VİDEO: Yaratıcı toplum. Uygarlığın beklentisi

Yazdır Yazdır 

Yaratıcı toplum. Uygarlığın beklentisi  (Türkçe seslendirme)

Tek bir birleşik insan uygarlığının inşasının ve gelişiminin beklentisi olarak Yaratıcı Toplum. Dünyanın sınırlarının ötesine çıkış; uzayın keşfi. Yeni seviyede yaşam, mikrodünyanın yönetilmesi: insanın sayısız maddi problemlerinin basit çözümü. Gelecek bilimsel öngörü.

Modern insanlık tarihi dönüm noktasındadır. Tüketici, canavar formatın derin uçurumundan insan ilişkilerinin tamamen yeni bir formatına nasıl sıçrama yapılır? Küresel iklim değişiminin koşullarında tek birleşik insan uygarlığı ne kadar çabuk inşa edilir? Bunun için ne tür koşullar yaratılmalıdır? Uygarlığın ortak kollektif bilinci nedir? Serbest enerji. Uzayda anında hareket.

Atlantis uygarlığının gezegenin sınırlarının ötesine gitmede başarısız olmasının ve yok olmasının nedenleri. Uygarlığı kendi gelişiminde küresel olarak köstekleyen nedir? Enerji savaşı. Vajra – tanrıların mükemmel silahı: mitler ve gerçekler.

Dış uzayda yaşam var mı? İnsan ırkı nedir ve diğer canlı varlıklardan nasıl farklıdır? Uygarlığın gelişiminin altı seviyesi neyi ima ediyor? Anunnaki ve Apexian’lar: fark nedir? Dünyadaki en değerli kaynak nedir? “Özgür zihin” nedir ve özgür zihne sahip olanların insanlık için tehlikesi nedir? Bilinç nerede yerleşik? Kişiliğin kontrolü. İnsan uygarlığı kürenin ötesine gidebilecek mi ve dünya dışı uygarlıklar ile temas kurabilecek mi?

Bu ve bir çok başka konular Igor Mihayloviç Danilov’un katıldığı Yaratıcı Toplum: Uygarlığın Beklentileri videosunda tartışılıyor.