VİDEO: Nasıl Güçlü Bir Benlik olunur?

Yazdır Yazdır 

NASIL GÜÇLÜ BİR BENLİK OLUNUR? (Türkçe altyazı)

Güçlü bir Benlik nedir? Zayıf ve güçlü bir Benlik arasındaki fark nedir? Her Benliğin ruhsal gelişim için içsel bir arzusu, Yuvaya (Ruhsal Dünyaya) dönme arzusu vardır ve Benlik olarak her insan bunu hisseder. İnsanlar ruhsal gelişimlerine ne ile başlamalıdır ve ruhsal yoldaki en zor aşama nedir? Bilinç (şeytan, iblis) insanı nasıl manipüle eder, yanlış yönlendirir ve aldatır? İçimizde kim yalan söylüyor? Bilincin çalışmasında kalıplaşmış bir model örneği: arkadaşlar iş hayatında birbirlerine nasıl ihanet eder?

İnsanın düşüncelerini kim kontrol eder? İnsanın kim olduğunu anlaması ve güçlü bir Benlik haline gelmesi neden önemlidir? Tanrı’nın sizi duyması için dua etmenin doğru yolu nedir? Hizmet nedir ve özü nedir? Ruhsal Dünyadan gelen iradenin ne olduğunu nasıl anlarız? Neden bazı ülkelerdeki Hıristiyanlar Tanrı’ya Allah diyorlar ve tıpkı Müslümanlar gibi O’nu övüyorlar? Ruhsal açıdan güçlü bir Benlik neden çok şey yapabilir? İnsan yaşamının gerçek amacı nedir?

Ruhsal Dünyadan her Benliğe giderek daha fazla gücün geldiği inanılmaz zamanlarda yaşıyoruz. Bu dönemde pek çok insan Benlik olarak daha güçlü hale gelmektedir.