VİDEO: PEYGAMBERLER NEYİ HAYAL EDİYORLARDI

Yazdır Yazdır 

PEYGAMBERLER NEYİ HAYAL EDİYORDU

Farklı zamanlarda Peygamberler neyi hayal ettiler? Sevgi ve eşitlik olan, barış ve adalet olan bir hayatı – Yaratıcı ve İdeal Toplumu. Onlar bu dünyaya hangi evrensel Gerçeği getirdiler? Peygamberler geleceğin dünyasını nasıl tasavvur ettiler? Bitiş Zamanları kehanetleri neydi?

Muhammed Peygamber neyi hayal ediyordu ve duada ne istiyordu? İsa Mesih neyi emretti? Güç mü Sevgi mi: peygamberler neyi vasiyet ettiler? Gerçek nasıl çarpıtıldı? İnsanlar neden Tanrıya ve peygamberlerine ihanet ettiler?

İnsanların ve rahiplerin zayıflıkları hakkındaki gerçek. Bir organizasyon olarak din. Dini mazeret. İnsanları kontrol etmek için bir araç. Neden Kutsal Metinlerde çelişkiler var? Gururu ve bencilliği hoşnut etmek için gerçeğin çarpıtılması ve Bilginin dönüştürülmesi nasıl gerçekleşiyor?

Bu dünyada güç kime ait? Kime dua ediyoruz gerçekte kime hizmet ediyoruz? Kendimizde zayıflıkları nasıl yok edebiliriz? Neden insanlar dini oynuyor, hayatı oynuyor, ama yaşamıyor? Hayat nedir? Sorumluluk almak ne anlama geliyor?  İnsan hayatının değeri nedir? Tanrıya hizmet nedir? Yüksek toplum nedir? Hayata götüren Tanrının Sevgisi.

TÜRKÇE Alt Yazılı