçbir zarar yoktur.

Beyni hayvan başlangıcının normal frekansında çalışan hazırlıksız bir insan için durum oldukça farklıdır. Sinir sistemi tamamen farklı bir dalga modunda çalıştığı için buna dayanamaz. İnsan bu tür titreşimlerle temas ettiğinde anında ölecektir. Beden anlamında değil, beden kalır ama merkezi sinir sistemi, kabaca söylemek gerekirse, yanar.

Şimdi de Shambala’nın, çoğu hayvani doğanın hakimiyetinde olan insanlara kendini göstermesi ve ifşa etmesi durumunda neler olacağını hayal edin. Sadece birkaçı hayatta kalacaktı. Yine Nuh, yine Arklar, yine tüm proje çöpe mi gidecek? Bunu düşünmeyelim.

– Evet,” diye onaylarcasına başını salladı Scorpius, ama yarım dakika boyunca sessiz kalmadı. Ve yedi tanrı hakkında. Daha önce kitaplarda onlardan bahsedildiğini görmüştüm. Adını verdiğiniz halkların yanı sıra, eski Mısırlılar ve Hintliler de bu bilgiye sahipti. Sadece bazılarının yedi tanrısı vardır ve diğerlerinin insanların üzerinde duran sekiz yüce tanrısı vardır. Anladığım kadarıyla kaynak Shambala. Yani, gerçek yakınlarda bir yerde olmalı?

– Esasen, evet. Yedi Bodhisattva Shambhala’nın kendisini yönetir. Sekizincisi, onlar da dahil olmak üzere her şeyi yöneten Tanrı’dır. Yedi kişiden bu kadar sık bahsedilmesi de onların doğrudan faaliyetlerinden kaynaklanmaktadır. İnsan ruhsal olarak geliştiğinde (ya bir yaşam boyunca ya da daha sık olarak tekrarlanan reenkarnasyonlar yoluyla), Budistlerin dediği gibi, sonunda bir Buda olmadan önceki son adım haline gelir. Mecazi anlamda, bu dünyevi yaşam üniversitesini bitirir ve daha yüksek bir basamağa adım atma hakkı olan “diplomasını” savunmaya çalışır. Bodhi Seven ise sertifika kuruludur.

– Ya Rigden?

– Rigden da sadece başkan, hepsi bu. Ve eğer insan gerçekten layıksa, onu bu boyuttan daha yüksek alemlere, “yarı-tanrıların” hiyerarşik basamaklarına salarlar. Eğer değersizse, onu bir sonraki reenkarnasyona bırakırlar.

– Yarı tanrıların hiyerarşik basamakları mı? İncil’deki Yakup’un merdiveni gibi,” dedi Peder John.

– Çok doğru. Dolayısıyla, olgun bir ruhsal varlık olarak insan, yüksek dünyaya yalnızca bir “kapıdan”, bir boyuttan geçerek gidebilir, Shambala ya da adına ne derseniz deyin, diğer tarafta dünyaların tuhaf bir kavşağı vardır.

– Peki ya zaman faktörü? – Scorpio sordu.

– Zaman öznel ve maddidir. Shambala için ne dün ne de yarın vardır. Her zaman bugündür. Bu nedenle istedikleri zaman istedikleri yerde olabilirler, geçmişte ya da gelecekte…