VİDEO: Egon Cholakian’dan Biden, Xi Jinping ve Putin’e Acil Çağrı

Yazdır Yazdır 

Bir bilim adamından üç dünya liderine şok edici bir açık çağrı: ABD Başkanı Sayın Joseph Biden, Çin Halk Cumhuriyeti Devlet Başkanı Sayın Xi Jinping ve Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Sayın Vladimir Putin.

Harvard Üniversitesi, CERN ve NASA ile çalışan ve dört ABD başkanıyla yakın işbirliği içinde olan disiplinlerarası bilim adamı Egon Cholakian, uluslarüstü güvenlik konusunda acilen dünya liderlerine ve kitle iletişim araçlarına seslendi. Egon Cholakian, kamuoyuna yaptığı acil çağrıda, insanlığın bugün karşı karşıya olduğu iklim tehdidinin boyutlarını vurguladı ve tek tek ülkelerin mevcut iklim felaketleri ve bunların sonuçlarıyla tek başlarına başa çıkmaya çalışırken aciz kaldıklarına dikkat çekti. Üç dünya liderine hitap eden Egon Cholakian, on yıldan daha az bir süre kalmış olan gezegen ölçeğindeki bir felaketi önlemek için tüm insanlığa yalnızca çabaların küresel ölçekte birleştirilmesinin bir şans vereceğini vurguladı.

Egon Cholakian açık çağrısında, insanların hayatlarını kurtarmak için bugünden atılabilecek belirli pratik adımlar önerdi. Egon Cholakian’ın üç dünya liderine hitaben söylediği gibi, “Tüm dünyanın kaderi bugün sizin ellerinizde. Her şey sizin ortak kararınıza bağlı. Birleşecek gücü bulur ve zamanında önlem alırsanız, insanlığın bir geleceği olacaktır”.

➡ Bu video, tüm insanlığın hayatta kalmasını ilgilendiren iklim krizinin çözümüne ilişkin son derece önemli bilgiler içerdiği için kanalımızda yayınlanmaktadır. Bu video, kaynak websitesi http://earthsavesciencecollaborative.com da yayınlanan ücretsiz çoğaltma ve dağıtım için kamu iznine dayanarak kullanılmıştır